Rozchod?..alebo?...

Príspevok v téme: Rozchod?..alebo?...
veronika42

Mam priatela, s ktorym som uz 4 roky. Nas vztah presiel vsetkym moznym aj rozchodom. Ako sme sa opatovne dali dokopy, uvedomila som si ako ho velmi milujem, ked som ho stratila, pocitila som velku bolest. Aj on mi stale tvrdi, ze ma miluje a zalezi mu na mne ale tak preco mam potrebu spoznavat aj ine? Bola som cez vikend v zahranici, viedol konverzaciu s inou ci nejde na kavicku, ze sa nudi, uplne neznama baba, ktora neni moja kamaratka, spoznal ju na nejakej akcii. Tuzim po ozajstnej laske, nie po klamstvach, tuzim po tom, ked mi niekto hovori, ze ma miluje, ze je to aj pravda a nie iba slova... Preco pred rozchodom bol ten milujuci, mal oci len pre mna, preco je to tak, ked su si muzi isti, ze zena miluje, totalne sa zmeni ich pohlad na vztah, neviem co mam robit, nechcem byt v takomto vztahu, kazda zena tuzi po tom aby bola pre svojho priatela len ta jedina...Ja som si ista, ze chcem byt iba s nim, bohuzial, mne sa zda, ze on je ten este nevybureny chlapecek, a ja s takymto nemozem chodit....poradte mi please

ta3

Veronika, slova ako: mam Ta rad, chcem iba Teba a pod su casto iba prazdne slova, ktore je lahke povedat a ktore povedat nic nestoja, preto sa tak casto a lahko hovoria, ak Ta niekto naozaj ma rad, nemusi Ti to ani hovorit a Ty to vies, Ty to citis, darmo toho druheho milujeme a chceme, na lasku treba dvoch, viem, ze ho mas rada a ze totalny koniec by Ta velmi bolel, ale sa zamysli co je vacsie zlo, ci kratkodoba bolest, alebo dlhodobe pochybnosti, stracanie drahocenneho casu a nakoniec aj tak rozchod, sama si si odpovedala, tuzis po ozajstnej laske a nie klamstvach a nemozes chodit s takym, ktory Ti hovori ako Ta ma rad a poza chrbat koketuje alebo sa aj stretava s inymi, viem ako rozchod po dlhsej dobe boli, mna nechal chlapec po osmich rokoch, vtedy tiez som myslela, ze sa zrutil cely svet a on sa nezrutil, dokonca, ked to prebolelo dakovala som osudu ze sa tak stalo, lebo az casom som si uvedomila, ze by som nemohla byt s nim trvale stastna, ono vsetko zle je na nieco dobre, lenze casto to nevidime alebo nechceme vidiet, pochopime to az s odstupom casu, ked bolest zo sklamania pominie a my sa mozeme spatne a objektivnejsie na to pozriet

lost

tak to ani ja nerozumiem preco si chlap nevie ctit svoju priatelku :/

ako - nie je to prvy ani posledny pripad, ale vela z nich je ako keby ... "hercami" na "chlapa" tj., ze nechcu si priznat prehru? nechcu vyzerat "makko" ?

lebo nevidim iny dovod preco by to TAK VELA ludi robilo na taky isty princip..

netusim, ci to robi nejaka "vyssia moc" a tym sa ma vztah spevnit.. alebo preco sa to tolko parom stava.. uz zacinam mat pochybnosti ze je to chyba jedneho z dvoch vo vztahu, lebo ako je mozne ze tolko ludi by bolo tak blbich? to nejak zmysel nedava.. bud to je mladosou (moze dospiet), alebo fakt je nieco vo vzduchu, alebo je to spolocnostou (nepriznanie chyby, neustupcivost pred parnerom (i ked pred sefom by ustupil bez premyslania))..

zvlastne :/

karma

vies moj este stale priatel je dost komplikovana osoba vie sa strasne nahnevat a uz sa nam stalo ze po mne riadne ziapal ked som s nim bola a dokonca aj pred kamaratmi myslela som si ze zle obdobie mame kvoli tomu ze ja som maturovala a cakaju ma prijmacky a jeho prepustili z praceale ocividne som sa mylila nejde ani tak o to ze po mne krical aj ked to robit nemal ale skor o to ze mi klame a vypisuje inym hoci chodi so mnou uraza ma to a dost ma to aj boli nerozumiem chlapom a tomuto ich spravaniu

lost

ale zabudol som - netreba to prehanat, lebo tie "testy" maju svoje extremne vysoke rizika.. napr moze to zapricinit rozchod..

lost

karma

nj , to je narocne "otestovat" niekoho (i ked nie nemozne)
ked nie otestovat, tak co tak napr > sledovat ako sa sprava v klucovom momente?

1. z najviac klucovych momentov v spravani cloveka je nervozita > v nervozite ti kazdy povie pravdu. (neverim ze to nemysli vazne, praveze ABSOLUTNE naopak!)

zvysok... no neviem, osobne by som sledoval ako sa sprava ked nema svoj den, ked je zaneprazdneny, ked v praci nieco nejde. ci nerobi z teba "hromozvod" atd..

i ked > nie kazdy je samozrejme od zaciatku dokonaly, preto asi treba na tom pracovat "spolocne" :) tj, pomoct mu dosiahnut vyssiu sferu osobnosti, ked si myslis ze si vyspelejsia..

nemam prax no :D su to len teorie :)

xantipkaR

Mala som priateľa čo strašne klamal niežeby ma podvádzal s inými to nie ale klamal na blbostiach, strašne ma to urážalo, ked sú ľudia vo vťahu tak si nemajú čo klamať, kto klame neprestane je to pre neho normálna vec ako dýchať žiaľ...ak nechceš aby ťa niekto klamal, nepokračuj v takom vzťahu budeš si iba ubližovať...

karma

lost

hmm pre teba je to asi jednoduche ale ja neviem ako by som ho mala odtestovat neviem vymyslat rozne finty aby som zistila kto je dobry a kto nie a ci ma miluje alebo nie

lost

karma

otestuj ho :)

blb nebude mat nekonecnu trpezlivost, no ten "normalny" tiez nie - ale ma ju blizko k nekonecnu a budes vediet kedy staci :)

predsa len, mame heslo "doveruj, ale preveruj" :D

Carie

No je to tazke. A co tu pisete s tou nevyburenostou, by ste sa divili, ale ani mnohi chlapi po 30-ke, 40-ke i starsi nie su vybureni a zeny podvadzaju. To, ze sa stretava poza tvoj chrbat s inymi babami je zle. Stretavaj sa aj ty s inymi muzmi a raz natrafis na niekoho, kto si ta bude aj vazit. Ja som mala byvaleho, ktory hovoril, ako ma miluje, ze som ta prava, ze na mna cakal cely zivot, ze chce mat so mnou rodinu a chce so mnou zit do smrti a pod. Som z toho bola namotana, lebo predtym mi v zivote ziaden chlap nieco take nehovoril. Ked som potom zistila, ze sa poza moj chrbat stretava este s jednou ktora o mne nemala tusenia a ze raz, ked sme sa mali stretnut a on to zrusil hodinu pred s vyhovorkou, ze jeho babku vzali do nemocnice a v skutocnosti sa stretol s nou, bol to pre mna ako zly sen. Sluboval, ze uz nebude nikdy klamat a ze chce len mna, dokonca to fakt s tou druhou ukoncil. Ale klamal ma v inych veciach, ja uz som mu potom nic neverila. Klamar ostane klamarom.