Holiť alebo neholiť?

Príspevok v téme: Holiť alebo neholiť?
elu_sh

mám 13 rokov a problém s chĺpkami na nohách. Som tmavovláska, čiže aj chĺpky mám tmavšie, ale moja mama mi nechce dovoliť aby som sa ich zbavila. je pravda, že potom narastú tmavšie a hrubšie? Toho sa bojím najviac, pretože ak začnem, už to budem musieť robiť stále. A najhoršie je, že chĺpky mám aj na stehnách. Čo s tým?? prosím vás o rady. ďakujem.

RNG

Nechapem, preco sa snazite vc mene sucasnej mody bojovat proti prirode a zdraviu. Trhanioer chlpov vytvara miniatyrne ranky a tadial sa do tela dostavaju rozne nakazy. Neuvedomujete si, ze je to utok na zdravie?

vevericka

no ja si trham alebo holim (podla rocneho obdobia) nie prvy rok a nebolo to ani prakrat..;) ale fakt je, ze mne najlepsie pomohlo trhanie a teraz mam miesta bez chlpkov a tam, kde su este odvazne narast su velmi riedke:)

vevericka

ked zacnes trhat prestanu rast uplne..aspon mne na niektorych miestach napr na pistale nerastu..nechce sa im uz..a nie je pravda, ze holenimn su hrubsie..len tym, ze sa oholi ta tenka cast, ostane len ta hrubsia pri korienku ktora po par dnoch odrastie..zdaju sa byt hrubsie..ak by si to znova nechala tak, chlpky sa pocase vymenia a zasa budu mat aj tu tensiu cast..

jajka001_

ja si tiez holim od trinastich. ano, zhrubnu, po dlhsom case pravidelneho holenia. potom som si ich zacala vytrhavat, stacilo parkrat a boli jemne. navyse ked trhas, tak mas pokoj take tri tyzdne.

Lulu2011

nejaky logicky dovod preco sa nemas holit? tak ci tak raz sa budes, vekom budu len vacsie a bude ich viac, takze je to jedno, radsej oholit nohy ako mat komplexy, nohy som si oholila prvý krat asi tiez v 13 rokoch

Deee

Tak ja som si nohy holila od 14-tich a vôbec som si nevsimla, že by boli chlpky tmavsie ani hustejsie, chvíľu som používala aj epilator (ktorý chlpky vytrhol aj s korienkom) a odvtedy mám dokonca chlpkov celkovo menej, teraz opäť používam ziletku a v pohode

katka...

Ano, ak zacnes, budes sa musiet holit pravidelne, alebo si nechas narast chlpky naspat. Ale to je uz udel nas zien. :) A nie je pravda, ze ti narastu hrubsie a hustejsie. Ja by som ti poradila na zaciatok obycajnu ziletku, alebo skus nejaky depilacny krem, aj ked na tmave chlpky to velmi nezabera. Inak aj moja mama mala s tym problem, tusim som tiez zacala v 13, ci 14, ale tak nemienila som chodit chlpata, zvykla si.

jahodka123

Mne tiež nechcela mama dovoliť, ale keď sa mi začli v škole smiať, tak som sa prestala pýtať a začla konať...