Ked vas dieta ignoruje....

tinusska

ja by som mu povedala, ze tak sa staraj o seba sam.. nedala by som mu najest a keby uz bolo fakt vyhladovane, tak by som sa s nim porozpravala, ze ked nebude take mudre, papulnate a protivne, tak ty sa budes o neho s laskou starat.... ze vidi, ze ked je maly, nevie si veci okolo seba sam spravit a potrebuje tvoju pomoc a ze on ti to vobec neulahcuje....

elsa5.5

žiadny rešpekt treba mu stanoviť určité pravidlá ak neposlúchne zobrať mu hračku nezobrať ho na výlet prípadne iné veci ktoré má rád to ho musíš usmerňovať a skús sa s ním chvíľu nerozprávať aj to niekedy zaberie hlavne on musí mať pociť že nie je do ničoho tlačený niečo za niečo formou hry:):)

la femme

treba si vytvorit autoritu u neho. to mozes napr nejakymi pravidlami, ak ta neposluchne tak ho treba potrestat tym, ze mu trebars vezmes oblubenu hracku alebo zakazes cinnost, ktoru ma rad. stanov si pravidla a ked pride nejaka situacia, ktora si vyzaduje iste pravidlo, povedz mu co od neho chces alebo co nesmie robit a stoj si za tym. treba vzdy stat za svojim nazorom alebo rozhodnutim a aj ked bude syn naliehat, robit sceny, plakat, kopat, nesmies polavit z toho co si povedala, musi vidiet, ze to co vravis, myslis vazne. neboj sa, poplace si raz dvakrat, trikrat, ale ten dalsi raz to uz bude lepsie. a ked ho potrestas, vzdy mu povedz preco to robis, aby vedel preco je potrestany, nabuduce si dvakrat premysli ci ta posluchne alebo bude robit hluposti. a nezabudni ho pochvalit, ked urobi nieco dobre alebo ked ta posluchne, mozes ho aj odmenit :-)

talentmania

Je to naozaj az take zle ze si s nim nevies rady.Lebo ja mam tiez 4 roc.syna a tiez neposluchne na prve slovo mozno tak az na 4-5 az xi xi.Ale myslim ze to viacere deti v tomto veku but sa to ustali alebo to bude pokracovat zalezi ci ma naozaj ten respekt alebo to bude len tym vekom a on sam si buduje autoritu tak ako kazde dieta v tomto veku si napr.nechce obliect to co mu vy chcete dat ale chce nieco ine.Pokial sa samozrejme ze nehadze aj o zem

jajka001_

nemas unho dostatocnu autoritu. totiz, ak mu povies,nerob toto lebo inak tamto a on dalej robi toto a ty nespravis tamto, tak ta nemoze brat vazne.

Dr. J.K.-B

Kde mate otca ? Keby som sa nestaral o 5 deti, dnes by mame skákali po hlave.
Otec má dbať na výchovu ku ženam a matke vychovávať k maximalnej úcte a celoživotnému rešpektu, tak chlapcov a dievčatá a to od malička!
Matka má bezpodmienečne učiť deti poslúchať a rešpektovať otca!
Čokoľvek sa odkloní od týchto zásad , spoločnosť a rodina prestávajú mať význam!
Nič iné Vám neostáva len dodržať tieto zásady. Inak nevychováte úctive deti.

jahodka123

No.. to znamená, že má autoritu len pred tým otcom, čo je dosť blbé. Neviem, ako inak poradiť, ja svoje ešte nemám, ale dúfam, že ti tu niekto poradí. Držím palce

Lili2470

jahodka123
to sme už skušali,že dostal po zadku,nefunguje to a hlavne u mna,ked mu da po zadku muž,tak vtedy to zabera,ale ked ja,tak nič,ani pekne slovo na nho neplati,či vysvetlovanie,že to nesmie,vobec nič..a som z toho zufala,lebo ked odide muž do prace,tak to je s nim na nevydržanie...