Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pribehy, ako sme sa stali psychiatrickymi pacientami

zewa

Mexy, slove ako vybrala som si to sama mi nezneju moc pravdivo. Je to skor o tom, ze si si ako dieta nemala z coho vybrat. Teraz si uz vybrat skutocne mozes. Ale je na teba vyvijany enormny tlak. Ktory ta naklana k predsalen jednej moznosti. Takze akoby si sa opat nemohla slobodne rozhodnut.
otazka? Aj keby bol (co sa dovolim zasmiat sa, ved SK zdravotnictvo :))), tak skor je problem, ze cim sa k nemu pripojis :) Zalezi na tom, ci si na uzatvorenom abo otvorenom.

Mexy

Ja nie som psych. pacientka, ale občas mám pocit že k tomu nemám ďaleko...zewa, ja som si už dávno vedomá, že moje detstvo a mladosť boli iné ako ostatných, že som naozaj takmer nežila. A nevybrala som si to sama. Ak som chcela ísť do spoločnosti alebo robiť nejaké aktivity, výlety a tak, musela som všetko sama, bez rodičov. žiaden rodinný život nepoznám

zewa

Takze este raz:
tamaraa to je trochu od veci prispevok, nie? Ti, co sem pisu snad vedia, ci su alebo nie psychiatrickymi pacientami. Na fore im nikto nedava nalepku na celo :)

zewa

tamaraa ten predosly prispevok som pisala ja :))) pod nickom tamaraa. Sa ospravedlnujem, do zleho okna som skopcila nick.
Mexy to, co robia tvoji rodicia sa vola citove vydieranie. Aby sa nestalo, ze sa po rokoch otocis dozadu a zistis, ze si vlastne nezila. Odid. Ocko po mesiaci pochopi, ze to sam nezvladne.

Mexy

a súhlasím s tým, že zdravotníctvo a úrady v SR niekedy viac škodia ľuďom v núdzi, ako by pomohli...česť výnimkám

Mexy

zewa
akurát vybavujem na krajskom úrade posudok na odkázanosť na soc. pomoc...
hoci otec mi jej umiestnenie kdekoľvek rázne zamietol, on to vraj celé prijal a zmieril sa s tým a je ochotný starať sa o ňu doma dokedy treba, ale...on už má nad 60, má zdrav. problémy s jednou rukou, sám potrebuje pomoc takže som priviazaná aj z tejto strany
hoci viem, že až ja začnem pracovať a žiť viac mimo domu, bude musieť mama ísť preč

depôčka

...dostihlo ma to pred 5 rokmi, študovala som VŠ,brala HAK, mala psychicky náročný vzťah s nesprávnym chlapom... prejavovalo sa to ako nespavosť, dýchavičnosť, búšenie srdca, strach, hocikedy a hocikde...bola som u lekára, ktorý skonštatoval-zvýšený stres...predpísal mi conkor a xanax, z kt. som sa cítila zle, preto som ich nahrádzala potrav.doplnkami. navštívila som aj psychologičku (po obnedjaní čakáte mesiac:-)môžete sa aj zblázniť), ale párkrát som u nej bola, pokecali sme... ale zahrňa to hlavne prácu na sebe a sám človek musí začať, ak sa mu ešte dá, inak treba navštíviť odborníka. po rokoch môžem skonštatovať, že príznaky stresu- zrýchlený dych a búšenie srdca sa mi prejavia už len v kritických situáciách, ale inak to mám pod kontrolou a verím, že aj mať budem...čítala som veľa kníh o pozitívnom myslení, čo mi ostalo doteraz a písala som aj s ľudmi z fora, pomáhalo mi, že nie som v tom sama...ale pointa bola nepoddať sa tomu, zmieriť sa s tým a nebáť sa toho, bol to len akoby "výplod zraneného človeka a jeho fantázie" akoby sa to zlé nazbieralo a chcelo von...?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pribehy, ako sme sa stali psychiatrickymi pacientami - Fórum - ZDRAVIE.sk