Dávam si tak rok

Príspevok v téme: Dávam si tak rok
smutný23

Nechcem radu, len som to niekde zo seba musel dostať

Už dlhšie rozmýšlam nad tým, že to tu ukončím. Tá osamelosť a depresie sa nedajú vydržať už. Život je pre mňa doslova utrpenie. Nechápem prečo som sa vlastne narodil. Nemám žiadnych skutočných kamarátov. A tých čo mám, sú vlastne len ludia s ktorými chodím "pařit". Čiže stretávam sa s nimi tak raz za týždeň. Ostatní majú prácu, frajerky, čiže kašlú na mňa a tak celé dni trčím doma za pc...Nikdy som nebol zalúbený, priatelku som mal, ale ten vzťah nebol nič moc. A čím som starší, tým je ťažšie pre mňa si nejakú nájsť. Moje sebavedomie je velmi malé, niekedy mám dokonca pocit, že som odpudivý.Deprimuje ma, keď vidím tie zalúbené páriky, alebo keď vidím peknú babu a viem, že tá o mňa ani nezakopne..Neviem si ani nájsť prácu, po niekolkých neúspešných pohovoroch nemám už chuť chodiť na ďalšie....

Čiže nemám priatelov, priatelku, prácu, rodina to radšej nekomentujem, nemám na nič talent, som len šedý priemer, ak nie podpriemer, ktorý tu nikomu nebude chýbať. Dávam si tak ešte rok života a tento rok si skúsim poriadne užiť. A ak sa nič nezmení k lepšiemu, ak nebudem konečne aspoň trocha šťastný...

alibi

ja som tiez mala depresie..velke aj som sa liecila.. aj ja som chcela zomriet kazdy den som dufala ze ked zaspim rano uz nepride..a hlavne stale som cakala ze mi niekto pomoze,ze mi niekto zlepsi naladu,ze mi pomoze psychiater,frajer.. ale len som skazila naladu okoliu mne ju nikto nevylepsil. lebo musis urobit zmenu v sebe. ja tym tiez teraz len prechadzam ale za posledne dva mesiace som urobila velky pokrok.predtym som hodinu denne plakavala vo vani..minule som sedela vo vani a nahlas som sa rehotala..ale je to len o tom ako sa TY ROZHODNES citit.lebo ty si jediny kto ma na to vplyv. ak je nieco co ta vyslovene depta zbav sa toho (ja frajera) a motivuj sa.rob nieco co ta bavi ale hlavne je mysliet pozitivne ja viem ze je to hrozne tazke a zda sa ti to nemozne. vnucuj si to.vyslovene sa na to programuj.casom to bude lahsie. viem co hovorim. ja ked mam fest naprd naladu tak sa nasilu usmievam.pustim si super pesnicku a nutim sa do usmevu.a funguje to je mi lepsie.alebo upeciem kolace.proste hocico len sa snazim nelezat v posteli a nelutovat sa. a hlavne nefunukaj ze nemas frajerku a kamosov a tak.lebo ty jedine co potrebujes si TY...aby si TY bol rad ze si sebou.potom pride to ostatne.

čerešňa

Rada od KakaoNepijem "NEKECAT, DELAT mi príde trefná a vezmi si ju k srdcu smutný23. Z vlastnej skúsenosti viem, že na depku a hlavne keď máš ozaj zlé dni a chuť skoncovať so všetkým, že je vtedy najlepšie prinútiť sa do akejkoľvek manuálnej práce a ani nezbadáš ako sa práve týmto spôsobom odventiluješ. Ale musíš si pri tom ozaj zamakať a potom vidieť za sebou výsledok. Nech je to čokoľvek, no poteší Ťa, že si presa len niečo dokázal a tá spokojnosť z dobre vykonanej práce Ti úplne zmení pohľad na vec. Za pokus to stojí, potom daj vedieť :o). Inak najlepšia je napr. kombinácia práce so zvieratami ak máš k nim čo i len trošku vzťah. Stačí pár dní dobrovoľnej makačky niekde v útulku a garantujem Ti, že budeš v pohode.

Adenka31

Najjednoduchšie je sadnúť sa nadávať na život, aký je desný, že je to len samé utrpenie a neviem čo. Koľko vecí by som chcela, a koľko vecí nemám, čo všetko by som dokázala robiť a na čo všetko nemám dosť financií, že som sama, že nemám sebavedomie atď. Na druhej strane keď sa pozriem na to, či ozaj robím všetko, čo je v mojich silách aby som mala to čo chcem, často si uvedomím, že nie-nerobím. Ono naozaj by som sa mohla aj na hlavu stavať, ale to čo očakávam od života mi nezazvoní pred dverami, že "na tu máš!"...Mám pocit, že práve toto niektorí ľudia očakávajú a keď nič nechodí, tak potom sa len sťažujú, aký je život hrozný...Každý sa má tak, ako sa o seba postará

tomtom

Často nás problémy, tragédie a nespravodlivosť života nútia meniť sa a rásť. Súčasťou našej viery je, že Boh môže aj zo zla urobiť dobro, ak sme ochotní spolupracovať, urobiť svoj diel práce tým, že zmeníme to, čo zmeniť môžeme - seba. Ježiš nás naozaj vyzýva meniť sa: Zaprite sa, vezmite svoj kríž a nasledujte ma. Ukázal, že na tomto svete nám všetkým prichodí žiť so zlom a nespravodlivosťou. V podobenstve o kúkoli a pšenici sa sluha pýta pána: \\\"Máme vytrhať kúkoľ?\\\" Pán odpovedá: \\\"Nie, nechajte ich rásť spolu.\\\" Ježiš tu poukazuje na to, ako sa vyrovnať so sebou, keď máme do činenia s kúkoľom, ktorý rastie okolo nás: Poď, nasleduj ma - cestu, pravdu a život.

soffa

smutny je lahke sa lutovat a nic pre to nerobit.!nic v zlom,ale ja si myslim ze aspon na 50% sme strojcom vlastneho stastia.to k tebe samo od seba nepride.co robis preto ,aby si mal priatelku,dobru pracu????treba sa viac snazit,chodit medzi ludi,obmedzit sedenie doma za pc.a hlavne mysliet pozitivne.tak drzim palce,aby ten rok bol pre teba prevratovy !myslim tym v dobrom

nathália08

ja
som sa vydala daleko od rodiny,a vzala som si vdovca-ma dve dospele deti,ktoré ma ohovárajú,neznášajuú,a on nedá na nich dopustiť.
Nemam tu priateľov,iba dobré kolegyne,a sem tam kamošky,ale tie tiež majú rodiny.
Tiež som tu často,lebo,naozaj tak to cítim,že som naozaj sama.
Dnes moj manžel išiel na hody k dceram-volal aj mna,ale načo pojdem,tam-ked viem za čo ma považujú.Je to smutné,lebo záleží mi na manželovi,a nechcela som mu tým ublížiť že som nešla,ale ked narobili okolo nás tolko zla-to sa nedá,len tak prekusnúť,a ísť dalej:(

Michael86

Ja som mal talent bol o mna zaujem bol som stastny no vsetko sa moze zmenit a u mna sa to zmenilo na zlo vsetko co bolo dobre zmenilo sa k horsiemu a cim dalej je horsie a horsie ...Tak ako som bol kedysi hore a sebavedomí tak som teraz dole a uzavretý do seba obcas este prebehnem par barou ked ma uz nebaví utapat sa ,ale to je len taký vystrel do tmy ...

Michael86

Alebo sa s tym zmier ,ze ti nieje sudene to co inym a nejako dozi tento prekliaty zivot ja mam 24 a davno som sa zmieril s tym ,ze moj zivot sa uz skoncil uzil som si dost vsetkeho teraz budem uz len prezivat mozno si zariadim ,aby mi bolo dobre myslim hmotne veci co sa mi daju dosiahnut a budem prezivat zo dna na den s tym co pride a neriesit nejake vzdusne zamky

jelia

tvoj problem je skor o negativnom pohlade na vec... skoncovat so zivotom len preto lebo sa ti chvilu nedari.. a co ak prave za rok stretnes tu pravu? ako mozes vediet ze ta necaka nic pekne? aj ked s tvojim negativnym postojom by si si to mozno ani nevsimol alebo sa o to nepokusil... mozno je v tvojom okoli niekto kto ta ma rad len ty si ho nevsimas, lebo si az prilis zahladeny do svojich problemov...
ja tiez nemam skutocnych kamaratov, casto som len bola v naivnych predstavach ze ich mam a nakoniec ma pdorazili a zhodili pred inymi ludmi... v skole ma doslova az neznasaju, ohovaraju ma este aj ked vedia ze ich pocujem.. alebo su tak hlupi ze na to nevedia prist.. nikdy som s nikym nechodila a ani mi nikdy nedal nikto najavo, ze by ma mal rad a to budem mat 18... moj foter pije a vytvara doma perfektnu atmosferu, ponizuje nas a nepocujem od neho nic len nadavky... ma agresivne sklony a tak kazda jedna minuta doma je doslova "raj na zemi"... nemam talent, v nicom nevynikam, nic mi nejde... nie som ani pekna, presla som si vsemoznymi vecami, depresiami, ppp a takmer som zomrela... ale po tom vsetkom si aj tak uvedomujem, ze som rada ze som na tomto svete. vsetko zle mi nieco dalo do zivota, nebyt toho vsetkeho tak predsa nie som tam kde som teraz... vela veci som si uvedomila a chapem iste zivotne hodnoty... viem ze je to tazke nejak sa preniest cez depresie.. ale nemozes to len tak ignorovat a dusit to v sebe... pretoze potom ti bude este horsie.
skus sa na chvilu sustredit na nieco ine... radost z malickosti je casto je ta najkrajsia radost... ak sa budes sustredit len na to zle, ak na nic ine nebudes mysliet, len tazko si vsimnes alebo uvedomis nieco pekne....