Dávam si tak rok

Príspevok v téme: Dávam si tak rok
smutný23

Nechcem radu, len som to niekde zo seba musel dostať

Už dlhšie rozmýšlam nad tým, že to tu ukončím. Tá osamelosť a depresie sa nedajú vydržať už. Život je pre mňa doslova utrpenie. Nechápem prečo som sa vlastne narodil. Nemám žiadnych skutočných kamarátov. A tých čo mám, sú vlastne len ludia s ktorými chodím "pařit". Čiže stretávam sa s nimi tak raz za týždeň. Ostatní majú prácu, frajerky, čiže kašlú na mňa a tak celé dni trčím doma za pc...Nikdy som nebol zalúbený, priatelku som mal, ale ten vzťah nebol nič moc. A čím som starší, tým je ťažšie pre mňa si nejakú nájsť. Moje sebavedomie je velmi malé, niekedy mám dokonca pocit, že som odpudivý.Deprimuje ma, keď vidím tie zalúbené páriky, alebo keď vidím peknú babu a viem, že tá o mňa ani nezakopne..Neviem si ani nájsť prácu, po niekolkých neúspešných pohovoroch nemám už chuť chodiť na ďalšie....

Čiže nemám priatelov, priatelku, prácu, rodina to radšej nekomentujem, nemám na nič talent, som len šedý priemer, ak nie podpriemer, ktorý tu nikomu nebude chýbať. Dávam si tak ešte rok života a tento rok si skúsim poriadne užiť. A ak sa nič nezmení k lepšiemu, ak nebudem konečne aspoň trocha šťastný...

Carie

Velrybka: tesi ma tvoj optimizmus, nim urcite nakazis aj Smutneho a tie lieky vobec nemusi potrebovat :) Ja som hovorila zo svojej vlastnej skusenosti, mala som obdobie, ked som bola uplne na dne. Priatel bol egoista co v zivote pre mna nic neurobil, len sa nechal obskakovat, bola som pre neho len sluzka a na sex. Nas vztah krachoval, isli sme sa ku koncu uz pozabijat. V tom obdobi som sa pohadala aj s matkou, uz ani neviem presne kvoli comu, ale ona sa vie poriadne nasvtat a tyzdne sa kvoli tomu so mnou nebavit a este ma aj ohovarala po rodine. Otec mal novu zenu, ktora mu postupne zakazala sa s nami, svojimi detmi stykat. Nemala som kam ist, bola som v takej depke, ze som nevedela rano ani vstat z postele a len som rozmyslala, ake by to bolo romanticke podrezat si vo vani zily a sledovat krv miesajucu sa s vodou. Z poslednych sil so sa dotrepala k psychiatricke, ktora mi predpisala lieky, mala som stastie, ze mi sadli hned prve, lebo nie vzdy sadnu. Uz po tyzdni som nasla stratenu energiu, mala som zas chut nieco robit, niekam ist. S matkou sme sa udobrili, od priatela som odisla a docasne byvala u tety a potom som si na hypoteku kupila garsonku, ale ti poviem, potom som mala raj na zemi :) Bola sice 2 roky sama, lebo po tom vztahu ked ma on vycucol som nemala naladu na ziaden vztah, nebola som schopna davat, lebo jemu som len davala a nikdy sa mi nic nevratilo. Hrozne som si uzivala zit sama, nemusiet sa nikomu prisposobovat, nikomu robit sluzku, robit len to, co ja chcem, nikto mi nenadaval napr. za to, ze ked som dovarila som hned aj neupratala a pod. No a tie antidepresiva som vtedy brala len asi dva mesiace, vytiahli ma z najhrosieho a potom som ich vysadila a depky sa uz nevratili. Ale Smutny je iny pripad, verim, ze pri tebe ziadne lieky potrebovat nebude :)

Simonella

ale prestan... si mlady, mas len 23, cely zivot pred sebou tak nerozmyslaj nad samovrazdou preboha. pokial si zdravy a chybaju ti len blizky ludia, to sa predsa zariadit DA !! len s tym musis zacat nieco robit aj ty a nie sa lutovat a este mat pod. myslienky..
co keby si zmenil svoj zivot. styl ? porozmyslaj nad tym a ziadne cierne myslienky..

Onn

prestan fajcit- zacnes sa mat rad a byt hrdy

prestan pit a zacni behat - budes mat zo seba radost a naberies sebavedomie

kocka po kocke nejaky cas to potrva mozno rok

Spomen si na to ked si sa mal rad a bol si hrdy

ta3

Smutny, ani sa necudujem, ze Ta zivot nebavi, ked si takto cely presiaknuty negativitou a este si ku tomu vsetkemu aj tvrdohlavo zataty ako maly stvorrocny chlapec, vela ludi Ti tu uprimne radi ako je mozne zmenit tento Tvoj neradostny stav, lenze chlapcek sa opatovne hadze o zem a just Vam neverim a just budem mysliet a robit tak ako ja chcem, rob ako uznas za vhodne, mas pravo vlastnej volby, ide o Tvoj zivot, preto ja Ta nebudem o nicom presviedcat, len dufam, ze to este ten rok naozaj potiahnes a ze sa dovtedy trochu spamatas a zacnes pracovat na sebe (lebo chlapce, bez prace nie su kolace) a tak postupne vkraca do Tvojho zivota priatel, laska, to Ti naozaj prajem

System, vystihol si to presne, spokojnost a stastie nespocivaju v materii, teraz tu na fore zalozil temu mlady clovek, ktory ma naozaj vsetko a napriek tomu nie je spokojny, nie je stastny, pretoze podla ma problem ten, ze nevie mat rad, chyba mu laska, nielen laska dievciny, ale laska vo vseobecnosti

Velrybka, hovoris mi zduse, ale super prispevky mali aj KakaoNepijem, Moonriver, Sweater, Adenka

beskyd

hlupost, medicina je dovodom preco sa reprodukuju aj ti, co by inak zahynuli, cela by mala preto zmiznut aby sa ludstvo kdesi pohlo dalej a odvratilo sa od degeneracie.

Jojo20

Dnes okolo obeda šla na dvojke nejaká diskusná relácia pre teneggerov a keďže bola v telke samá "erotika" tak som dal tomu šancu ,rozoberali tam trvalé vzťahy a padlo tam niekoľko názorov na vec ,bolo to naživo tak som rozmýšľal že tam pošlem nejaký email a ovplyvním televízne vysielanie dákou zaujímavou myšlienkou ,čím si zdvihnem ego :D Ale v tej chvíli ma nenapadala žiadna metafora čím by som prebil tie priame otrepané frázy, jedným slovom klišé ktoré bolo v prevažnej miere obsahom celej relácie .Na druhej strane to bez toho nejde a sami vidíte že 95% názorov na tomto fóre sú otrepané pesničky ktoré sú len aké si informácie so žiadnou duchovnou hodnotou . A to je problém , nech znejú vaše rady akokoľvek pozitívne ,vždy to bude len informácia, to isté ako nejaký manuál k používaniu internetu . Psychológia je skôr o načúvaní a porozumení človeku. Sám som potreboval odbornú pomoc (psychiatra) keď som mal duševné problémy ,pretože len človek ktorý pozná "súradnicový systém" vám dokáže pomôcť a určiť správnu diagnózu ,je to človek ktorý s vami podnietene robí interview a vy sa cítite že konečne to niekoho zaujíma až sa spoločne dostanete nad vec a budete to vidieť jednoducho ako problém ktorý treba odstrániť. A netreba sa brániť liekom .Pretože či sa vám to páči alebo nie našim základným životným faktorom je chémia ktorá ovplyvňuje naše psychické stavy ,a môžeme ďakovať že žijeme v dnešnej dobe kde medicína je veľmi pokroková a dokáže zvrátiť osud aj ľuďom v beznádejí na kvalitný plnohodnotný život .

Adenka31

beskyd

No ja neviem, ale keby som osobne mala na život takýto pohľad, ako hovoríš ty, tak to by som to fakt radšej zabalila :)