Hnusná, zákerná matka

Príspevok v téme: Hnusná, zákerná matka
vercicadolly

Ahojte.Mám 20 rokov a matku, ktorá ma začala nenávidieť. Neviem čím to je, ale ja si myslím, že mi závidí. Mám priateľa, s ktorým sa nadovšetko lúbime, teraz som zmaturovala, frajer mi kúpi všetko, čo mi vidí na očiach, o čo si len požiadam, o mesiac ideme na dovolenku, ktorú mi platí on!!!a som mladá atď...jednoducho ma začala nenávidieť, každý deň príde domov z roboty a za všetko mi nadáva, aj za také maličkosti, ktoré sú úplné hlúposti. Keď mi je s priateľom dobre, tak vidím ako ju to štve a len sa vypituje na všetko okolo neho aby ma nejako nahnevala a keď máme dni keď sa hádame za kraviny, tak ju to strašne teší!Priateľovu mamu mám rada, no neviem prečo sa mi ju stále snaží znechutiť a odlákať odo mňa.Nechápem jej správanie. Mala ma rada asi do 18 rokov, ale teraz ma nenávidí a ubližuje mi ako sa len dá!!!Dokonca začala najnovšie robiť, že si pred mojim otcom vymýšla blbosti na mňa a iba sa opekňuje. A ona vie, že to počujem, ale vie, že na to nemôžem povedať nič, lebo tatino by veril aj tak jej. to mi je už šum a fuk.Doma sa so mnou nikto nebaví, len pre to, lebo moja ,,milovaná mamička,, na mňa iba zazerá, nadáva mi a ponižuje a otec potom drží s ňou a ja som iba zavretá v izbe a čakám, kedy príde frajer z roboty a budem s ním...myslíte si, že mi závidí, alebo ma nenávidí? Lebo sú aj také matky, ktoré časom v takomto veku znenávidia svoje deti...ako by ste mi poradili? Čakám, kým si niečo nasporím do života a možno za 2-3 roky chcem odtialto odísť!!!preto nejdem ani na VŠ ale hneď do práce, aby sme mohli ísť bývať :( prosííím píšte :(

Natali5566

Fuuu... no nie je to jednoduché... Rovnako ako ty prechádzaš teraz zložitým obdobím, pretože si skončila jednu etapu života a začínaš ďalšiu, ktorá možno rozhodne o celej tvojej budúcnosti, môže prechádzať zložitým obdobím aj tvoja matka...Ak je v takom veku, môže prechádzať klimaktériom - prechodom, ktorý nespôsobuje len telesné zmeny ale aj psychické... Prechod netrvá týždeň... Taktiež si určite uvedomuje, že si dospelá a že môžeš odísť kedy chceš a osamostatniť sa s priateľom, čo môže u nej vyvolávať žiarlivosť no nie na teba ale na tvojho priateľa... Môže ho pokladať za niekoho kto jej chce ukradnúť dcéru... Ľudia niekedy reagujú nepochopiteľne a keď si to uvedomia, samy sa čudujú prečo sa takto správajú... a čo otec? Nemajú s mamou vzťahové problémy? Skúsila si sa jej spýtať prečo sa takto správa?