4-ročný chlapček -nočné cikanie

hviezda01

podla mna len tvrdo spi,a neciti,ked sa pocika....nerobila by som z toho az taku vedu..ale pre pokoj v dusi skus toho lekara..nie vsetky deti su rovnake...mne sa dcera tiez od troch rokov nepocikavala uz ani v noci,no u syna to bolo dlho,a to len preto,ze strasne tvrdo spal..

jajka001_

podla mna to nie je normalne aj ked sa to urcite stava, chodte s nim k doktorovi. moj sa mi nepocikaval odkedy sme zrusili plienky teda od dva a pol roka. aj predtym sa budil so suchou plienkou. zato sa mi doteraz budi o druhej v noci ze chce pit. tak mu nedavajte vecer uz zbytocne pit a nech sa vycika kym ide spat...rieste to, uz je velky, mozno ma aj zdravotny problem

talentmania

Tak potom to ma s tym ze je nachladnuty.Iba teraz som si to precitala ten vas prispevok.Tak drzim palce a urcite sa to napravi aj vam vela stastia a radosti:0)))

talentmania

Tak treba dietatu to vysvetlit alebo to treba nechat tak ze ved on stoho vyrastie?Ak nieje problem v tom ze je prechladnuty ja nevidim dovod preco ho nenaucit cikat v noci do zachodu ale nechat ho sa pocikavat.Pravda je ze ale netreba na dieta kricat ked sa vam uz pocika preto treba ked sa uz prebere mu to vysvetlit a mozno skusat aj tu metodu ze budit ho v noci aspon raz sa este ist vycikat.Vravim kazde dieta je ine a kazdemu trva nieco dlhsie.Ale ma uz 4 roky a kazdy druhy den sa uplne pocikat do postele to tiez nemyslim ze je to normalne.2 az 3 krat do mesiaca to este ano stava sa.treba sa mu venovat vravim aj v noci ved ked sa vycika pred spanim potom este raz az dva krat pocas noci tak nevidim problem ze by sa pocikal.

mamička

Ďakujem Vám za Vaše názory.V škôlke nemá problém, za celý rok sa ani raz nepocikal. V noci ho tiež budíme a dávame cikať. Niekedy aj bez nočného cikania vydrží do rána suchý.
To pocikávanie asi každý druhý deň je v priebehu posledných dvoch týždňov, teraz v horúčavach veľa pije a možno je aj trocha nachladený. Tak dúfame, že sa to naspäť upraví. Všetkým mamičkám veľa radosti a úspechov prajem.

radana21

no moj ide mat 6 a nemal ani 3 ked prestaval spavat s plienkou...sem tam sa stalo ze prisiel v noci do spalne,ze sa pocikal...ale ozaj sa to stalo len par krat hlavne ked bol kusok nachladnuty,ale rychlo to skoncilo...nikdy som nan nenakricala,vzdy som ho tisila so slovami,ze sa nic nestalo a ze ved to pracka vypere;)
a co znamena neprimerane naroky???som mlada mamicka a aj dost moderna ale zaroven normalna!!!dnesne nazory mi pridu ze z nasich deti maju byt deticky co sa budu vyvazat do 6 rokov v kociku,v ustach budu mat cumel a na zadku plienku....no a este ta dnesna vraj zdrava nechutna a kupna strava....je to velmi trendy do 5 rokov im budeme davat tie kupne mixovane sajrajty...
podla mna to ze sa 4 rocne dieta alebo este aj starsie v noci pocikava nie je normalne ale zas urcite sa to da riesit,preco neskusit odbornu pomoc?ked si mamicka nevie poradit!

Katka87

Pozri si tento článok: baby-web.topky.sk píšu tam, že pocikávanie v noci treba riešiť po 5. roku života. Čiže u vás je to v norme. Netreba mať zas na dieťa neprimerané nároky a zbytočne ho stresovať lebo sa bude pocikávať ešte viac.

vnucik

no, môžem povedať len toľko,že som mala tri deti a ani jedno sa nepocikávalo už ked mali 20 mesiacov, dokonca ked sa mi narodilo druhé dieťa tak ten prvý mal len 16 mesiacov a bol bez lienok a môj malý vnúčik má tiež teraz 20 mesiacov a veru už nemá plienky druhý mesiac a ani raz sa nepocikal,dcéra sa mu naplno venuje a darí sa jej to ,myslím že to závisí individuálne od dieťatka a od šikovnosti mamičiek,

vnucik

no, môžem povedať len toľko,že som mala tri deti a ani jedno sa nepocikávalo už ked mali 20 mesiacov, dokonca ked sa mi narodilo druhé dieťa tak ten prvý mal len 16 mesiacov a bol bez lienok a môj malý vnúčik má tiež teraz 20 mesiacov a veru už nemá plienky druhý mesiac a ani raz sa nepocikal,dcéra sa mu naplno venuje a darí sa jej to ,myslím že to závisí individuálne od dieťatka a od šikovnosti mamičiek,