Problemy s nafuknutim

Príspevok v téme: Problemy s nafuknutim
nokiwoa

RNG, potrebovala by som poradit. Odkedy som prekonala HP, mavam problemy s nafuknutim - najhorsie je to pred menstruaciou asi take 2 tyzdne, je mi to neprijemne, hlavne v lete, ked by si clovek chcel obliect na seba aj nieco priliehavejsie. Po menstruacii sa brucho "splasne", asi na take 2 tyzdne a potom sa to ofuknutie zase opakuje .. a takto to ide stale dookola. Moze byt tento problem sposobeny helicobacterom alebo je to cisto zensky problem ? Uz som z toho pomaly zufala ... Dakujem za akukolvek radu.

benka22

Ja by som urcite odporucila probiotika. A na precistenie Aloe. Nemala som az take nafuknute brucho ako opisujes, ale mne to pomohlo neuveritelne. ja som to kupila na zijemzdravo.eu

nokiwoa

RNG, mala by som este na teba par otazok ohladom zdravia, ale to by som uz radsej riesila emailovo, preto budem rada, ak sa ozves. Dakujem

RNG

Yam je pakoren, ktory bezne jedia Mexicki indiani, peceny ako prilohu k jedlam, podobne ako my mame zemiaky.
Takze sa nejedna o ziadny liek ale o potravinovy doplnok. Lekarne su hlavne na lieky. Potravinove doplnky dostanes od distributorov a vyrobcov, co sa na to specializuju.
Na Slovensku je ich zatial malo a ich ceny su premrstene.
Skus objednavat cez net.
Dobra firma je napr iherb.com ktora ma Slovensko najlacnejsie postovne momentalne. Je hromada dobrych firiem a znaciek, napr puritan.com swansonvitamins.com vyrobky firmy NOW, Doctor's best a plno inych

nokiwoa

RNG este otazka, ten wild yam sa da bezne kupit v lekarnach ci je s tym problem ? nakolko som o tomto este nepocula .. len som sa akurat docitala, ze je vhodny aj pocas cvicenia, takze s tym zabijem asi dve muchy jednou ranou :))

RNG

Neviem ci som pochopil uplne spravne, ci sa jedna o nafukovanie ako ze plyny alebo naberanie vody.

V pripade naberania vody pomaha najma yam,ale aj pupalkovy olej(evening primrose) damiana, black cohosh a dong quai.Tieto zmiernia rozne problemy spojene s menstruacnym cyklom, vcitane dlzky, intenzity, PMS, privysokej hladiny prolaktinu atd.

RNG

Nafukovanie je traviaci preoblem a na travenie treba kyseliny, enzymi vlakniny a probiotika.
Pri liecbe H.P typicky pouzivaju atb, co znicia probiotika a protikyselinove lieky, co znicia kyseliny v zaludku.
To oboje si treba doplnit, respektivne doplnat, ak je problem systematicky a nenapravi sa situacia po kratkom case brania doplnkov.
Samozrejme pritikyselinove lieky treba prestat brat, lebo inac si clovek znici normalne travenie a zaludocnu obranu proti nakazam z potravin.

palci

Neviem aký je váš vek a či ste to pred HP už mávali ale podľa príznakov ktoré popisujete to vyzerá len na čisto ženské hormonálne veci.

Odporúčal by som v období pred menštruáciu vynechať stravu obsahujúcu nadmerné množstvo lepku, strukoviny a preventívne jesť probiotiká ako napr. Probio-fix Imuna, Biopron 9 alebo to čo momentálne majú v lekárni :)

palci

Neviem aký je váš vek a či ste to pred HP už mávali ale podľa príznakov ktoré popisujete to vyzerá len na čisto ženské hormonálne veci.
Odporúčal by som v období pred menštruáciu vynechať stravu obsahujúcu nadmerné množstvo lepku, strukoviny a preventívne jesť probiotiká ako napr. Probio-fix Imuna, Biopron 9 alebo to čo momentálne majú v lekárni :)