Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

RTG pluc

JanSoltes

RTG pokial je indikovany a ocakava sa ze poskytne vacsi uzitok ako skodu, tak je vzdy lepsie ho spravit ako nespravit.

ddana

V tomto by som sa radšej zamyslela sama nad sebou. Z RTG pľúc máš paniku a z anestézy nie? Väčším rizikom je anestéza, ako rtg. A práve pri predoperačnom vyšetrení (kvôli anestéze sa robí aj rtg pľúc). Mimochodom tiež mám problémy aj pri vŕtaní zubu si dávam pichať injekcie lokálnej anestézy... A predstav si, že som aj rezanie oboch osmičiek dole, zvládla len v lokálke.

djhzth

Prebieha to po stojacky. Ten rentgen pluc. Vyzlecies si tričko aj podprsenku, opries sa akoby o taku stenu, zadrzis dych a je to. Bola som tak dvakrát ked som mala 13 rokov

laco128

Dobry
nevie niekto, ako casto je v norme sa dat rontgenovat-pluca?
totiz za 12 mesiacov mi robili 9 snimkov hrudnika. ci je to normalne?dakujem, vela stastia a zdravia,,,

quako

po stojačky
a má minimálnu radiačnú záťaž(0,02mSe)a netreba sa ho báť
pre porovnanie pri napr.CT brucha+panva s kontr.látkou,skenovanie pri jednom vyšetrení sa robí 3-4krát je radiačná záťaž 30 až 40 mSe,čo je 1500-2000 krát viac !!!
napriek tomu takéto vyšetrenia bežne na Slovensku predpisujú lekári
šak ich to neožaruje..

Baira

Netreba z toho robiť vedu, jeden RTG za päť rokov nič nie je. Keď som mala zápal pľúc mala som 4 RTG behom 20 dní a som tu.
Ale nikto ťa nútiť nemôže

evf

existuje nieco take, ze podpisat vyhlasenie, ze nesuhlasim s RTG pluc na vlastne riziko,v suvislosti s predoperacnym vysetrenim, moze sa stat, ze ma nezoperuju? som vegetarianka, nefajciarka a pred mesiacom mi robili ct hlavy, takze naozaj nemam chut sa nechat znovu ozarovat

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

RTG pluc - Fórum - ZDRAVIE.sk