Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

RTG pluc

19nika92

...bola u chirurga ktorý ma poslal na RTG slepého čreva... Takže následne som sa išla objednať kde sa pani opýtala na moju poslednú menštruáciu a prízvukovala mi že je potrebné priniesť potvrdenie od gynekológa že niesom gravidna. Nakoľko som môj lekár mal práve dovolenku a pýtala som sa iných lekárov či mi vedia dať toto potvrdenie napr. z krvi boli prekvapení a čudovali sa že potrebujem takýto doklad ( veď aj keby ste boli tehotná dieťa čakáte vy nie váš lekár a nakoľko ste svojprávna na RTG by im mal stačiť váš podpis) tak som volala na RTG s takýmto argumentom od lekárky a na to mi pani odpovedala že nebudem bez toho papiera vyšetrená... Tak na ďalší týždeň som zasa zašla za gynekológom kde som si peknú dobu počkala na jeden podpis a teda on sám sa čudoval, že prvý krát niečo takéto robí a počuje. V Stredu som prišla na RTG pani v okienku si to vypýtala, v zápätí vrátila a poslala k dverám. Tam som tento papier odovzdala spolu so žiadankou na RTG a sestrička mi papier vrátila že toto nepotrebujeme... Keď som sa dostala na samotné RTG tak počas čakania som sa pýtala na co to bolo potrebné... Samozrejme argument nemali žiadny iba otázka... A kto vám to kázal? Čo má veľmi prekvapilo.. a ak by som sa neopýtala RTG by bolo vykonané mimo cyklu v kt. vykonávané môže byť (už teraz viem že môže by vykonávané 10dni od začatia menštruácie ) nakoľko by mi to mohlo spôsobiť neplodnosť. Banálna chyba a kopec zdražovania okolo... A ja čo som mohla mať toto RTG dávno za sebou musím čakať ďalší mesiac....

19nika92

...bola u chirurga ktorý ma poslal na RTG slepého čreva... Takže následne som sa išla objednať kde sa pani opýtala na moju poslednú menštruáciu a prízvukovala mi že je potrebné priniesť potvrdenie od gynekológa že niesom gravidna. Nakoľko som môj lekár mal práve dovolenku a pýtala som sa iných lekárov či mi vedia dať toto potvrdenie napr. z krvi boli prekvapení a čudovali sa že potrebujem takýto doklad ( veď aj keby ste boli tehotná dieťa čakáte vy nie váš lekár a nakoľko ste svojprávna na RTG by im mal stačiť váš podpis) tak som volala na RTG s takýmto argumentom od lekárky a na to mi pani odpovedala že nebudem bez toho papiera vyšetrená... Tak na ďalší týždeň som zasa zašla za gynekológom kde som si peknú dobu počkala na jeden podpis a teda on sám sa čudoval, že prvý krát niečo takéto robí a počuje. V Stredu som prišla na RTG pani v okienku si to vypýtala, v zápätí vrátila a poslala k dverám. Tam som tento papier odovzdala spolu so žiadankou na RTG a sestrička mi papier vrátila že toto nepotrebujeme... Keď som sa dostala na samotné RTG tak počas čakania som sa pýtala na co to bolo potrebné... Samozrejme argument nemali žiadny iba otázka... A kto vám to kázal? Čo má veľmi prekvapilo.. a ak by som sa neopýtala RTG by bolo vykonané mimo cyklu v kt. vykonávané môže byť (už teraz viem že môže by vykonávané 10dni od začatia menštruácie ) nakoľko by mi to mohlo spôsobiť neplodnosť. Banálna chyba a kopec zdražovania okolo... A ja čo som mohla mať toto RTG dávno za sebou musím čakať ďalší mesiac....

JanSoltes

RTG pokial je indikovany a ocakava sa ze poskytne vacsi uzitok ako skodu, tak je vzdy lepsie ho spravit ako nespravit.

ddana

V tomto by som sa radšej zamyslela sama nad sebou. Z RTG pľúc máš paniku a z anestézy nie? Väčším rizikom je anestéza, ako rtg. A práve pri predoperačnom vyšetrení (kvôli anestéze sa robí aj rtg pľúc). Mimochodom tiež mám problémy aj pri vŕtaní zubu si dávam pichať injekcie lokálnej anestézy... A predstav si, že som aj rezanie oboch osmičiek dole, zvládla len v lokálke.

djhzth

Prebieha to po stojacky. Ten rentgen pluc. Vyzlecies si tričko aj podprsenku, opries sa akoby o taku stenu, zadrzis dych a je to. Bola som tak dvakrát ked som mala 13 rokov

laco128

Dobry
nevie niekto, ako casto je v norme sa dat rontgenovat-pluca?
totiz za 12 mesiacov mi robili 9 snimkov hrudnika. ci je to normalne?dakujem, vela stastia a zdravia,,,

quako

po stojačky
a má minimálnu radiačnú záťaž(0,02mSe)a netreba sa ho báť
pre porovnanie pri napr.CT brucha+panva s kontr.látkou,skenovanie pri jednom vyšetrení sa robí 3-4krát je radiačná záťaž 30 až 40 mSe,čo je 1500-2000 krát viac !!!
napriek tomu takéto vyšetrenia bežne na Slovensku predpisujú lekári
šak ich to neožaruje..

Baira

Netreba z toho robiť vedu, jeden RTG za päť rokov nič nie je. Keď som mala zápal pľúc mala som 4 RTG behom 20 dní a som tu.
Ale nikto ťa nútiť nemôže

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

RTG pluc - Fórum - ZDRAVIE.sk