Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

HAK

ANTYlopa

bella12, som úplne proti liekom , ale keď je to zlé neviem čo mam robiť... mam alergiu od narodenia už som si na tie lieky zvykla ale nechcem do seba nič pchať teraz som po operacii naprilkad lebo som nechcela jesť tabletky od bolesti... máte pravdu je to svinstvo asi necham moje telo normalne pracovať... bez ťažkostí a čo sa týka sexu ano som mladá ale rozmýšľam aj nad takými vecami a nehormonalna antika mi pride ako dobrý nápad ;)

bella12

ANTYlopa, je mám len PROTI

Zamyslela si sa už nad tým, že plodnosť je prejavom jeho zdravia, jeho zdravého pohlavného ústrojenstva a neplodnosť naopak prejavom choroby? Ak sa u človeka diagnostikuje choroba, nejaká dysfunkcia tela, úlohou medicíny je pomocou lekárskych postupov a liekov prinavrátiť mu zdravie. Nie je to zaujímavé, že v prípade HAK robí medicína výnimku a navodzuje v žene stav "choroby"? Veď pomocou HAK si ženy snažia privolať prechodný (aspoň tak dúfajú) chorobný stav organizmu, ktorý sa prejavuje ich neplodnosťou.

Takýto vonkajší zásah do prirodzeného fungovania ženského tela nemôže ostať bez následkov - v prvom rade na plodnosť ženy, a to nielen prechodnú. HAK spôsobuje predčasné starnutie krčka maternice - pacientka zostarne o rok, ale jej krčok maternice o tri. Aj keby toto starnutie nebolo také progresívne, nemôžeme poprieť negatívny vplyv HAK na možnosť počať dieťa v budúcnosti, keď už žena HAK prestane brať. Ženský organizmus nefunguje ako stroj, a teda nemožno od neho očakávať, že sa jeho plodnosť navráti okamžite po vysadení tabletiek, hlavne ak ich žena brala dlhšiu dobu.

Okrem vplyvu na plodnosť sú s užívaním HAK spojené aj ďalšie zdravotné riziká:

1. pľúcna embólia a trombózy - HAK zvyšuje krvnú zrážanlivosť, nebezpečnejšie je to u žien, ktoré majú dedičné predispozície k tvorbe krvných zrazením. Užívanie HAK spôsobuje aj dýchacie problémy u mladých žien a dievčat (dýchavičnosť, slabé okysličovanie krvi kyslíkom).

2. riziko rakoviny prsníka a krčka maternice vďaka rakovinotvornému účinku estrogénov - samozrejme nie vo veku 25 rokov, ale podstatne neskôr - vo veku okolo 50 - 60 rokov, keď si už nepamätáme, že sme tieto tabletky niekedy brali

3. mozgová príhoda a infarkt - prejavujú sa u žien v strednom veku

4. menej závažné zdravotné problémy, napr. nárast hmotnosti, chronická nádcha, kožné problémy, vypadávanie vlasov, depresie.

HAK sa propaguje ako prostriedok predchádzania neželanému tehotenstvu. Málo sa hovorí o tom, že ak sa HAK nepodarí zabrániť oplodneniu vajíčka spermiou, nastupuje jej abortívny účinok - t.j. zabránenie oplodnenému vajíčku uhniezdiť sa vo výstelke maternice a jeho vypudenie z tela von. HAK týmto mechanizmom spôsobuje potrat v skorom štádiu.

jankaaaaaaaaa

ze vraj je dobre brat lieky proti bolesti uz pred ocakavanou menstruaciu, neviem ci to pomaha ale citala som to v nejakej gynekologickej poradni.
stiffy: ja neviem. skus sa poradit predsalen na antikoncepcia.com tam ti lekar povie co a ako

Laurina22

Ja som bola na infuzkach uz raz od bolesti.Som tam kricala nech uz nieco urobia lebo to tam podpalim:-)))Hold zena s menzesom:-)

stiffy2

Mne praveze praskaju a citala som, ze HAK to moze zhorsovat, preto sa pytam. Myslite, ze nizkohormonalne tabletky by boli vhodne?

ANTYlopa

no v tom je ten problem... a panadol mi pomohol ale určite ho už nechcem nebudem sa dopovať liekmi... s tymi dvoma rokmi máš pravdu... ale ak to bude ešte take zle bohužiaľ nedá sa nič robiť pôjdem za ňou

jankaaaaaaaaa

ja vzdy lutujem zeny co maju silne bolesti. mna brucho boli len malokedy, ale slabo. pomoze mi hocijaka tabletka na bolest.. ale raz alebo dvakrat som mala take neskutocne bolesti ze som len lezala a nevladala si zobrat ani tabletku, bolo to nieco neskutocne. dala som si asi 4tabletky v priebehu pol hodiny a vobec to nepomahalo, az po neviem kolkych hodinach sa to oslabilo trochu a zaspala som od vycerpania. no strasne.

jankaaaaaaaaa

mne nepraskaju zilky, ale uzivam hak necely rok este len
ANTYlopa, neviem ci ti lekarka predpise hak ked mas menzes este len dva roky.

ANTYlopa

take som mala minulu menš. a to som prežila na paralene femina ak to bude take aj teraz asi ošediviem veď pocit na vracanie a tlak v podbrušku mam už teraz 4 dni a krami stale nič okrem toho mam ich dva roky a su take nepravidelne že ma raz klepne a to ide niekedy poriadne na nervy

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

HAK - Fórum - ZDRAVIE.sk