Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Opalovaci krem + problematicka plet

Príspevok v téme: Opalovaci krem + problematicka plet
kiksa

Ahojte
nemate neikto nejaky typ na to, ako si ochranit problematicku plet pred slnkom ?
Mam strasne citlivu a zmiesanu plet so sklonom k zacervenanosti a castym vyskytom akne a flakov po akne. Pritom nakolko je velmi bleda (az na to zacervenanie), cez leto ma kazdorocne spali hlavne na tvari, moc to vidiet, kedze ma nechyta do hneda ale este viac do cervena a po lete mi vzdy ostane strasne vysusena, podrazdena, cervena tvar.

Hladam nejaky pripravok, krem na opalovanie, ktory je vhodny aj na problematicku plet (tzn. neupchava pory, kedze mam akne) a ktory ma nejaky brondzovy nadych, aby ma pred tym slnkom nielen uchranil, ale aj opalil prirodzene, tak ako mi vzdy pekne do hneda chyti aj telo. Pretoze mi ta tvar ako jedina vzdy ostane zacervenana a potom sa toho nedokazem zbavit, vypada to strasne neprirodzene.

Mate nejake skusenosti ?

Perilka

Najlepší krém na oplaovanie k moru ak máte atopickú alebo inak citlivú pokožku je pre mňa Bioderma Photoderm SPF 30 s vysokou ochranou UVA aj UVB. Spomaľuje predčasné starnutie kože a zabraňuje nežiadúcim reakciám na slnko. So systémom filtrujúcim žiarenie Photoderm BIOprotection je zárukou dlhodobej a rovnomernej UVA a UVB ochrany. Sprej sa pohodlne nanáša, je bezfarebný, s neolejovým osviežujúcim efektom. Bez parfumov, vodeodolný. a na notino.sk stojí cca 17,90e ;)

simka111

POradi mi niekto kvalitný opalovaci krem na telo a na problematickú pleť s akne ????

Ked som na kupalisku, hrudnik, ramena a chrbát mi dosť rýchlo začervenaju.... dakujem

romcaaaaaa

ja odporucam La Roche Posay ANTHELIOS popytaj sa v lekarni.. je to specialne na aknoznu plet tusim mne to velmi dobre robilo pri mori akurat ta az tak neopali kedze to je faktor 30

Alkibiades

Ahojte!

Pri problemoch s aknoznou pletou, odporucam nieco bez tukov, pripadne emulgatorov, napr:
www.daylong.sk

Mala poznamka k debate o skodlivosti ci nezavadnosti jednotlivych zloziek v kozmetickych/farmaceutickych produktoch. Denne pouzivame bez problemov zubnu pastu, sampon, mydlo a mnozstvo inych produktov. Podobne UV filtre a ostatne zlozky fotoprotektivnych produktov su chemicky presne definovane priemyselne vyrabane produkty, kde vsetky ucinne aj pomocne latky su presne chemicky definovane a klinicky testovane. Takze ovela presnejsie vieme odhadnut, aky maju ucinok.

Kapitolou o sebe je ludska koza. Ta ma fantasticke ochranne vlastnosti, chrani cloveka pred vplyvmi vonkajsieho okolia a je nesmierne tazke cez nu preniknut do tela. Bezne pouzivane lokalne pripravky ostavaju na povrchu koze. Na to aby sa pripravku podarilo (v relevantnej koncentracii) dostat hlbsie do tela treba relativne sofistikovany postup (vyuziva sa skor v medicine). Nie je mi zname, ze by UV filtre dokazali resorbovat cez kozu do tela!

lola777

Ja mam obdobny problem, v lete mam velmi mastnu plet. Preto som zacala pouzivat Biodermu na mastnu plet a som spokojna.
Pouzivam bud nemastnu emulziu fluid na tvar alebo specialny opalovaci krem na mastnu plet. Nasla som ho v eshope a mozem odporucit
monzun.sk

milili

Maros,
ja viem co su tie latky aj na co sa pouzivaju. Toto nie je odborne chemicke forum, ja som chcela kikse poradit tak aby tomu rozumela. A tiez som napisala ze je to na nej, tak ako na kazdom z nas, co pouzije.
Ako si napisal: "Bezpečnosť a účinnosť Bis-Ethylhexyloxyphenol metoxyfenyl triazín doteraz nebol preskúmaný na ochranu proti slnečnému žiareniu použitie FDA a nemôže byť použitý v opaľovacích liekov v Spojených štátoch". A to je ten najvacsi problem. Farmaceuticke a kozmeticke spolocnosti sa snazia predbehnut cas a este pred tym ako sa nieco potvrdi studiami uz je to davno v kremoch. Casto si navzajom nahravaju podporou a odporucaniami, aby tieto chemicke latky mohli pouzivat. Su totiz lacnejsie. Ale kedze Ty si bol velmi konkretny zo svojho pohladu, aj ja budem konkretnejsia zo svojho.
Existuje mnozstvo studii, ktore potvrdzuju, ze chemicke blokatory su podozrive ako karcinogenne, u niektorych sa to uz potvrdilo. A nejedna sa len o rakovinu koze, ale aj prsnika. Spravaju sa totiz na slnku ako volne radikaly (proti ktorym paradoxne kremy akoze bojuju antioxidantmi) Prave z toho dovodu je v danom kreme Ethylhexyl Methoxycinnamate, ktory ma ucinok slnka na chemicke blokatory eliminovat. Ten je vsak sam o sebe toxicky. Dalej je zname, ze mnozstvo chemickych zloziek kozmetiky, nielen filtre, sa v tele sprava ako hormon estrogen, ktoreho nadbytok je zodpovedny u zien za rakovinu prsnika. Tieto latky vnikaju do tela velmi, velmi lahko a zvysuju tak umelo hladinu estrogenu. Su zodpovedne za kopu muzskych i zenskych sexualnych a hormonalnych poruch vratane neplodnosti muzov, poruch spermotvorby a zvysenie hladiny zenskych hormonov v ich tele. Zaroven existuje mnozstvo studii, ktore potvrdzuju zvyseny vyskyt rakoviny v oblastiach, kde boli chemicke blokatory silne propagovane a nasledne pouzivane, co sa dnes povazuje za vaznu suvislost este viac spochybnujucu doveryhodnost chem. blokatorov. Nechcem sa dalej rozpisovat, ale selskym rozumom povedane, chemicke latky su pre nase telo neprirodzene a nevieme ich vylucit. Ukladaju sa v najlepsom pripade v tukovom tkanive, v najhorsom boli najdene aj v pupocnikovej krvi novorodencov a materskom mlieku. Takze vdaka tomu sa nam rodia deti, ktore sa chudata ani nenarodili a uz si ich pekne dopujeme chemiou. Lebo verime tomu co pises, ze nieco schvalene nejakou instituciou je ok... Ale este raz, kazdy ma pravo volby.

Maros 75

milili-

Etylhexyl Methoxycinnamate alebo Octinoxate sa používa vo výrobkoch, ktoré sú aplikované na kožu pohlcujú, odrážajú alebo rozpty¾ujú UV žiarenie. Toto poslúži, že chráni pokožku pred spálením a ïalšie škodlivé úèinky slnka. Etylhexyl Methoxycinnamate tiež chráni kozmetiky a osobnej hygieny pred poškodením spôsobeným UV žiarením. Pri použití k ochrane výrobkov, je to súèas tzv etylhexyl Methoxycinnamate. 

Maros 75

milili....

V Európe, BIS-Ethylhexyloxyphenol metoxyfenyl triazín je schválený UV filtrom , čo znamená, že táto látka môže byť pridaná do ochranu proti slnečnému žiareniu, ktoré sú určené k ochrane kože pred slnkom. V Európe sú tieto prostriedky považované za kozmetické prostriedky. V Spojených štátoch, ochranu proti slnečnému žiareniu viac ako-the-counter (OTC) liekov, a len niektoré zložky boli schválené Úradom pre potraviny a liečivá (FDA) pre použitie v týchto výrobkoch. Pri hodnotení účinnej látky proti slnečnému žiareniu, FDA hodnotenie bezpečnosti a účinnosti. Bezpečnosť a účinnosť Bis-Ethylhexyloxyphenol metoxyfenyl triazín doteraz nebol preskúmaný na ochranu proti slnečnému žiareniu použitie FDA a nemôže byť použitý v opaľovacích liekov v Spojených štátoch. pre kozmetiku a výrobky osobnej starostlivosti v Spojených štátoch, BIS-Ethylhexyloxyphenol metoxyfenyl triazín môže byť použitý ako UV absorbér. V tomto prípade je zložka slúži k ochrane výrobkov pred poškodením tým, že absorbuje UV svetlo.

milili

...aha, teraz som si vsimla ze Ti odporucaju Daylong. Nuz, rozhodni sa podla seba, ale Daylong obsahuje, Propylparaben, Methylparaben, co su synteticke konzervanty, obsahuje silikony a tromethamin. Co je vsak podla mna horsie, ma vsetky tri UV filtre chemicke...
- BIS-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine
- Ethylhexyl Salicylate
- Ethylhexyl Methoxycinnamate (tento je vysoko toxicky...)
...nechapem ako toto mozu odporucat detom... to uz si kup rovno Niveu, lebo ta ma v sebe uplne presne to iste, dokonca ich kremy su spolu v jednej studii kremov na opalovanie. A mas to za lepsiu cenu...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Opalovaci krem + problematicka plet - Fórum - ZDRAVIE.sk