niečo ohladom kcal a jouloch

jadranka014

tí, ktorý jete 5-6x denne, čo zviknete mať na ranajky na obed veceru a medzi nimi ?

ja som dnes mala jeden menši tmavy chleb so salámou a paradajkami teraz kávu pijem

obed bude kuracie rezne s uhorkou

a potom uvidím

Sisi135

hanka: Si mladá takže moc by som s príjmom dole nešla aby si si ešte neublížila. Na začiatok to daj medzi 8000 - 8500, pričom bielkoviny cca 100 g, tuky nejakých 55g a zvyšok sacharidy.

Ja ak si sem tam spočítam kalórie tak na stránke www.flora.cz

hanka131

sisi..ahoj teba som potrebovala :)...potrebujem poradit...o 2 mesiace ideme na dovolenku...chcela by som zhodit 6-8kg...co mi radis aky pridem si mam dat??...mam 16 rokov 61-62 kg vyska 167...pohyb mi nerobi problem cvicievam tak 3-4 krat do tyzdna...myslis ze je to mozne schudnut??

Sisi135

darkmother: Ja som počítala viac menej zo začiatku, teraz to už mám len v oku kde-tu hodím do kalkulačky a zistím že hodnoty sedia, preto myslím že počítať celý život určite nie ale aspoň zo začiatku to je fajn a potom sa do toho človek dostane

darkmother

ked tak pozeram na nete, niektori za bazalny met. povazuju energiu ktoru treba prijat na udrzanie vahy. v tom pripade z bazalneho odpocitat povedzme 500kcal a je to. co sa tyka tej kombinacie sacharidy-bielkoviny-tuky, ja som to skusala a funguje to, ale vydrzala som to pocitat asi dva tyzdne poctivo. je to strasne casovo narocne.

darkmother

ahojte,ja som chudla s vyzivovymi doplnkami od alli po herbalife a cez vsetky mozne diety peknych par rokov, no a najviac sa mi osvedcilo ist spat hladna. v suvislosti s prijmom kcal je celkom dobre vypocitat si prijem pre bazalny metabolizmus (vygooglite 100 vzorcov na vypocet) - napr u mna je to 1300kcal, skusit si spocitat kolko kcal za den asi prijmete bezne (povedzme 2300kcal) a chudnut treba niekde medzi tym. pocitanie kalorii je otrava, kto mate androidy, stiahnite si na to aplikaciu - najlepsia je simple calorie counter, kde si sami nahadzujete pocet kcal. nikto neodporuca ist pod dolnu hranicu prijmu - ja obcas zariskujem a zijem. ked si nacitate nejake info o tom, kolko kcal by ste mali prijat a clanky na chudnutie-ako, musite schudnut :)

Sisi135

Petko007: Všetko je to len také orientačné cca. Ono treba si to vyskúšať na vlastnom tele. Ja už presne viem koľko Kj B S T potrebujem na chudnutie a koľko na udržiavanie váhy