Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Musim dať vypoveď kvôli chorobe z povolania - mám na niečo nárok?

Príspevok v téme: Musim dať vypoveď kvôli chorobe z povolania - mám na niečo nárok?
Seli65

Ahojte mam pracu, kde je chemicky znečistene prostredie (lak, olovo, meď, cin, hlinik) a mne už po 6 rokoch takejto prace v tomto prostredí zistili zdravotne nasledky, kvôli ktorým musim dať vypoveď.
Mam narok na nejake odstupne ak je to zo zdravotných dôvodov, vlastne kvôli zamestnaniu a ak prinesiem zamestnávateľovi aj potvrdenie od lekara?

Seli65

Invalidný dôchodok ešte nepotrebujem :-) iba zmenu zamestnania ja ma 28 rokov a problem s plucami (mierma astma) a nosnou prepážkou (perforácia). Prečitam si to čo si mi sem dala, dakujem, snaď budem mať narok pri mojej výpovedi aspoň na nejaký jednorazový prispevok.

jajka001_

odstupne neviem, skus pohladat v zakonniku pracu ale myslim ze mas narok na nejaky dozivotny prispevok za chorobu z povolania od zamestnavatela - tiez pozri v zakonniku prace
www.porada.sk
o invalidny si si uz poziadal?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Musim dať vypoveď kvôli chorobe z povolania - mám na niečo nárok? - Fórum - ZDRAVIE.sk