Bojím sa, že mám rakovinu

Príspevok v téme: Bojím sa, že mám rakovinu
uplne_zufala

Potrebovala by som pomoc, pretože mám pocit, že sa úplne zbláznim. Asi dva týždne dozadu som začala mať problémy s prehĺtaním. Vlastne to nie sú doslova problémy, viem zjesť aj pevnú stravu, len pri prehltnutí mám pocit takého puknutia v hrdle. Prehmatávala som si krk, aj bradu, či si nenahmatám nejakú hrčku, ale nič som nenašla, samozrejme to nemusí nič znamenať, ale možno je to zvnútra. Neviem, čo mám robiť. Mám panický strach ísť k doktorovi. Uvedomujem si, že si to možno namýšľam a že to možno nič vážne nie je, ale nedokážem sa odhodlať. Som desať rokov fajčiarka a posledný rok som mala strašné stresy v práci a mám pocit, že teraz ma to dostihlo, dokážem sa sústrediť len na to prehĺtanie, hľadám na nete články o príznakoch rakoviny. A nielen to. Viem, že to bude znieť šialene, ale ide o toto: Mám mačku, a zhruba pár dní potom, ako ako začali tieto problémy, ma začala odmietať. Nedá sa mi pohladkať a ujde predo mnou, ako by mala zo mňa strach. Obtrie sa mi o nohu, zje odo mňa pochúťku, ale rukou ju nemôžem pohladkať, vždy zhnusene zamrnčí a odíde. Čítala som kopec článkov, že mačky vedia vycítiť rakovinu aj smrť a teraz mám pocit, že zomriem. Aj moja rodina si všimla to odmietavé správanie a nechápu, čo sa deje. Neviem, čo mám robiť, jednoducho nepôjdem k doktorovi, bojím sa, že mi potvrdí tú hroznú diagnózu, bojím sa vyšetrení, bojím sa chemoterapie, bojím sa bolesti. Viem, že som prípad pre psychiatra, ale nemôžem si pomôcť. Nikomu som o tom nepovedala, navonok sa tvárim, že mi nič nie je, ale cítim sa príšerne. Predtým sa mi toto nestalo, ak som aj mala nejaký zdravotný problém, myslela som pozitívne a nebola som hypochonder, skôr som patrila medzi tých, čo aj chrípku riešia bez maródky a samoliečbou. Čo mám teraz robiť?

2bodka

Pise sa v nej, okrem ineho, ze rakovina je matabolicka choroba, a je to vlastne "proces hojenia, ktory nikdy neskoncil", pretoze nebola odstranena pricina.

2bodka

Ked som sa intenzivne venovala teme rakovina, kupila som si aj tuto knihu:

-odkaz odstránený-

Odporucam precitat. Je pre vsetkych, ktorych sa tato tema tyka a hlavne pre tych, ktori sa rozhodli nepodstupovat chemoterapiu a radioterapiu.

- mira

Toto je výsledok prístupu oficiálnej medicíny. Strach a neschopnosť vyliečiť.
Rakovina je výsledkom silného prekyselenia, nahromadenia odpadu a toxinov v tele. Snaž sa zistiť ako sa môžeš vrátiť k prirodzenému spôsobu života a stravovania, pochopiť príčiny chorôb a strachu sa navždy zbavíš.

Carie

Inak. Tiez som si kedysi myslela, ze mam rakovinu. Bola som u gyndosa a on mi nahmatal nejaku cystu na vajecniku. Mala som vtedy aj mierne bolesti v bruchu a on mi urobil jedno vysetrenie, uz som ale zabudla ako sa vola, zistuje sa nim zapal. A jeho hodnoty neboli dobre. Vtedy mi povedal, ze kvoli tej cyste mam prist na sono, ze sa na to pozre, ci to vobec je cysta. Tvaril sa velmi ustarane. Neskor som si doma pozerala na nete to vysetrenie a zistila som, ze ked ma zvysene hodnoty, znamena to zapal, ale velmi vysoke hodnoty mozu znamenat rakovinu. On mi nepovedal nakolko zvysene hodnoty mam, ale ja som si to potom neskor tak dala vsetko dohromady: toto, plus nejaka cysta co mozno ani nie je cysta, jeho ustarany vyraz - ja mam asi rakovinu! Fakt som sa hrozne bala a vtedy som si myslela, ze to fakt mam. Takze viem, ako sa asi citim. Par dni som prezila uplne v mrakotach. Potom som bola na tom vysetreni a vsetko dopadlo dobre. Cysta bola naozaj len nejaka mala neskodna cysta a ten zapal bol skutocne len zapal a s cystou ani nesuvisel. Daj sa aj ty vysetrit a pravdepodobne dopadnes rovnako - bude to nieco neskodne. Lebo ak nepojdes a budes sa nadalej stresovat a hlavne dlhodobo, tak si tu rakovinu privolas aj kebyze ju teraz nemas.

Carie

Prepac, ale co od nas cakas? Ze ti diagnostikujeme rakovinu? Ani lekar by ti len z tohto opisu - bez kompletneho vysetrenia nevedel povedat, co ti je, nieto my. Taki ako ty najviac umieraju na rakovinu, lebo sa boja ist k lekarovi a idu k nemu, az ked nevedia pre bolest vydrzat. Vtedy je ale uz neskoro. A inak, vobec to nemusi byt rakovina, ale ak bude, tak by si sa mala liecit co najskor. A na macku sa vykasli, macky su sproste.

Maros 75

Vazne zajdy na tie vysetrenia a ak sa nepremozes,tak vyhladaj psychiatra.A ak ani tan sa neodvazis ist...........chod si popozerat krematorium nech vies do coho ides.

majanova

rakovina takto nezacina. a pokial ide o macku, tak tu sa uz uplne mylis. keby si mala vazne ochorenie, macka k tebe pride, a snazi sa lahnut na to miesto, kde mas chorobu. precitaj si o mackach - vyhladavaju negativne zony, preto aj sa obtieraju o chorych ludi. v ziadnom pripade nemozes byt chora a vonkoncom uz nie vazne, ked macka od teba boci. psi naopak vyhladavaju miesta pozitivne. ale aj pes - ak by to bol tvoj domaci pes, ktory ta ma rad, by sa snazil v pripade choroby ti nejako pomoct. u macky to nie je ochota ani potreba pomoct, ale len to, ze dava tym negativnym a chorym miestam prednost. jej to totiz vyhovuje.
takze ziadnu rakovinu mat nemozes. ziadna rakovina nezacina tak, ze ti nieco praskne v hrdle a uz je to tu. aj keby si fajcila sto rokov sto cigariet denne, takto to nezacina. mne zomrel na rakovinu pluc otec a mal ju aj brat, ale ten sa vyliecil. obidvaja boli silni fajciari. otec mal velke problemy s dychanim asi desat rokov. tak dlho trvalo jeho predrakovinove ochorenie. lekari mu vtedy kazali prestat fajcit, vraj sa to moze zle skoncit. ale on neposluchol. az po desiatich rokoch sa u neho vyvinul naozaj nador. odmietol sa liecit, preto o dalsie styri roky zomrel. od doby, kedy sa objavili prve tazkosti, teda bez liecby zil este 14 rokov. u brata to bolo podobne, ale on sa na naliehanie svojej zeny podrobil liecbe. operovali ho a bral chemoterapiu. jeho liecba skoncila pred 8 rokmi. odvtedy chodi kazdy rok na kontroly, ale uz pracuje a je zdravy. myslim, ze uplne zbytocne dramatizujes a bojis sa. mala by si ist na vysetrenie, lebo sa urcite jedna len o nejaky banalny problem. a budes mat aspon pokoj a prestanes sa stresovat.

Fero90

Pravdepodobne si sa zacala sustredit velmi na seba a pozorovat sa. Znie mi to ako nejaka panicka porucha s hypochondrickymi crtami. Ale ak mas strach, radsej sa daj vysetrit a nepozoruj sa tolko. Ak ti to zacalo po stresoch v praci ako pises, tak to bude zrejme psychicke...

2bodka

Nie si pripad pre psychiatra, clovek ked si najde na nete priznaky chorob, hned ma pocit, ze vie svoju diagnozu. Ja som sa takto trapila pol roka, od januara beham po lekaroch a skoncila som aj na onkologii, pretoze moj obvodny si myslel, ze mozem mat lymfom. Mala som vsetky priznaky :( Bolo to strasne a naozaj som sa zacala zmierovat s diagnozou rakovina. Precitala som strasne vela clankov o chemoterapii, o tom, ake je to svinstvo, ale aj o tom, ze rakovina je metabolicka porucha, ktora sa da vyliecit surovou stravou. Mam jedno velmi zaujimave video, v ktorom su ludia vylieceni z roznych druhov rakovin prave vdaka surovej strave.

Ale toto nebude tvoj pripad. Mozes mat napriklad uzol/strumu na stitnej zlaze, vtedy ma clovek pocit, ze zle prehlta. Ja mam na stitnej zlaze cystu a tiez to citim pri prehltani.

Nakoniec sa ukazalo, ze mam v tele dlhodobo zvacseny cytomegalovirus. Posledne vysetrenie, ktore mi robili bolo CT s kontrastnou latkou do zily. Nastastie bolo v poriadku a ukazalo, ze uzliny su zvacsene iba na krku.

Tiez ma cela rodina (okrem mamy) povazovala za hypochondra, no ked ma lekar poslal na onkologiu, tak to velka sranda nebola.

Najhorsie je, ze clovek si na nete najde uplne vsetko a potom zisti, ze diagnoza na neho sedi.

Ja som fajcila od 15 rokov a teraz budem mat 30, takze aj rakovina hrtana mi napadla.

Zober odvahu a chod k lekarovi. Nemas sa coho bat. Mal by ta najprv poslat na ORL, ale mozno aj nie. Mne napr. spravil vytery z nosa/hrdla, odber krvi...

Daj sa ale urcite vysetrit a potom zistis, ze je to mozno uplna hovadina. A neboj sa, vsetko dopre dopadne. Zbytocne sa len zozieras a nicis samu seba tym.

Teraz toto docitaj a chod si lahnut a nemysli na nic ine len na to, ze budes zdrava a budes si uzivat krasne leto :))

Drzim ti palce. Dobru noc...