Citim sa sama, vsetci odchadzaju

Príspevok v téme: Citim sa sama, vsetci odchadzaju
aloneAbroad

pred istym casom som odisla na leto do inej krajiny, za kamaratom. Z leta sa stali 3 roky. Zalubila som sa, nasla som si robotu, teraz si idem dokoncit skolu. Citim sa tu ale velmi sama. priatelov ktorych som mala/ mam postupne odchadzaju ci uz domov alebo inde za pracou a stastim.
MOj priatel robi nocne a poriadne sa nevidime... kamaratky mi zo dna na den ubudaju. Bohuzial aj tie slovenske. KOntakty sa stracaju a priatelstva chladnu na dialku. Mam pocit ze okrem maminy, ktora ma ale tiez svoj zivot, asi nikoho nemam. Neviem ako tuto situaciu riesit. Lebo cudzinci su uplne ina mentalita a naozaj mi tak nesedia, ako by som potrebovala.

Weva

Aj ja to poznam - a zaroven ked som doma, mam pocit ze vela tych priatelstiev prestalo fungovat i tam - uz nemame 15 ze sa stretneme niekde v meste a kvakame o 106 a potom ideme na koncert atd - vsetci maju rodiny, ine zaujmy, ked sa podari raz za cas na kavu je to prehnane... ja som pocas studia budovala na spoluziakoch a teraz mam par super kolegov v robote, ideme si zasportovat, s babami obcas doma nieco spolocne navarime... hlavu hore - iste nie si sama, len sa musite poobjavovat... a nehadzat vsetkych do jedneho vreca len preto, ze su cudzinci!

ta3

jaj, nuz vsetci musime platit urcitu dan zo vsetkeho, ja som tiez odisla zo Slovenska az na samy druhy kraj sveta, spociatku aj mne slovenski a ceski kamarati neskutocne chybali, vdaka internetu a skype som s nimi takmer v dennom kontakte, ale pomaly si zvykam a vytvaram si tu nove priatelstva, este horsie boli na tom moje deti, no aj oni uz pochopili, ze z kamaratstiev na Slovensku nevyziju a ze uz to ani tam na Slovensku nie je take, ako zvyklo byvat za studentskych cias, clovek nemoze mat vsetko, aj pracu a lepsi zivot, aj kamaratov, clovek si musi stanovit priority a rozhodnut sa, co je pre neho lepsie, ano, kazda krajina ma svoju mentalitu a nemusi cloveku zrovna sadnut, ale clovek sa prisposobi, alebo musi odist, ak samotu pocas dna tazko znasas, najdi si tam kamaratov, si mlada a nemal by to byt problem, ludia su v podstate vsade rovnaki a ak Ti to robi problem, potom sa vrat domov, ale zvaz vsetky pre a proti, aj odtialto sa po siestich rokoch vratila domov na Slovensko jedna moja kamaratka, ale nie je doma ani 3 tyzdne a uz je nespokojna, vsetko ma svoje pre aj proti, nikde nic nie je idealne

system

a teraz si kde ? v zahranici ? skus napisat na FB : Slovaci zijuci v ....... (tam kde si ty) su tam take skupiny, pridaj sa tam a mozno spoznas nejakych novych kamosov :) ak nie, pridem za tebou xD rad by som sa zo slovenska niekde zdekoval ... skoda ze neviem cudzi jazyk :(

Carie

tak si najdi novych slovenskych kamosov, mas predsa internet, urcite tam nejaki slovaci budu (pokial teda nezijes v nejakej bohom zabudnutej dedine)