Som velmi cudna osoba

Príspevok v téme: Som velmi cudna osoba
elementa

Už odmalicka som velmi hambliva a ticha povaha. Velmi tazko nadvazujem kontakty s ludmi a preto nemam v podstate ziadnych priatelov. Stale mam zo seba komplexy a vobec v nicom si neverim a to ma velmi brzdi, nedokazem preto v nicom poriadne napredovat. Pritom na to nemam dovod : mozem objektivne povedat ze som dost pekna, inteligentna, mam skvelu rodinu, dobre znamky, kopu zaujmov a myslim ze aj dost talentu..Vsetko co clovek k stastiu potrebuje. Ja vsak viem ze clovek moze byt akokolvek vynimocny a mat cokolvek na svete a aj tak nemusi byt stastny.
Kedysi este na zakaldnej som mala kamaratky ale cim dalej tym viac som sa akosi zacala uplne vzdalovat ostatnym rovesnikom. Mam strasne vela konickov, ktorym sa aj venujem ale vsetko robim v podstate sama, takze sa citim dost osamelo. Problem je skratka v tom ze ja sa asi bojim ludi, nedoverujem nikomu a najma sa vzdy obavam co si o mne pomyslia, preto vela rozmyslam nad tym co povedat. Neviem byt spontanna, byvam vzdy nervozna a samozrejme mavam tremu nielen na verejnych vystupeniach ale aj v skole a tak..no neviem..Co mam so sebou robit?..pripadam si nenormalne

ta3

Elementa, pravdaze ked sa o tom cita, zda sa to byt velmi jednoduche, ale praktizovat to v realite uz take jednoduche a lahke ani zdaleka nie je, vyzaduje si to naozaj vela odhodlania, sebaovladania a trpezlivosti, ale si mlada, mas cely zivot pred sebou, tak to za tu namahu stoji, predsa ide o Tvoju buducnost a nemalo by Ti byt lahostajne aka bude, ci budes utiahnuta, osamela a vecne nespokojna alebo budes svoju inteligenciu a talent, o ktorych pises, s radostou vyuzivat na zdravu sebarealizaciu, neisti, zakomplexovani ludia to maju velmi tazke a nikdy v zivote nedossiahnu to, na co v skutocnosti maju, pracuj na sebe, lebo Ty mas na to, aby si bola v zivote uspesna, spokojna a stastna

a taaakkk

elementa no neviem preco cudna.. uplne normalna.. ja taku hladam :DD hihh.. :) ale vážne ,nič nieje na tebe zle tak nemáš byt z čoho neštastná..len nejakej dobrej kamaratke napísat ..alebo dohodnut sa z nejakým kamarátom a začat chodit von trošku..a tákk ptm sa dotoho dostaneš si myslím

elementa

diki za rady :)

vela som si uz o tomto probleme precitala a taktiez o zvysovani sebavedomia ale akosi mi to nepomohlo..vzdy sa mi to po precitani zdalo jednoducho ale uz som to v praxi nevedela aplikovat
a
viem ze takych ako ja je habadej, ved kazda druha tema je tu o socialnej fobii, osamelosti..

japko:
mozno som zahladena do seba, neviem...ale urcite si nemyslim ze som viac ako ostatni, prave naopak... povazujem sa dost za menejcennu ostatnym..stale na sebe nachadzam chyby

a v detstve asi chyba nebude..rodicia ku mne vzdy pristupovali vzdy s laskou, nikdy ma neizolovali od ostatnych ani naopak ku sebe nepriputavali..mala som praveze maximalnu volnost a aj terazu ju mam...mozem si robit co chcem..nikdy ma v nicom neobmedzuju..je to take paradoxne..

kikinaL

Chvalili Ta rodicia, ked si bola male dieta? Hovorili Ti, ze si sikovna, mudra atd., ked sa Ti nieco podarilo? Drzali Ta len pri sebe, alebo si mala kontakt aj s inymi detmi? Alebo Ta len kritizovali? Lebo toto vsetko je dost dolezite pri formovani osobnosti, tak si clovek zacina postupne verit a ziskava sebavedomie... Pises, ze ani pri rodicoch "nie si az tak uplne" uvolnena, takze vidim, ze problem treba ozaj hladat uz v detstve, co sa teda uz bude napravat trocha tazsie... Pises, ze mas vela konickov, co tak hladat spriaznene duse v tychto okruhoch? A myslim, ze TA3 Ti dobre radi... Skus si nieco nastudovat, poriesit vztah s rodicmi a ozaj z tej ulity musis vyjst len Ty sama...

system

Starko :
presne ako vravis, clovek nechce sediet cely den za PC tak ide na korcule a pod. ale nema skym. Ja som zacal chodit na korcule sam. Raz som bol s kamosom ale zistil som ze to neni dobre, vela rozprava a malo korculuje, a mne sa ho nechce cakat a prisposobovat sa mu. tak som zistil ze predsa je lepsie chodit samemu. az si nato zvyknes ze si sam. sem tam na pivo ale to len tak aby si neupadol do seba. stale s rovnakymi kamosmi, skoro si uz nemame ani co povedat.

elementa:
neboj si normalna len si moc uzavreta do seba. fakt si nerob tazku hlavu co nato ostatny, nezamyslaj sa co si o tebe myslia. ak sama o sebe povies ze si pekna a inteligentna preco myslis ze si to nemozu o tebe mysliet ostatny ? :) nie vsetci ludia su zly a neprajny, ale ak chces stretnut dobrych ludi, musis stretnut aj zlych, aby si ich vedela rozlisit :) drzim ti palce :)

Starko

Ja som na tom podobne, strasne ma bavi bicykel korcule behat, ale vsetci sedia za PC a ked sa ide vom tak si ideme sadnut do baru na par piv, dobre to je ale ne kazdy den. Zacal som teda chodit sam , potom sa clovek uzavre do seba znizi sa mu sebavedomie lebo nema spolocenskost , nekomunikuje tolko ,tiez uz nejsom tak spontalny ako na zakladnej ,no proste vsetko co si opisala, podla mna je to tou spolocenskostou.

martina1234

Určite si veľmi talentovaná a múdra ale tvoj problém je že vidíš samu seba inak ako ťa vidia druhí. Nadpriemerne talentovaní ľudia majú väčšinou problém vyjadriť, ukázať samych seba takých, akí sú tak aby to priemerne talentovaná väčšina pochopila.

ta3

Tvoje spravanie moze mat vela pricin, ale jednou z nich urcite je nizke sebavedomie, ako si ho zvysit?, na to je vela metod, pobrlaj sa v knihkupectve alebo aj tu na fore je mnoho tem a prispevkov k danej problematike, precitaj, porozmyslaj a pracuj na sebe, s tym Ti nikto nepomoze, musis len sama