Opaľovacie prípravky

Príspevok v téme: Opaľovacie prípravky
čerešňa

Prečítala som si článok o opaľovacích prípravkoch a normálne mám obavu použiť ich. Netušila som že obsahujú toľko chemikálií a zložiek, ktoré pôsobia na telo nie práve najbezpečnejšie. No na konci je spomenuté, že citujem "Matka príroda nám poskytuje množstvo látok, ktoré majú ochranný charakter proti UV žiareniu. Akceptujme teda tieto unikátne zložky i v starostlivosti o našu krásu. Je to spôsob ako udržať našu kožu zdravú a pomáhať tým predchádzaniu starnutia nielen pokožky, ale celého nášho organizmu."
Fajn, ale vie mi niekto poradiť ako inak sa ešte dá chrániť pred UV žiarením, okrem orálneho užívania betakaroténu ?

2bodka

Pokazde, ked dam do odpovede k teme nejaky link, vlozi sa sem sprava dva a viac krat.. Toto nechapem :( Zeby opakovanie = matka mudrosti? :)

2bodka

a kokosak mam doma, takze ked ma aj OF, tak ho v lete urcite skusim, kedze je to cisty olej bez dalsich pridavkov :)

skus teda drogeriu DM, maju tam tento kokosovy olej za 7,15 € (300 ml)

4.bp.blogspot.com

2bodka

a kokosak mam doma, takze ked ma aj OF, tak ho v lete urcite skusim, kedze je to cisty olej bez dalsich pridavkov :)

skus teda drogeriu DM, maju tam tento kokosovy olej za 7,15 € (300 ml)

4.bp.blogspot.com

2bodka

Cim vyssi faktor, tym viac chemie. Ja som mala cely zivot alergiu na slnko, po dlhsom pobyte na slnku som sa vzdy zacervenala a vyskakala mi klasicka krupica, ktora strasne svrbela. Podotykam, ze som pouzivala pripravky s min. faktorom 10 a viac. A zistila som, ze cim vyssi faktor som na seba dala, tym vacsie boli moje problemy. Nakoniec som si kupila olej s OF iba 6 a ten mi vyhovuje.
Uplne idealny bol Nubian OF 2, ale ten nevyrabaju uz, este je k dispozicii OF 5. Odkedy som prestala pozivat vysoke faktory, nemam ziadnu alergiu. Cize to, co som cely zivot povazovala za alergiu na slnko, bola alergia na chemikalie v opalovacich pripravkoch :)
V 30 rokoch (za par) je to velmi usmevne zistenie :)ale lepsie v 30-tke ako nikdy :)