Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Fimoza nutna obriezka?

vatas

Ahojte,

mam 30 a problem s fimozou ma trapi uz pekne dlho. Je to vlastne moja vina, pretoze som toto roky ignoroval, tak som ani nezistil, resp. nechcel zistit, ze mam tam dole nejaky problem. Ked som pochopil, ze to nie je celkom v poriadku a dozvedel sa, co to je, chytil som riadnu paniku, ale vdaka tejto diskusii mi svitla obrovska nadej. Tento Diprosone vyzera naozaj slubne. Len by som sa chcel spytat, ake mate skusenosti s opatovnym zuzenim predkozky po vysadeni liecby, aka je sanca, ze aj ked to zaberie, uz s tym nebude v buducnosti problem, resp. co treba pre to robit a ci sa vobec da nieco robit, a hlavne keby nastala recidiva, kolko treba cakat po vysadeni masti, aby som ju opat mohol zacat aplikovat. Dakujem.

svako

uf tak to vyberanie stehov ti vobec nezavidim, nastastie za tie 3 roky technologia postupila a uz davaju samovypadavacie stehy... obriezka ma oproti kortikosteroidom jednu zasadnu vyhodu a to ze uz sa problem nemoze vratit a naozaj som radsej ze to mam uz z krku teraz a nevrati sa mi to ked budem mat napr. 30 a budem zas na par mesiacov sexualne nefunkcny... obriezka je zakrok jednoduchy, ale aj tak si dokladne vyberte doktora, ak mate niekoho znameho v zravotnictve, dajte si poradit, ja som to tak spravil a s vysledkom som zatial vrcholne spokojny...

kubiak432

Ja mam obriezku uz vyse 3r.Mal som zuzenu predkozku,po vysetreni mi doktor povedal ze sa to bude oprovat co mi bolo jasne.O 3 dni som lezal na stole,uplne ma uspali.Operacia bola vpohode aj po nej som sa citil normalne.Hojenie je ale hrozne,vsetko boli ako cert,prve dni sa mi nedalo poriadne ani chodit.Ked mi dr vyberal stehy tak to bola asi najvacia bolest v zivote(a to som zazil uz 3ine operacie).Dalsia nevyhoda je ze zalud je uplne citlivy a asi mesiac trva pokial \"zdrsnie\" ale to nieje nic hrozne da sa to vydrzat.Zakrok som mal zadarmo.Chcel by som kazdemu odporucit tuto operaciu,vobec nebanujem a aj napriek vsetkej tej obrovksej bolesti a par tyzdnov obety by som ju podstupil este raz.Ked si predstavim tie trapasy z prvych sexov bez obriezky,tu bolest a vobec nezazit co je to poriadny sex,obetoval by som tu bolest aj 5x.A ma to kopec vyhod,hlavne je to esteticke,hygienicke,clovek dokaze mat dlhsie sex atd.Priatelka si tiez chvali vravela ze oproti inym penisom je toto uplne nieco ine,lepsie!!!ked budem mat syna dam mu urobit tiez obriezku este ked bude dieta aby tak nepocitoval bolest.Chcem kazdeho podporit,netreba sa hanbit,ja som toto rozhodnutie neolutoval zatial ani sekundu!!!

robo111

Ja by som v prvom rade vyskúšal tie kortikosteroidy. Ako písal fyzik ešte na začiatku tejto diskusie, úspešnosť liečby použitím kortikoidných mastí je 94%. Obriezku by som si nechal až ako posledné riešenie. Viď príbeh nema, ktorý je po obriezke a nikdy v živote by to už neurobil. Môže to byť výnimka, ale načo riskovať. Treba si prečítať celú túto diskusiu a uvážiť všetky riziká, pre a proti. Je toho síce dosť, ale to je minimum, čo môžete pre seba urobiť. Ja som mal to šťastie, že u mňa kortikosteroidy zabrali velmi dobre, ideď som používal masť, ktorej uvádzajú slabé účinky.

svako

u mna to hradila cele poistovna, poisteny som v Dovere, ale pre istotu sa spytaj ci ma tvoj doktor zmluvu s tvojou poistovnou, respektive kedze sestricke davas preukaz poistenca, tak ona by ta na take nieco upozornila, ale za spytanie nedas nic :)

inak sa cena obriezky pohybuje v ramci 200-250 eur, ale to len keby si ju chcel z kozmetickych ucelov :))

ryder

zdravim vas, mna by iba zaujimala cena obriezky, ak ide o obriezku zo zdravotných dôvodov teda kvoli fimoze...da sa to riešiť aj bezplatne?..lebo sa obavam toho ze nabehnem k urologovi a neskor ma ovali nejakou sumou..lebo, budem uprimny, nemam naozaj prachov na rozdavanie...dakujem :))

svako

zdravim, mal som podobny problem ako vy, predkozka nesla dole ani v klude... najdolezitejsie je nehanbit sa za to, je to bezny problem, ja som hned siel za urologom, ten ma objednal na obriezku o 3 mesiace a odporucil mi diprosone(v pripade ze pomoze tak operaciu zrusime), akurat predpisat mi ho nemohol (predpisovat moze len dermatolog alebo alergolog), takze som siel normalne do lekarne, vysvetlil som im aky mam problem a ze urolog mi to odporucil a predali mi ho bez problemov(2,5 eur som asi platil)...

diprosone som pouzival mesiac(viac sa nema) bohuzial bez vysledku(mam 23 rokov, takze mozno preto uz nezaberal), takze uz ostala len operacia... na tej som bol vcera, nebola to lokalna anesteza, ale jednodnova chirurgia(ziadne pichanie do korena ale normalna kompletna narkoza na operacnej sale), rano ma ubytovali, na obed rezali, poobede som siel domov... personal v nemocnici bol mily a vtipny...

boliet to boli, predsa len je to otvorena rana na najcitlivejsej partii, ale da sa to prezit :) treba len vydrzat a tesit sa na tie vsetky vyhody okolo toho :)

takze zhrnutie: chodte s tym za odbornikom, ten vas neobjedna hned na druhy den, takze kym budete cakat na termin mozete skusat diprosone a podla ucinku sa sami rozhodnete... a este raz nehanbite sa, hanblivcov radi nemaju(to su ich slova...)

prajem vela zdaru

hm

ahoj chcem sa spytat ci mozem pouzivat aj dve maste sucasne a to hydrocortison a triamcinolon, tiez mam fimozu a trapim sa tym uz dost dlho, momentalne pouzivam len hydrocortison, poradte prosim...

robo111

dominikkk a iný, aplikácia bola jednoduchá. Stiahneš predkožku čo to dá a natrieš vrstvu po okraji predkožky. Opakovať 2 krát denne. Po cca 2 týždnoch začala povolovať a mohol som ju pretiahnuť dalej a dalej. Po cca mesiaci som pretiahol bez problémov, no treba používať aj pár týždnov potom, lebo po vysadení sa predkožka stiahne trochu späť. Teraz už Hydrocortison nepoužívam a stiahnem bez problémov. Len pre porovnanie, predtým som stiahol predkožku tak možno do polovice žaluďa, no teraz už bez problémov.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Fimoza nutna obriezka? - Fórum - ZDRAVIE.sk