HENNA (leto) prosim poraďte

Príspevok v téme: HENNA (leto) prosim poraďte
Janka222

Caute,chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s "hennou v lete" ja som si zacala vlasy hennovat dakedy v semtembri minuleho roka, takze neviem ako to je v lete.ked pojdem niekde na kupalisko ,nebude sa mi to v bazene vymyvat? alebo nebudu mi vlasy prilis smrdiet? ak hej, mam prestat hennovat na leto alebo si mam hennovat dalej? nerada by som si prestala hennovat, kedze mam vdaka henne oveeela krajsie vlasy a aj farbu.Aj ich mam ovela zdravsie, dlhsie a menej padaju.Vdaka za info a fakt piiste

pouzitie

no super odstranene tak tam je ta henna neutral list mlety
a potom uz je tam len henna cervena tak tu nie ale tu neutral vsak?

pouzitie

xi xi jasne budem drzat palce nak to dopadne takto :O)

Inak nasla som tu hennu ma to byt tato neutral?A kolko by som si mala teda gramaz objednat?
-odkaz odstránený-

pouzitie

no tak ok teda nebudem spekulovat idem pokukat na nette teda a objednam tam este raz teda dakujem za trpezlivost.Potom ti to tu napisem ze ako som dopadla dufam ze takto :D)) a nie ze takto :D(( tak zatial ahoj

Janka222

tak ta z DM neni az taka kvalitna.Niekoho z nej svrbi hlava a vraj nema take dobre ucinky.Ja osobne snou skusenosti nemam,pretoze ma vsetko hned odradilo od nej,ale zas poznam holky ktore si aj tuto chvalia.je to na tebe,no ja by som ti radsej odporucila tu z predajbylin. je na jemnejsie nasrtuhana, a tym je aj lepsia konzistencia.Nekvalitna henna sa velmi droli robia sa hrudky a ked si tam das viac vody, ti potom bude vsade tiect.ale tak mozno ty mas ine vlasy, tak vyskusaj aj tu z dm..aspon uvidis, ci ta to bude bavit a ak ano,na druhy krat si kupis uz lepsiu :) a este jedna mala rada..teda dve: Do henny,ked ju zalejes, daj si tam kusok kondicioneru bez silinkonu. a druha: kupuj si sampony,ktore neobsahuju silikon (dimethycone) alebo nejak tak sa to pise.Najlepsie su sampony z DM (alverde,Balea ale aj ostatne su ok,len musis citat co obsahuju..a pokial maju panthenol,je to velke + pretoze ten pomaha vlasom rast a dava im vyziuvu)

pouzitie

no teraz si ma zase zmiatla a co ta v Dm drogerke ta nieje dobra no tak pokukam teda na nette.Tak uz snat vsetko chapem uz som rozhodnuta a nevadi aj tak asi si necham vyrast svoje vlasy aspon tak na niake to obdobie dam farbe pokoj sediny este nemam tak nemusim farbit.Tak skusim ale tu bezfarebnu len som sa chystala prave do obchodu ze si ju idem kupit tak teraz co hm:O(Ale tak asi aj ta v Dm musi byt dobra nie?

Janka222

nie nie to je v pohode.Ked si si nikdy vlasy nehennovala, tak je jasne ze sa na vsetko pytas. A len tak pre vysvetlenie..preto nie nerezovou, lebo henna moze zreagovat a nedajboze by ti to zafarbilo nejak na zeleno :Da este jedno vysvetleneie, preto musis minimalne mesiac pockat ked si farbis chemickou,lebo taktiez moze zreagovat a bud ti zafarbi na zeleno alebo nebude mat ziaden ucinok.Jaj a este to som zabudla..ked si uz budes viackrat hennovat, moze sa stat aj to, ze ti potom chemicka farba na vlasy nechyti.Pretoze vlas budes mat tak obaleny a ochraneny, ze to chemicka farba neprekryje. Cize si to radsej este rozmysli.Ale ja by som na tvojom mieste poslala chemicku farbu do kelu a zacala si farbit hennou.Hennou je farba krajsia, zdravsia a to nie len na pohlad ale aj zvnutra vlasu :) Ano , je tam ciapka ale cojaviem, to neni moc dobra..kazdy ma ine vlasy inu dlzku a tak mozno sa ti nebude dat zabalit uuplne celu hlavu.preto ja radsej sacok..teda ja zvyknem sacok co ide do kupy :D no ja mam vlasy dost dlhe asi do polky chrbu ale ich mam riedke.No tak ty si tam nasyp len kus tak stvrtku sacku..alebo aj od toho kusok menej.to ked si prvykrat nahennujes,tak zistis.prvykrat som presne nevedela ani ja.A ja som si najskor objednavala z hennayvette.sk ale lepsie je z predajbylin.sk // ked na nakoniec rozhodnes farbit, najkvalitnejsia je na lush.cz ale to by bolo lepsie, keby si navravela kamosky aby zacali hennovat, pretoze postovne je drahe. (na lush su len farebne)

A kup si gumene rukavice,normalne co maju doktori.A tak si to nanasaj prstami.fu pisem vela, tak zas ak som na daco zabudla odpovedat, pis :D

pouzitie

Si zlata dakujem no vidis tak to som tiez netusila ze si to nemam premiesat nicim nerezovym a tak jaj no dobre vyskusam teda uz konecne idem si ju asi rovno aj kupit este ak by si mi mohla povedat ze aku hennu ty kupujes alebo kde teda ja som nasla zatial len jednu v DM tak neviem a este teda ja nemam velmi huste vlasy a mam ich tak po plecia mam si dat cely ten prasok ci staci polka alebo to uz ked raz otvorim ten prasok tak to musim uz aj pouzit.A este ten sacok neviem tam je niaka aj ciapka igelitova ci mam si dat klasicky sacok desiatovy na hlavu uz sa citim ako taka trupka az sa smejem ale vazne neviem ako sa to ma dat na tu hlavu dubovu xi xi.Tak uz asi len toto by som rada vedela a tu znacku ci kde to kupujes vdaka moc uz vidim ochvilu ma tu niekto sfukne ci som taka blba ked si neviem namazat vlasy hennou no nevadi tak pa :D))

Janka222

apllikovat chemicku je jednoduhsie,to mas pravdu.

Takze: Vies ovplyvnit aj odtien farebnej henny.Ked chces svetlo hnedu, nenechas si ju tam tak dlho a nedas si na hlavu uterak,len ten sacok.Ale tak neviem ,to radsej neriskuj..ja som typ cloveka, ktory rad experimentuje s vlasmi, cize ja skusam a skusam a jak mi to chyti, tak bude :-D .. Tak daj si radsej nefarebnu.Nefarebna ti nezafarbi na cerveno.Preto sa vola nefarebna alebo Cassia,pretoze nefarbi,len vyzivuje.Ked si das nefarebnu, mozes si to nechat na hlave aj 6 hodin.Ak mas pravdaze cas.Ale hennu staci mat aj hodinu.Samozrejme najlepsie je mat ju co najdlhsie,lebo cim dlhsie ju mas, tym bude efekt rychlejsi a lepsi.Ked ju budes mat na hlave, to nerozceses :) ja to robim tak, ze si "zakrutim cop" dam si ho hore na hlavu a este ho kus potriem hennou, aby mi drzal na hlave.Tak si dam sacok a aj uterak (ked bude hlava s hennou v teple,tym bude mat lepsi ucinok) Pripadne ak mas nejaku staru teplu ciapku, tak aj to si na hlavu mozes dat.Vodu si daj tak ze,das juj zovriet v kanvici.Nechas par sekund tam (ja zvyknem hned zaliat)a potom zalejes hennu (nemiesaj ju nicim nerezovym alebo zeleznym) mozes nejakou varechou, umolohmotnou lzicou..Ak som na daco zabudla odpovedat alebo mas daku otazku tak kludne napis. Rada poradim ;)

pouzitie

tak chcela by som mat hnede ako mam ale tak ta henna hneda nieje taka hneda aku mam to je jasne asi bude tmava ta henna tak radsej len tu bezfarebnu len uz som si to chcela kupit len ma odradi ten postup ty pises ze vriacou vodou a tam pisu nieco ze voda musi mat nie menej ako 60 stupnov ci co nieco take tak uz som bola zmetena.A kolko si to mam tak nechat na hlave tiez pisu nieco ze cez 3 hodiny?Chcela by som vlasy len vyzivit A este som citala ze aj ta bezfarebna ze aj tak vraj farby do cervena ci ako lebo to by som nechcela:O(Tak ale tvoj postup sa uz dal pochopit len este som citala ze sa nemoze nanasat so stetcom ja neviem uz mam z toho gulas to len tak rukov mam nanasat a mozem si vlasy este pred tym ako ich zabalim do igelitu este rozcesat?Ja viem ze sa pytam sprostosti ale aplikovat chemicku farbu sa mi zda jednoduchsie ako tuto hennu