HENNA (leto) prosim poraďte

Príspevok v téme: HENNA (leto) prosim poraďte
Janka222

Caute,chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s "hennou v lete" ja som si zacala vlasy hennovat dakedy v semtembri minuleho roka, takze neviem ako to je v lete.ked pojdem niekde na kupalisko ,nebude sa mi to v bazene vymyvat? alebo nebudu mi vlasy prilis smrdiet? ak hej, mam prestat hennovat na leto alebo si mam hennovat dalej? nerada by som si prestala hennovat, kedze mam vdaka henne oveeela krajsie vlasy a aj farbu.Aj ich mam ovela zdravsie, dlhsie a menej padaju.Vdaka za info a fakt piiste

Janka222

pre "pouzitie" :

Ahoj.Najidealnejsie by bolo, keby si si prestala farbit vlasy chemickou farbou a zacala farbit hennou.Chemicka farba nici veelmi vlasy a preto ich mas zrejme aj suche a znicene.Samozrejme, ze ucinok po prvom pouzici henny viditelny nebude.Chce to trpezlivost, hennovat vlasy je dost zlozite.No ak by si fakt nechcela prestat pouzivat chemicku farbu, tak je tu moznost taka, ze si das chemicku, pockas mimimalne mesiac a potom si das bezfarebnu hennu.Hennovat by si si mala raz za mesiac,ale nic sa nestane, ked aj kazde 3 tyzdne.Ja sa snazim kazde 3 tyzdne.Cim viac hennujes,tym lepsie pretoze henna obaluje kazdy jeden vlas a tym ho chrani.
pouzitie: henna je prasok, cize si ho podla potreby nasypes do nejakej umelohmotnej misky.Zalejes ju vriacou vodou zamiesas tak, aby z toho vznikla kasa.Nie prilis riedka,ale ani prilis husta.Umyjes si vlasy, kusok ich nechaj preschnut aby voda nekvapkala a zacni si nanasat hennu na vlasy.proste vsade,aj na pokozku hlavy..tak ako ´ked si farbis aj chemickou.Zabal si ich do mikrotenoveho sacku, zabal do uteraku a nechaj to posobit na hlave.
Chces si farbit hennou alebo len bezfarebnou pre vyzivu? farby su (cierna,cervena,hneda) henna ti vlasy nikdy nezosvetli! toto co som napisala, su zakladne farby,no vies si vykuzlit aj rysavu,medenu,gastanovu

pouzitie

Prosim vas napise mi tu niekto ako sa ta henna vlastne pouziva na co to je a ci si ju mozem dat aj na farbene vlasy normalnou farbou a ci potom zase naopak ci sa moze pouzit po case znovu klasicka chemicka farba?Proste nieco o tom a ci su aj niake otiene alebo je to len bezfarebna lebo citam ze je niaka cervena ci ako ja mam slabo hnedu teraz ale farbenu Palletkou len vlasy mam take vysusene znicene tak preto by som chcela co to o tom vediet.Dakujem a hlavne to pouzitie ako sa to ma naniest ci co to vlastne je a ako casto a aku znacku si kupujete vy este raz dakujem

Janka222

okej dakujemm :) no neviem, ja si myslim , ze mi vlasy veelmi smrdia.ci po hennovani, ci ked prsi, alebo ked si aj vlasy umyjem.teda pokial mam sampon silny, co to prevonia tak nie.Ale zas ked sa spytam mami alebo niekoho, tak to necitia,cize to mam uz asi ja vsugerovane v nose :-D ale raz ked som sa pytala priatela, tak mi povedal, ze citi fajne bylinky.A vraj mu to vonalo,ale mne to smrdi tak neviem.Ale asi by fakt bola skoda, prestat s hennou na leto.Tak teda dakujem ;)

kika155

Ja ked som minule leto hennovala, tak mi potom v bazene zacala stekat z hlavy oranzova voda, ale nemala som pocit ze by sa mi ta farba nejak vymyla. To som mala ale vlasy nafarbene asi len 3 dni, cize este neboli medzitym vobec zmyte. Neskor uz mi ta farba tak nestekala. So zapachom z hlavy som problem tiez nemala, mne inak henna vonia :) ako taky cajicek alebo co...ale zase mozno niektore henny smrdia, neviem, skusala som len tri druhy