Môže to byť lymfóm??

Príspevok v téme: Môže to byť lymfóm??
misheliiiiik

Ahojte chcem poprosiť o radu. Minulý rok nejak v septembri, októbri som mala hnisavú angínu, a zvačšili sa mi uzliny na krku. No je tomu už skoro rok, a pravú uzlinu mám stale zvačšenú. Neviem či to bolo tou angínou alebo som to tak mala aj predtým, lebo nijak som to nesledovala. Počula som, že lymfóm sa prejavuje hlavne vo vačšine prípadov zvačšenými uzlinami, tak sa bojím, no nemám ŽIADNE iné príznaky, mám to len zvačšené, nebolí ma to , nezvačšuje sa to(aspoň som si nevšimla), ani nič iné. Ešte asi pol roka dozadu som bola aj na ultrazvuku, ale s inym problémom, no prechádzala mi aj cez tu uzlinu lebo som sa jej na to sťažovala, a povedala mi vtedy, že tam nič nevidí, ale aj na výsledkoch na papieri, som mala napísané rozmery uzlín, a tá pravá bola o nejak 5-6 mm vačšia, ale nikto to nejak neriešil. tak neviem. Tento týžden pojdem k lekárke s tým, no chcela som eŠte vyzistiť, či nemal niekto podobný problém, a ak hej, čo to bolo, alebo keď bude mať niekto nejaku skúsenosť, radu, budem rada.

misheliiiiik

ďakujem Vám za rady, ja idem akurát zajtra k lekárke, takže uvidím čo povie.. ale idem k nosnej ušnej krčnej, takže tak.. no som zvedavá

wowo1

lymfom by sa ti prejavil aj teplotami.Skoc za obovnym nech ti urobi rozbor krvy na zapal - CRP, zapalove markery.je to bezne vysetrenie.
inak to moze byt na dlho ta uzlina, ale ak na sono povedali ze je o.k. tak je

Lulu2011

niekedy to uzlinam trva dlhsie, ja som mala 2 roky a zmizla, teraz som mala niekolko okolo 9 mesiacov a az teraz sa stratili, ale staci, ze ma zaboli hrdlo a su spat, niektore uzliny ostavaju cely zivot, ja som sa dopovala zvysenymi davkami C, tak to skus tiez