Učíte sa cudzí jazyk ako samouk ????

invisible91

Podla mna ma samouk najlepsiu motivaciu :) Kedysi som sa tak ucil nemcinu. Zacal som s knihou, ale úspech som veľmi nemal. Jediná kniha, ktora ti moze pomoct je gramatika. A este slovnik. Teraz vsak mas internet, mozes si citat casopisy, noviny, clanky ktore ta zaujimaju, mozes pocuvat pesnicky, pozerat serialy, (toto by som asi nemal ale aj:): stahovat filmy, dalej mozes chatovat, písať si... etc. Nie je vsak na skodu aspon na tyzden-dva vycestovat :)

ta3

ak sa ucis anglictinu, potom samoucenie nie je najlepsia forma, pri anglictine je velmi dolezita vyslovnost, ktoru sa Ty sama doma iba z knihy nemozes naucit, ja som bola ako samouk, moja pasivna anglina (slovna zasoba, gramatika, spelling) je vyborna ale stale mam problemy im rozumiet a to uz zijem v anglicky hovoriacej krajine 5,5 roka, lebo moja vyslovnost nie je dobra, ako samouk som nemala moznost hovorit, ani pocuvat, preto moja aktivna anglina je ovela horsia, ak sa ucis anglinu a chces vycestovat, potom na aktivnej angline (hovorit a rozumiet co hovoria) zalezi najviac a samoucenie nepostacuje

bibi123

Podla mna clovek ako samouk nema nikdy dostatocnu motivaciu, aby sa sam ucil... podla mna su najlepsie kurzy, ak si ich zaplatis, vtedy mas velku motivaciu na ne chodit, aj sa na hodiny pripravovat:O)))

katka...

Ja sa ucim spanielcinu. Mam knihu pre samoukov, internet, pozeram spanielsku televiziu, citam spanielske noviny a pocuvam pesnicky. No viem, ze nikdy nebudem vediet perfektne rozpravat. Jedine, zeby som odisla na dlhsi cas do Spanielska, ale to uz nehrozi. Robim to len preto, ze ma to bavi. Ale ak potrebujes vediet jazyk perfektne, tak radsej chod do jazykovky alebo najlepsie do krajiny, kde sa hovori tym jazykom, ktory sa chces ucit.