Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

čo som?

Príspevok v téme: čo som?
demotivated

povedzte mi, ľudia, lebo ja už fakt prichádzam o rozum, je NEnormálne,že mám 20, za sebou jeden nevydarený skoro 2 ročný vzťah, ročnú prestávku v ktorej som bola len krátko pobláznená do chlapca, ktorý ma pekne slušne s citom odmietol a s ktorým som ostala kamoška a potom som si našla nového s ktorým som už takmer rok? on mi teraz vyčíta, že mám za sebou prílišné experimentovanie, veľa chlapov...ja viem že by sa mu viac páčilo keby bol môj prvý, ale nie je, tak čo teraz s tým? môže byť rád, že v teenagerskom veku som nestriedala chalanov ako ponožky, ale bola som s jedným, druhého som síce chcela ale nevyšlo to...prečo sa ma snaží prehovoriť že som sa správala ako šlapka?? či som sa mala v 18 vydať len preto aby som nemala v živote dva dlhšie vzťahy? a ja som teraz hlúpa, neviem čo chcem, som ovplyvnená morálkou zo seriálov a filmov? fakt nie som normálna len preto, že som sa nevydala za prvého koho som stretla?

Deee

Skús uz len odignorovat tie jeho narazky, možno mu to pomalicky zapne, nech sa len opyta kamosov a kamosiek koľko mali partnerov v 20- tie, bude sa divit

demotivated

skor chvalabohu..ja neviem, je to take az prilis rozpravkove, aj ked moze sa to stat..na jednej strane je fajn vediet, ze som jeho prva, na druhej mam trosku obavy, ze mozno raz bude chciet skusit nieco nove....takze neviem povedat, co je lepsie, len tolko, ze pokial som nestriedala partnerov ako ponozky, tak nevidim dovod na to, aby hovoril o nejakom prehanani..ani ked mam druhy dlhsi vztah a len 20 rokov..vodenie za rucicky v 14-15 si prezil asi kazdy a je to normalna sucast puberty, nie ziadny vztah..a taktiez nejake odmietnutie, to sa tiez neda ratat ako vztah..fakt mi je len luto, ze najskor musim niekolko dni stracat nervy a pocuvat take nelichotive veci akoby som bola nejaka slapka, a az potom mu zacne dochadzat (ak to samozrejme nehovori len tak aby ukoncil debatu)

Deee

No to by bolo nádherne nájsť si na prvy pokus celozivotneho partnera, zialbohu uz nezijeme v čase dohadovanych sobasov...

demotivated

ja si tiez myslim ze jeho sebavedomie je nizke..nejde o to ci sme sa poznali ci nie, ale o to, ze podla jeho nazoru mat 2-3 partnerov je vela aj na cely zivot, nie na 20 rocnu babu...tak urcite ze od neho pre toto nezutekam, pokial sa vie prebudit z toho svojho idealneho sveta kde si kazdy najde zivotneho partnera na prvykrat

soffa

nie to tvoj frajer nie je normalny.co ti vycita,?ved ste sa pred tym nepoznali.myslis ze v 20 je vela mat 2 frajerov?podla mna ma nizke sebavedomie,a uz teraz ked ti vycita take veci je zrejme ze nie je dusevne v poriaku.prec od neho!

demotivated

Deee, take pravidlo je fakt fajn..problem sa ma vydiskutovat hned a nie vytahovat ho po mesiaci..skusim zaviest tiez :) ja som mala tiez taky vztah so zavislakom a este k tomu neskutocne urazlivym a tiez ma presla vsetka trpezlivost..terajsi uz zatial povedal, ze je to v poriadu a ze to nie je vela a uvedomil si, ze ja som do toho rozpadnuteho vztahu urcite nesla s tym, ze o dva roky sa rozideme...teraz len nechapem jednu vec, preco z toho musel najskor urobit problem, aby pochopil, ze to vlastne problem ani nie je, skor pozitivum, ze som v 17-18 mala zaujem o staly vztah, nie kadzomesacne menenie chalanov..

anjelik9 ano asi je to tak, ze ho to len stve, ved to je jasne, kazdeho to stve, ale neviem preco z toho robit problem..ja si tiez myslim, ze vacsina dievcat ma niekolko takych 2-3 mesacnych "vztahov",ale on sa specialne zameral na dievca svojho kamarata, ktore ma 19, takemr trojrocny vztah a je jej prvy...to je sice fajn, ze natrafila na cloveka s ktorym si tak sadla, ale ja neviem co je na tom cudne ze nie vzdy to tak je a niekedy sa to proste rozpadne..

anjelik9

normálna mladá slušná baba ktorá na svoj vek mala dlhší vztah další si si chcela začať až po nejakej dobe čo sa ti nepodarila čiže si mala len jeden a chlapec je druhý takže mi z toho vychádza že by mal byť rád bo vela báb v tvojom veku ma za sebou x 2-3 mesačných "vzťahov" ktorým si sa ty vyhla a ked má chlapec s tým problém tak nech sa skúsi popýtať svojich kamarátok približne v tvojom veku koľko mali chalanov a potom si možno začne vážiť to čo má...p.s. jeho len štve že ty budeš pre neho si tá prvá a on pre teba druhý a prvé je vždy iné než to druhé ;)

Deee

Nuž postupne zistis...či sa to dá zvládnuť s takýmto partnerom alebo nie...my mame doma pravidlo, do polnoci, ak s niečím v ten den nie si spokojná tak do polnoci máš šancu to prebrat s partnerom, pokritizovat či postazovat sa, ale aby to na mna manžel vytiahol o mesiac... Dovi dopo... O tom sa nebavim...neuznávam take, že rozlezalo sa mi v hlave a zistil som...bud nech to povie hneď alebo nech to nechá tak...
Môže sa stat, že toto je len prvý signál, že u vás niečo nie je ok a neskôr si nájde oveľa viac veci, ktoré ti bude vyčítať, v snahe vyvolať v tebe pocit viny...aby mal prevahu... Ťažko povedať...
Prvého vazneho priateľa som mala takého zavislaka, že az rozum stal, všade chcel ísť so mnou, vždy mi len prizvukoval, aby som ho nepodviedla, ci ho luubim, mal zo seba komplex, ale to zistis az neskôr, ked padnú ružové okuliare, telefón som mala ako hotline, volal písal, no čo myslíš čo som urobila? Prestala som si ho vážiť ako muža, nedal mi dychat, našla som si zanho náhradu, nakoniec nemal ani dost hrdosti, aby sa so mnou rozišiel, stále prosil a dúfal... Zabudla som na podstatne- priserne si zakladal na tom, že bol môj prvy, no a na tom aj stroskotal...

demotivated

mrzi ma to ze on sa citil zle lebo predo mnou nikoho nemal a moja reakcia bola taka, ze som mu vysvetlila, ze mne to vobec nevadi a podla toho ci o cloveku obraz neutvaram ani mi to nestoji za spominanie...nie je to zle a skor je to prijemny pocit, ze som jeho prva...a on o par mesiacov na to zacal s tymto..fakt to nie je fer..ja mu hovorim presne toto, ze nie som ako vela inych ludi co striedali partnerov ako ponozky, mala som staly vztah..ale on stale len a len dookola ze na 20 rokov je to vela..

Deee

No tak to je jasne, trápi ho, že si "skusenejsia" aj ked experimentovanie to fakt nie je...aj môj manžel si do mna sem tam zo srandy rypne na tému "tvoja pestrá minulost", ale my v tomto smere hráme tenis, tiež je len odo mna takmer o 10 rokov starší a nečakal ako panic len na mna...
Nedaj sa vyviest z miery, on to pravdepodobne vníma ako svoj handicap a týmto si to rieši na tebe, tak mu to skús ukázať ako jeho prednosť v tom zmysle, že je to neobycajne a aj preto ho máš ešte radšej...mala si predsa normálny vzťah, nie nejake ranne zobudzanie nevieš kde a nevieš s kým...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

čo som? - Fórum - ZDRAVIE.sk