urad prace

Príspevok v téme: urad prace
angrychair

som vedena na urade prace a chcem ist na dovolenku, preto si chcem to kazdomesacne hlasenie prelozit o 10 dni neskor ako mam termin..povodne som chcela o tyzden skor, ale uradnicka do mna zacala skakat, ze ona ma o tyzden skor uz nemoze dat lebo tam ma vela ludi (nakoniec vysvitlo ze aj ona sa chysta na dovolenku a tych vela ludi tam ma preto, lebo si vsetkych napchala do jedneho tyzdna)..mam na to vobec pravo? zenska splietala nieco take, ze jej donesiem doklad z cestovnej kancelarie..ale co ak nejdem s cestovkou ale sama a autom? ziadne doklady o tom mat nebudem..to uz fakt nemam pravo ist ani na dovolenku kedy chcem, lebo som nezamestnana?

angrychair

ved ja som jej aj povedala ze co na tom nie je normalne, ze dovolenku nemam istu..moj zamestnavatel na absolventskej praxi s tym nema ziadny problem, ak sa rozhodnem hodinu pred dovolenkou, ze idem, tak pojdem...ak nie tak nie..a ta dovolenka je len vecou nasej dohody, nie vecou uradu prace..proste sme sa pohadali, potom mi povedala ze mam prist koncom mesiaca (juna) ked budem vediet ci pojdem alebo nie a ten termin potom prelozime..lenze ja neviem stale..idem tam dnes a uz neviem na co sa pripravit, co jej v tej blbej hlave zas napadne..a to je jeden fakt ze tie uradnicky su neskutocne drze..kolko ludi by ich miesto bralo s radostou a spravali by sa celkom inak ako ony....

system

tie pracovnicky na uradoch su take kravy drze ze az. (nechcem hadzat vsetky do jedneho vreca ale vecsina). Myslia si ze my bez prace sme menej cenny, alebo ze sme lenivy a nehladame si pracu ci ja nechapem. Ja som zatim na vyske (ktovie do kedy) ale keby mne povedala ''tak ja neviem ci som (jej priezvisko)'' tak by som ju tak zdrbal ze by namna len cumela. Co potom robi na urade ak taku sprostost vypusti z huby ? ako sa da porovnavat to ked neviem ci pojdem na dovolenku a to ze neviem ako sa volam. Niektore sa vazne spravaju k mladym ako k nejakej havedi, horsie nez k ciganom. Ja by som jej povedal svoje. Angrychair nezlakni sa jej, nemusis jej vobec hovorit svoje dovody, co sa ma co ona starat do tvojho zivota ci mas choreho otca a preto sa nevies rozhodnut alebo co. je to tvoja vec, nech ti povie ci to je mozne alebo nieje mozne. a nie ze treba doniest nejake sproste potvrdenie od cestovky. Kamoska raz na uradnicku zvysila hlas pretoze po skonceni strednej jej nepovedala naraz ake papiere ma doniest ale priniesla nejake, potom ze este toto treba, potom ze este nieco treba... tak jej povedala svoje ze ci si mysli ze nema nic narobote len jej papiere nosit a ci tu pracuje 2. den ked nevie povedat naraz co treba, a ze spolu husi nepasli aj napriek tomu ze je mladsia je dospela, a od vtedy sa snou bavi normalne. Ked nejde po dobrotky tak po zlotky. Mna tvoja situacia rozculila a to iba citam co ti povedala... ach.
---------------------------------------

btw: mna by zaujimalo v ramci tej temi ze ak naprklad skoncim VS a najdem si nejaku brigadu v zahranici (nie pracovny pomer) tak to vazne musim kazdy posraty mesiac sa chodit podpisovat ako idiot ? boze ten stat nas tu doslova drzi jak na voditku omg. neznasam ten sprosty system s podpisovanim a sprostymi papierikmi ze si hladam pracu. debilizmus najvassiho zrna.

angrychair

ona ochotna teda vobec nebola a to som bola slusna a poprosila som ju, ci mi to nemoze prelozit a povedala som, ze neviem urcite ci pojdem a jej odpoved bola ''tak ja neviem ci som (jej priezvisko)''...neviem preco musim niekomu na urade vysvetlovat svoje vazne dovody na to, preco je moja dovolenka neista, ale zrejme jej budem musiet vesat na nos ze mam stareho otca vo velmi zlom zdravotnom stave takze mozno radsej ostanem doma...som totiz na absolventskej praxi, ale zamestnavatel chape moju situaciu a chape, ze sa moje rozhodnutie moze zmenit na poslednu chvilu a vobec mu to nevadi...a ja nechcem s urcitostou tvrdit ze budem na dovolenke a prist o peniaze za 10 dni, ked mozno nepojdem nikam a budem moct byt na praxi..

katka...

Samozrejme, ze mas pravo ist na dovolenku. Ved to neznamena, ze ked si nezamestnana, musis sediet doma. Zavisi to od ochoty uradnicky, moja mi bez problemov prelozila termin. Ani som nemusela nosit doklad z cestovky.