Mam 28 a stale niekedy akne

Príspevok v téme: Mam 28 a stale niekedy akne
SISAMEJ

takze mam 28 a stale niekedy akne, na lici pri nose rozsirene pory, par jaziev od akne a VELMI citlivu pokozku, co reaguje na vsetko!niekedy mam az taku reakciu ze ma svrbi na tvari ..skusila som produkty pre citlivu pokozku,a akne , stale nic nepomaha,,mam taky pocit ze pokozka je unavena ,znicena,,,
a to sa snazim pit vela voda, zeleny caj, rooibos,cvicim,,

potrebovala by som poradit nieco fakt ucinne, dajte tip :)

lulu22

vanilka, asi som to zle napísala, ok, veď viem, že v noci sa pleť najviac regeneruje a krém treba, podľa typu pleti. ja som skôr myslela mastičky do lekárky, či z lekárne..
so mnou sa akné ťahá 10rokov a nie sa ho zbaviť úplne...

delphia

v noci sa pet regeneruje, takze samozrejme nocne vyzivne kremy su opodstatnene. radu kozmet. kremov je treba vyberat na zaklade typu pleti. zajdi na kozmetiku na poradenstvo.

co sa tyka veku a akne- akne nie je vylucne probematikou adolescentneho veku. je viac druhov akne. moze byt uz aj v novorodeneckom veku, ale aj v obdobi klimakteria. je to ovplyvnovane hormonalnou cinnostou.

vanilka12

lulu, mne práveže poradili na noc radšej používať krém....pretože v noci si pleť berie živiny a keď ju nemáš natretú tak nič z toho, radšej ráno si ju nenakrémovať pod make up, pokiaľ sa ti mastí.. celé roky som to robila tak, že som si večer nekrémovala a teraz keď to robím naopak tak to má aj výsledky konečne. Pokiaľ máš kozmetiku, čo ti sadne na pleť, tak si myslím, že by to nemalo robiť problém....

lulu22

mne osobne pomohol chemický peeling a pitie čaju zo žihľavy ráno nalačno pol litra, samozrejme nie natrhanej pri ceste:)
a večer nechaj pleť odpočinúť, nezaťažuj ju zbytočnými "overenými" krémami a podobnými mastičkami.

vanilka12

Ahoj, tiež som mala taký problém a ešte čiastočne aj mám, ale zmenila som stravu od základov, viem, čo mi akné spôsobuje (dlhodobé pozorovanie sa), snažím sa tie potraviny vylúčiť a začala som používať jeden druh kozmetiky, skús si dať do google - kozmetika z mŕtveho mora Zoar. naozaj mi to pomáha, len to štúdio je tuším len na jednom mieste a nemôžem tam dochádzať, inak by som si dala aj jazvičky zmierniť, takto som bola len na jednej konzultácii a používam tú kozmetiku, ale po troch mesiacoch sa mi pleť výrazne zlepšila, neviem síce či má väčšiu zásluhu strava, alebo kozmetika, ale každopádne je to oveľa lepšie ako to bolo..a chodím ku kozmetičke na prečistenie pleti, snažím sa pravidelne, a tiež mi to veľmi pomohlo...