Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Probiotika

RNG

Probiotika, spravne okupujuce creva(vyse 90% v crevach by mali byt probiotika) nam vyrabaju az 70% vsetkych obrannych latok, ktorymi telo disponuje, tj ich uloha v imunite je velmi velka.
Dalsie latky, tu nespomenute zatial su adaptogeny, ktore velmi vyrazne ovplyvnuju(v spravnych davkach) imunitu

Imunita je znacne znizena v zamorenom tele alebo pri zlom traveni a absorbcii. Takze naprava traviaceho procesu a odmorenie tela z su casto klucove vzhladom na uroven imunit.
Inac treba doplnit aj to, coho z jedla zialbohu nedostaneme dost bez ohladu aku stravu mas.To je selen, zinok, jod, vitaminy C E a D-3 minimum
A samozrejme probiotika v dnesnej strave chybajuce, lebo drviva vacsina potravin je dnes sterilizovana, perfektne umyta, varena a podobne. A dostavat probiotikas len z kvasenych surovych produktov je dost limitovany vyber a casto primale davky, ako tie v yogurtoch.

lekárnik

Probiotiká majú hlavne význam pri antibiotikách, treba ale užívať aspoň s 3-4 hodinovým odstupom medzi antibiotikom a probiotikom. Tiež robia zázrak pri dlhodobých aj krátkodobých tráviacich problémoch, hnačkách, zápchach, kŕčoch, tiež trochu pri alergiách, laktózovej intolerancii a pod. Sekundárne pôsobia aj na imunitu, ovplyvňujú ju, ale nie až tak významne. Ak chceš ovplyvniť imunitu, skús beta-glukán alebo echinaceu, kombináciu vit. C a zinok... Ak nezaberá, treba imunológa.

kafe

Ja dávam deckám Probioticum forte z dm drogérie (60 kapsúl, 10eur). Jediný účinok som videla pri užívaní antibiotík - konečne deculo nemalo sračky. To žiadne iné probiotiká nedokázali.

Neviem, či som dobre pochopila, ale ak chceš posilniť imunitu, tak tam je dobré dávať telu viac vecí, nie len probiotiká. Vyhľadaj si, tu na fóre je kopa tém.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Probiotika - Fórum - ZDRAVIE.sk