Prednison

DenaRybarova

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či ste mali nejaké vedľajšie účinky aj pri krátkodobom užívaní prednisonu. Začínala som pred desiatimi dňami s 20mg denne, včera mi to zvýšili na 30mg denne.

Noemi90

Ahoj Ni-ka. Moja mama má podobné ochorenie ako ty. Zatiaľ lekári nie sú istí, ešte čakáme na ďalšie vyšetrenia v Bratislave. Dúfam, že sa máš dobre. Je to strašná choroba. Mohla by som ťa poprosiť, aby si mi kontaktovala v maile (noemi.j@cibi.sk), rada by som sa s tebou porozprávala, som trošku stratená. Ďakujem vopred!

anetka124

Dobrý deň, mne zistili ulceŕoznu kolitídu v septembri ešte v roku 2014 nasadili mi prednison ale len na mesiac za tú dobu som pribrala nejaké 3-4 kg. Dostala som sa do kľudového obdobia ale ziaľ len na pár mesiacov teraz znovu užívam prednison začala som na 20 mg a teraz užívam 5mg spolu s imuranom, nepribrala som ani kg pretože sa strážim v strave a športujem 5-6 krát do týždňa, jediné čo mi robí problém sú obrovské chute ale naučila som sa to ovládať. Šport a zdravá strava sú pre mňa dôležité:) Stačí nejesť biely cukor a vylúčiť úplne múku :)

ni-ka

jaj a vedlajsie ucinky...no akurat mam gulatejsiu tvar,ale tak da sa s tym zit,aspon vyzeram mlado a tituluju ma slecna aj ked mam uz 7 rocneho syna:-))
inak tazko povedat...ja mam vela inych priznakov ale neviem ci su z prednisonu alebo skor zo SLE...

ni-ka

ja mam od vcera uz 31 :-))
beriem aj ine lieky-u mna je glomerulonefritida sposobena autoimunitnym ochorenim...
ale je to podobny princip ako u teba-tebe robia zapal v oblickach IgA protilatky u mna ho robi vlastna imunita...
ja beriem lieky na potlacenie imunity a k prednisonu beriem omeprazol na ochranu zaludocnej sliznice...
a este beriem plaquenil-to je antimalarikum,s nim sa u nas liecia reumatologicke choroby :-)
no a uz len vitaminy a mineraly-K,Ca,Mg,D3,vit.C a E a klbovu vyzivu :-)))
predtym nez mi zistili co mi je tak som myslela ze umriem,nekonecne bolesti,zapalovy proces v telom tele,pleuritida,perikarditida...az ked mi dali prednison sa moj stav stabilizoval...ale potom mi zacalo byt lepsie takze som samozrejme aj ja spekulovala a odmietala brat lieky a akurat som si riadne pohorsila takze uz pocuvam len svoju doktorku a ziadne rady z netu neberiem vazne...a ked som sa stala disciplinovana pacientka tak sa mi choroba zlepsila, prednison mi znizovali az som zatial dosla na 2mg denne...
predtym som mala krv v moci,KVP az 2mg,kreatinin som mala 173...na gamma vysetreni mi zistili ze jedna oblicka ma len 25% funkcnost a druha 50%...
teraz mam bielkoviny v norme,krv sa stratila,kreatinin je v norme,kys.mocova tiez,zlepsila sa aj TR...dokonca uz mam dovolene aj druhe babatko, co ma tesi najviac :-)))
neboj sa,urcite sa ti stav zlepsi,treba len pocuvat doktorov, ver mi ze ti nechcu zle...:-)
drzim ti palce!!!

Lejlinka

Ni- ka... Dakujem, dufam ze to pomoze, a mozem vediet kolko mas rokov? Ja 29.... A neberies uz ine lieky iba prednison? A mala si tie neziaduce ucinky? Dik ;)

ni-ka

bohuzial v sucasnosti sa vsetky zapalove ochorenia najlepsie liecia pomocou kortikoidov...
aj ja mam glomerulonefritidu ale iny typ a prednison (okrem inych liekov) beriem uz 7 rokov...vdaka nemu sa mi vyrazne zlepsila funkcia obliciek a poklesla proteinuria a zapal...
myslim ze ani ty sa nevyhnes dlhodobemu uzivaniu kortikoidov, akurat asi budes brat mensie davky...
aj ja som zacinala s 50mg a teraz beriem 2mg...
vzdy je to lepsie ako prist o oblicky...drzim palce:-)

Lejlinka

Ahojte, chcela by som sa spytat ci mal niekto taku diagnozu ako ja? Moja diagnoza je iga nefropatia. Nebola som iba u jedneho lekara... Vyhladala som roznych odbornikov koli tomu, ze som sa chcela vyhnut braniu prednisonu. Robili mi aj testy vo Viedni, ale nakoniec ich musim brat. Iba tie mi zevraj zachrania oblicky. Doktorka mi slubila, ze ich budem brat iba mesiac a dala mi este ine lieky.. Vsetky na prirodnej baze aby mi potlacili tie neziaduce ucinky prednisonu. Prosim mal niekto taku diagnozu? A pomohol prednison? Ja mal davku 50mg denne. Dakujeeem