Prednison

colina

Moja dcera bola na prednisonovej liečbe asi rok.Nerada spominam na ten čas.Že pribrala mi nevadilo ale nikto ma neinformoval ake su nasledky.Teraz už viem nesmiete zanedbať aj vyšetrenie na endokrinologii/bola v Lubochni/ a kedže vaša dcera je v pubertalnom veku tak určite na to dbať.A nielen.Bude mať gynegologicke problemi tak jej treba do stravy doplniť mliečnu kulturu/PROBIO3, Biele jogurty,.../Pričom pri liečbe prednisonom sa likviduje vag.flora.
Prosim ešte raz dbajte na to pričom ja som o ničom nevedela a dcerka mala 4roky naozaj sme si vytrpeli a bolo to priliš zložite hlavne na gynekologii a vysvetlovať ,,PREČO,,Som šťastna že sme sa vyliečili ale tieš sme si pomohli ako sme vedeli a to bolo zložite tieš.
Prajem vam aby ste nemali take komplikacie a dufam že som vas nevilakala len chcem aby dcerka netrpela ako moja.Prajem vela zdravička.

pavlickova

Konecne som pochopila,preco som pribrala. Teraz sa trapim so zhadzovanim. Za pol roka som pribrala 4 kg.Velmi z toho chuti jest.
Lekarka mi napisala miesto Predninsonu Medrol je setrnejsi a ma menej vedlajsich ucinkov.
Uzivam ho pol roka. Brala som denne 14 mg/den a teraz beriem udrziavaciu davku 2 mg/den. Velmi mi to pomohlo.
Srdecne zdravim a prajem skore uzdravenie. A.

Ľudmila

Dcérka začala 20, postupne sme znížili na 5 a to každý druhý deň. Momentálne bude určite 1 mesiac na tejto udržiavacej dávke.
Nabrala už takmer 8 kg.

maťka

ahoj Ľudmila... v našej téme SLE, berieme skoro všetci prednison... áno je to hormón,ktorý viaže vodu... Tvoja dcéra je zavodnená,nie sú to tuky... a aké dávky denne berie?... ja som pribrala 15kg,ale postupne za 3 mesiace boli dolu...