Obeznost uz aj na Slovensku?

Príspevok v téme: Obeznost uz aj na Slovensku?
nautilus

vcera som bol na jednom urade. cakal som vonku pred dverami spolu s dalsimi ludmi. bol som tam tak tri hodiny lebo uradnici robia jak slimaci. a za ten cas preslo vela ludi cez chodbu.
ako tak sledujem, tak som si za chvilu vsimol, ze vsetky zeny kompletne tucne. zacal som to cielene sledovat. a bol som v soku: fakt nepresla jedna normalne stavana zena, vsetky tucne. niektore uplne obezne. mlade, starsie - vsetko jedno. za cele tie hodiny som videl len dve zeny normalnej postavy a tie mali okolo 50 rokov. tie mladsie a mlade boli vsetky tucne.
nedavno som cital o tucnote v amerike a nazoj som si vcera uvedomil ze sa to rozsiruje po celom svete. slovaci boli kedysi predsa uplne normalni. moji rodicia maju slusnu postavu. babky aj dedkovia su skor chudi. a nepoznam medzi starsimi tolko tucniakov. ale co robia ti mladi ze su taky nabuchani sadlom? kde sa to skonci? ved musi to mat nejaky dovod do kelu!

lost

ved pockajte par rokov, pride to aj k nam :D
slovaci mozno len nemaju peniaze na jedlo :D
alebo maju miliard stresov kazdy den, tj ~ stracaju hmotnost :)

lulu22

ta3, musím s tebou súhlasiť, čo sa týka tých Australčanov.. moja dobrá kamarátka má odtiaľ priateľa (spoznali sa v našom malom meste na Svk:)) a on je z nás unesený, že aké sme všetky krásne a nie sme obézne ako tie ich ženy a robí si stále srandu z toho, že musel prejsť polku sveta, aby našiel svoju lásku :) hovoril nám to isté ako ty píšeš, aj fotky obéznych dievčat v obtiahnutom oblečení nám ukazoval, ktorým to sádlo pretrča zo všetkých možných častí a to sebavedomie je fakt vysoké .. hrozné :/

jaankaaaaaaa

v mojej skupine spoluziakov je 18 ludi ani jeden z nich nieje obezny, mozno jedno dievca ma miernu nadvahu, ale nikto nieje tucny ci obezny. na strednej skole sme boli asi 20ti a nadvhu mali dve dievcata. takze nieje to az taka strasna statistika

jaankaaaaaaa

videli ste niekto tucneho sportovca? ja nie . a myslite ze sportovcom sa moze stat len ten co akoze nema zdedenu tucnotu? nie, to je hlupost.. netreba sa vyhovarat na dedicnost, treba dokazat celej rodine ze prave jeden jedinec nebude taky tucny ako ostatni. treba sportovat a zdravo zit. jasne ze ked zrazu sa zacne clovek stravovat zdravo tak bude tvrdit ze vobec nechudne a vobec to nepomaha, ked on sa cely svoj zivot stravoval velmi zle a nehybal sa a prejedal sa. tie celozivotne prehresky sa nedaju len tak zrazu odvratit mesacnym zdravim stravovanim a kuskom pohybu

ta3

ano, je zname, ze Americania su obezni, uz menej je zname ze to iste plati aj o Australcanoch, tu je obezita narodny problem cislo jedna, strach pozriet, tu sa ludia odmenuju, ked sa im podari schudnut, sukromne nemocnice maju tabulky vyska vs vaha a uz obezne zeny posielaju rodit domov, ja som nezamestnana, tiez sedim vela za PC, na slovensky vkus som tiez uz trochu pritele a ked mi to moje stale stihle deti (vela sportuju) pripominaju, s usmevom vravim, ze na tunajsie pomery som stale absolutnou hviezdou, co ma ale zaraza je to, ze sa vobec nesnazia schovat, nejako aspon trochu zamaskovat otrasne stvornasobne pneumatiky vhodnym oblecenim ale naopak, kludne na seba nasukaju obtiahnute tricka a este sa sebavedome tvaria, akoby boli hrdi na svoju osievajucu sa horu sadla, hrozne

LenkaLienka

Ja mám pre istotu PPP čiže 46kg,167cm....myslím si že tento svet je plný extrémov...buď úplná obezita alebo problém PPP

nesuhlas

nasiel som tu tuto temu, je tam debata o potravinovych doplnkoch ktore sposobuju obezitu. to je mozno odpoved na otazku preco su teraz mladi ludia taki tucni.
www.zdravie.sk