Obeznost uz aj na Slovensku?

Príspevok v téme: Obeznost uz aj na Slovensku?
nautilus

vcera som bol na jednom urade. cakal som vonku pred dverami spolu s dalsimi ludmi. bol som tam tak tri hodiny lebo uradnici robia jak slimaci. a za ten cas preslo vela ludi cez chodbu.
ako tak sledujem, tak som si za chvilu vsimol, ze vsetky zeny kompletne tucne. zacal som to cielene sledovat. a bol som v soku: fakt nepresla jedna normalne stavana zena, vsetky tucne. niektore uplne obezne. mlade, starsie - vsetko jedno. za cele tie hodiny som videl len dve zeny normalnej postavy a tie mali okolo 50 rokov. tie mladsie a mlade boli vsetky tucne.
nedavno som cital o tucnote v amerike a nazoj som si vcera uvedomil ze sa to rozsiruje po celom svete. slovaci boli kedysi predsa uplne normalni. moji rodicia maju slusnu postavu. babky aj dedkovia su skor chudi. a nepoznam medzi starsimi tolko tucniakov. ale co robia ti mladi ze su taky nabuchani sadlom? kde sa to skonci? ved musi to mat nejaky dovod do kelu!

bianca 1236

ahojte zaujimava je tato tema, a suhlasim s autorom, a suhlasim aj s nazormi ze nielen zeny su tucne. keby len tucni boli ludia. ale ja praveze badam ze chlapi su cim dalej skaredsi kym od zien sa ocakava ze sa o seba budu starat. ale nazad k teme, tiez som byvala obezna, mohla som si za to sama, vykrmila som sa ako hus, nehybala som sa, len som pivo pila a fajcila a lamentovala aka som tucna. vyskusala som vsetky metody az kym mi neostalo len cvicit. a kupodivu kila isli dole len tak ficalo. ziadna gajdava koza, pekne svaly uz mam, citim sa super, nebolia ma kolena. aj ked som si tou tucnotou dokazila stitnu zlazu (nie naopak, potvrdila mi to doktorka), musim dozivotne brat hormony, ale nevadi. hlavne ze sa HYBEM a nezerem ako prasa, to je jediny liek. a kto to naozaj nezacne neschudne, a kedze ludia maju vyhovoriek preco to nerobit, budu tucni a aj ich deti. hrozna doba.

vevericka10

nejde mi sa prihlasit, tak takto..asi ste este neboli v USA, ked vam svk ludia pridu obezni;) chybou je, ze tam je fastfood jedlo najlacnejsia varianta, tak chudobnejsie vrstvy prevazne afromaericania jedia tam..ale mladsi (studenti) u nas nemaju vela moznosti..bud si dat fakultnu jedalen, kde varia sice lacno, ale nestravitelne(tj. tak, ze si date jednu lyzicu a idete vratit), alebo v meste, kde sice date za obedove menu 4e a je to akotak chutne, ale mineralka stoji dalsich 2.2..co ostane studentovi bez penazi?? lacny fastfood..:) a jednak za mojich mladsich cias(ech gymnazium je daleko) bol este napr taky mekac nieco \"wow\" novinka a in bolo stravovat sa tam..casom je clovek rozumnejsi, ale tak teenage stale funguju v tomto smere zmyslania..tak sa velmi necudujme, ze aj na svk mladsie rocniky priberaju..jedlo a comp spravia svoje..

Aja002

Ja mám 17 rokov 178cm a 73kg a je mi dobre. Zdravo sa stravujem, hýbem sa, som zdravá a absolútne ma netrápi, že nemám 50kg. Nemám síce štíhlu postavu, ale ani obéznu. A že mám celulitídu? 90% žien ju má, tak prečo sa mám prispôsobovať tým 10%? A hej. Mám veľký zadok a pekné dlhé nohy a žiaden muž sa doteraz nesťažoval. :)

lost

No zivim sa pracou v IT, avsak pol roka som bez prace, cize mam casuuu :P

Inak chapem ako si to myslel, len si to najskor napisal (alebo som si to zle precital), tak ze 100% z nich je "vlastnou chybou" :)

Ale ako, ak je to mlady clovek a NAOZAJ sa nesnazi (hoci aj keby potil krv), tak hold nieco na tom ze je to vlastnou vinou aj bude :)

(ja mam napr stastie, ztaial som nepribral aj keby by pchali KFC do ust), ale ak by som zacal priberat, isto by so mspravil vsetko pre to aby som to zastavil, aj keby to mal oznamenat krvopotne cvicenie :) lebo ked to neboli, tak nepostupujem dalej :))

nesuhlas

ale ved ja s tvojimi argumentami suhlasim. vzdy su nejake vynimky, resp. vzdy je nejaka mensina, na ktoru neplatia tie iste dovody ako na vacsinu. to je tak vo vsetkom. ale z pozorovania mozem povedat, ze v drvivej vacsine pripadov je to nejako podobne ako som napisal.
a inak musim povedat, ze tvoje prispevky su vacsinou trefne a inteligentne. nechcem byt indiskretny, ale vidim ze tu pises dost casto na vela tem a ze nie si vrecom udrety, len by ma zaujimalo cim sa inak zaoberas, lepsie povedane cim sa vlastne zivis, kedze si tu tak casto. neviem kde beries tolko casu.

lost

nesuhlas,

a preco si neodpovedal aj na moje argumenty ?

Zeby zapadali do statistickej vychylky, kde sa skutocne prejavuje genetika ? ;)

nesuhlas

nkto tu nechce nikoho napadat. len konstatujem ako to vidim. a fakt je ze vacsina z nas vidi veci tak, ako nam to vyhovuje.

User_37597

vsak ale mne to je jedno :D
ja len tak sa zapajam iba.ja niesom ani tucna ani stihla takze na mna nenadavaju :P