Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

spáli telo prijaté kalórie?

Príspevok v téme: spáli telo prijaté kalórie?
26matulienka

Dnes som mala ťažké ráno a natlačila som do seba po raňajkách obrovské množstvo sladkostí.Takže od 6.00 do asi 9.00 som prijala približne 5000 - 6000 KJ!!!. Potom som si ale uvedomila čo som urobila a tak si nariadila zvyšok dňa ako pôstny (maximálne zeleninka). Chcela som ale vedieť, či mi telo dokáže spáliť do večera tie naraz prijaté kalórie. Lebo teoreticky viem, že 6000 KJ určite musí za deň spáliť a ešte aj chudnúť pri takom príjme, ale neviem ako to je s uvoľnovaním energie pri takom nárazovom jedení. Či si to telo neukladá hneď ako tuk, najmä sladkosti, keďže tie sa rýchlo trávia, alebo mi bude až do večera čerpať z tej energie, čo som ráno zjedla? ďakujem za odpoveď

Requiem

@larelay, ak sa budeš nudiť, prečítaj si moju tému "Chudnutie a moja hlupa hlava". (Chudnutie, diéta). Myslím, že som mala rovnaký problém ako ty - hladovka a nával sladkostí / iného zbytočne - kalorického jedla. No asi to nie je len náš problém, ale teraz.. je vvšetko inak ;) a držím palce ostatným pri chudnutí :)

Sisi135

larelay zrejme nedostatočne ješ potom si telo pýta svoje. Raňajky ktoré si napísala nie sú moc vhodné, možno ak by si si dala riadne zdravé raňajky vyhla by sa toľkému maškrteniu

larelay

Matulienka som na tom rovnako :D :/
Včera som bola len na zelenine, ovocí a polievke a dnes som to prehnala a roadne :D Takže raňajky- hrsť sušeného ovocia a nizkotučný jogurt ... a potom to prišlo :D 6 bebe keksov brusnicových,šálka sušeného hrozna,3kopčeky zmrzliny,slané tyčinky,riadok tmavej čokoláy a nakoniec lekvárová buchta :D takže tak 6000KJ :( :( schudla som už 10 kg,a nchcem sa za nič vrátiť na tamtu vahu.. občas takto veľa pojem, ale potom zas nič .. som extrémistka..čo mám robiť?

doubledog

jasne,ze to nespali, za normalnych podmienok sa prebytok ulozi ako tuk

ale ak dietujes, tak ti to moze rozbehnut metabolizmus
takze urcite ziadne posty, nehladuj, kludne jedz normalne dalej, nic take zle sa nestalo

adkija

Excita no tak to by som nepovedala, je lepšie si práveže dopriat sem tam nejaku drobnosť, pretože ked si 2 týžden nedáš nič, tak potom ťa prepadne taká chuť, že zješ všetko, čo vidiš tak ako matulienka dnes ráno . A to neni dobre. Tak sa začína bulimia... potom pridu výčitky, že kolko si toho do seba napchala a kolotoč sa začína.

26matulienka

excita, ďakujem za reakciu. Nie je to bežné, že by som sa takto napchávala, pretože sa snažím schudnúť. Už sa mi podarilo 10 kg za 4 mesiace a ešte chcem nejaké 3 kilá dať dolu. A viem, že zo sladkostí dlho sýta nezostanem, preto som napísala tú zeleninku. To dnes nejak vydržím aj menej najedená a zajtra opäť pokračujem v mojom obvyklom režime - 5 krát denne papať malé porcie. Len to neviem nikde nájsť tú informáciu, že ako telo spracuváva takto nárazovo prijaté jedno, čo sa energie týka. Či mi to stihne do večera spáliť, alebo si to po 2 hodinkách, keď sa to jedlo strávi, uloží momentálnu prebytočnú energiu ako tuk?

Excita

matulienka, k tomu ti viem povedat ja osobne len tolko, ze je lepsie raz za cas(tym nemyslim raz za dva tyzdne ani raz do tyzdna alebo nebodaj castejsie!) sa narazovo napchat so sladkostami ako uplne kazdy den masrtit takym sposobom, ze doobeda jedna mala tycinka, poobede kusok cokolady, za vecerou zmrzlina a pod. :) Takze ak take napchavacky sladkostami neprevadzkujes casto, nepriberies, nemusis sa bat.
Ale co sa tyka toho jedenia po zvysok dna, poobede a vecer budes urcite hladna, lebo sladkosti nadlho nezasytia, len na par minut by som povedala. :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.