Trápia ma rodičia

Príspevok v téme: Trápia ma rodičia
Anonymka123

A z akého dôvodu? Ocova žiarlivosť... Ničí a aj vždy ničilo náš život. Nie preto aby nás bil alebo čo... Ako otec je naozaj super, dá sa s ním porozprávať, zahrať sa s ním a vie aj pochváliť...
A určite už viete, kde sa tá žiarlivosť umiestnuje. Pri mojej mame... Nenávidim otca za to, čo robí, pretože moja mama nič zlé určite neurobila, nikdy nepochybyla ale z druhého pohľadu ho mám rada, pretože je to môj otec. oco vyhľadáva neveru za každým jej krokom... Kontroluje ju, kde je, s kým je... Moja mama nikde nechodí. Preplakala veľa dní, a obdivujem ju za to aké pevné ma nervy, že sa z toho všetkého nezrútila... Za všetkým vidí neveru. Poviem príklad, minule isšla mama z práce s ujom na aute a išli s ním aj ostatné ženy po práci... Ale oco jej neverí a hneď za tým vidí neveru... Jeho žiarlivosť nám ničí život po súkromnej ale aj finančnej stránke. 3 roky nikde nebol, pre mamu, lebo ona sa s prepačením vždy s každým veď viete čo... Mám už 18 rokov a tyranizovanie trvá už viac než 5 rokov. Viete si to predstaviť? 5 rokov prežitých v strachu? Mama stratila sebavedomie... Stráca nádej do života... Ako povedala, keby sme neboli mi detí, dávno by si niečo urobila...
Chceli sme otca presvedčiť ku psychológovi, ale hned sa obránil, že on má pravdu on nepochybil to mama... Je tu toho viac veľa zážitkov, nebudem to tu rozplytvávať...Píšem anonymne lebo viem, že tyranizovanie či už ide o to psychické je trestne...Čo robiť? Čo mám poradiť mame? Čím dalej je to horšie a horšie...Prosím o rady :(

plzak

Meno Mudr. Miroslav Plzák ti možno nič nepovie. Je to český psychiater, ktorý bol odborníkom hlavne na manželské a partnerské vzťahy. Napísal o tom veľa kníh. Z jednej som ti tu skopíroval pasáž o žiarlivom manželovi - mužovi. Možno ti to trocha pomôže:

MUŽ CHOROBNĚ ŽÁRLIVÝ

Chorobně žárlivý muž je člověk urputně zaujatý podezřením nebo přesvědčením, že mu manželka páchá nepravosti.

Oproti ženě (viz stať o chorobně žárlivé ženě) je muž v žárlení systematický, precizní a úskočný.
"Chci znát pravdu!" křičí žárlivý muž a věří tomu, že jakmile jí pozná, přestane s žárlením.
Chorobně žárlivý muž s žárlením hned tak nepřestane.
Lze jej odhalit hned na počátku vztahu, a proto je na pováženou nerespektovat jeho příznaky.
Chorobně žárlivý mladík se již při prvních schůzkách projevuje žárlivecky a pronáší temné pohrůžky, že by nikdy nesnesl, aby...Jsou to chvíle, kdy se srdéčko dívky tetelí rozkoší nad tím, jakého našla jinocha, který má k lásce tak vážný a spolehlivý přístup. Dívka si řekne, tomuto vážnému muži zachovám věrnost do hrobu. A třeba zachová, ale hle - jinoch se rozpaluje a bez ohledu na skutečný stav věci osočí dívku z flirtu. Vybere si učitele, vedoucího, bratrance, strýce, někdy dokonce i bratra nebo otce. Nastává kolotoč, který semele všechny druhy lásek dohromady a na spáleništi manželství zůstanou jen trosky.
Mám se žárlivými muži tolik zkušeností (sám jsem si prožil dvě ohnivá léta), že zřetelně vidím to spáleniště manželství, na němž muž žárlivec z posledních sil zašeptá: "Kdes byla v pátek ve dvě
hodiny odpoledne!" Hlava klesne a muž vydechne naposledy.
Chorobně žárlivý muž je dvojí. Ten který žárlí ustavičně a rychlým krokem se ubírá k okamžiku, kdy ženu poprvé uhodí (chorobně žárliví muži vždy bijí své manželky), a pak ten, který je vždy
několik měsíců vzorným tatínkem, a pak vybije z rodiny vše dobré, co tam v měsících klidu zasil. K chorobné žárlivosti nelze počítat situační žárlení, vedoucí k nějakému výbuchu, ale které skončí, aniž by si muž učinil jasno. Mezi chorobné žárlivce nelze počítat muže, jehož lze snadno
ukonejšit, uchlácholit, ubezpečit.
Jsou muži, kteří, odhalí-li skutečně nevěru své ženy, obvykle tím, že najdou jasně kompromitující dopis nebo že se jim manželka přizná, se z této rány už nikdy nevzpamatují. Mnohokrát jsem už na nejrůznějších místech napsal a zdůrazňoval, že žena nepoměrně snáze
odpouští nežli muž. Muž se po odhalené nevěře své ženy, s výjimkou případů, kdy mu manželčina věrnost vadí v nějakém jeho vztahu, hroutí, chřadne a stává se z něho buď divná srdcervoucí sušinka,
nebo náš známý zahořklý nasupenec.
Jsme takoví, nemůžeme za to. Muže chorobně žárlivého je nutno léčit, nikoli sňatkem a manželstvím, ale psychoterapií a psychofarmaky.
Hned od počátku miluje každý chorobný žárlivec láskou ryze kanibalskou. Je to láska plná nekompromisních příkazů, rozkazů, je nesnášenlivá, neúprosná a krutá. Vyhrožuje se v ní a posléze
požírá jak žárlivce, tak jeho kořist.

soffa

tu ide o chorobnu ziarlivost,je to proste choroba a tvoja mama s tym bude musiet zit cely zivot ak s nim zostane.je to krute,ale tu ziaden psycholog ani lieky nezaberu.ja viem ze mas otca rada,,ale ak je to neznesitelne je lepsie sa rozviest,ved ty by si sa aj nadalej stykala s otcom..

Carie

Tak to nie je pekne ani od neho, ale ani od nej (vasej mamky) ze vam take hovori, ze keby nebolo vas, uz davno by si nieco urobila. Skor ze keby nebolo vas, zeby od neho odisla nie? Preco si chce hned nieco robit a este vas tym aj zatazuje, aby ste sa aj vy deti citili biedne. Vsak ked jej je s nim tak zle, kludne moze odist aj teraz. Ty si uz dospela, neviem, ci mas nejakych mladsich surodencov, ale aj keby hej, aj ti by to prezili. Bolo by to lepsie pre vas vsetkych.

anjelik9

ked on nepatrí psychologovi ale mamina tak ich tam pošli oboch akože mamina k nej pôjde a on pôjde objasniť čo je vo veci a psychologovi bude hned jasne kolka bije a ked tam budu chodit obaja tak to bude lepšie než len jeden bo mamina je "na prášky" z ocina a ocino zase " s maminy"

Slobodna

Lepšie rozvod ako nejaké nešťastie. Vieš, všade ti poskytnú inú pohľad na vec, ale samotné riešenie vždy ostane iba na tvojej mame. Preto som ti radila, aby tvoja pomoc smerovala k nej, pretože ak ona nebude mať potrebnú silu na vyrišenie tohto problému...nikto to nevyrieši za ňu.

Anonymka123

Viem to... Ale nejako sa bojím vysloviť slovo rozvod, a taktiež je na tom mama...Ale bude to musieť byť...Nielen dráma, viem ako sa to môže skončiť a minule sa aj mohlo...Nechcem to tu rozplytvavať dakujem všetkým za rady určite navštívim nejaku manzelskú poradňu, ale aj tak viem, čo mi na to všetko odpovedia...Stále to skončí len pri rozvode...VeĎ ako ste povedali, čo z takého života? :(

Slobodna

Vy by ste potrebovali všetci nejakú rodinnú terapiu, pretože aj keď riešenie majú v rukách iba vaši rodičia, dotýka sa to vás všetkých. Nie, šťastná rodina už nikdy nebudete, ale môžte napriek tomu všetci spolu dobre vychádzať. Vieš, ono sa táto situácia môže skončiť nejakou drámou, pokiaľ ju mama nezačne riešiť.

Anonymka123

A aj keby chcela mama odisť z domu, otec ju nepustí... :( Je to chorý človek, my všetci to vieme... Ale on si to nechce uvedomiť, že všetko sa odohráva len v jeho hlave :(

Anonymka123

Ja viem ja to plne chápem, že to zamietam, ale skús sa vžiť do mojej kože...Pre nás ako deti to nie je ľahke a pre mnmu už vôbec... Ale máš pravdu, neprišla som tu len po radu, ale aj sa vyrozpravať...Ako človek a anonymne...Lebo vlastne žijeme v dedine a tu keď niečo poviem hneď je to von :( Plne s tebou súhlasim...
Ani neviem aké riešenie by som chcela počuť...Snáď ako si povedala ty, chcem aby sme boli šťastná rodina, ale to už asi nebudeme :(