je zivot len obycajna marnost a programove uspokojovanie biologickych potrieb?

Príspevok v téme: je zivot len obycajna marnost a programove uspokojovanie biologickych potrieb?
beskyd

zdravim:) aku napln ma vas zivot? naco a cim zijete? alebo to neriesite a len tak ste, plniac si svoje kazdodenne povinnosti ktore vas v zasade nebavia, jete kurence a pastety z tesca, vecer pozriete panelak lebo nic lepsie nepoznate, sulozite partnera hoci chcete lepsieho, setrite na drahsie veci aby sa sa citili lepsi a dolezitejsi pred susedom/znamym? co vas dokaze emocionalne obohatit alebo vyznamnejsie motivovat, co vas tesi a aky tomu prikladate vyznam?:)

ta3

Lost, da sa zvyknut, ja som mala vodicak 30 rokov, ale na Slovensku som nejazdila vobec, zacala som az tu, tak az take velke problemy som s tym nemala, akurat v rozculeni som raz pocas cvicnej jazdy s instruktorkou pri vyjazde z parkoviska vysla do protismeru, v krizovych situaciach, ked clovek nevnima nastupuje autopilot a to bol este slovensky autopilot, ked som mala uz vodicak a jazdila som sama, dost dlho som si opakovala jazdi vlavo, jazdi vlavo!, urcite sa to da, lebo mam spoluziaka, ktory 10 rokov pracoval v Juhoafrickej republike, kde sa tiez jazdi vlavo a volant je na pravej strane vozidla a on pravidelne raz do roka sa vracal k rodine do Blavy, takze jazdil striedavo aj tam aj tam a raz som sa ho pytala, ze ci s tym nema problemy, tak ma prekvapilo, ze povedal, ze nie, nastastie tu pri komplikovanejsej situacii na ceste zvykne byt tabula: jazdite vlavo, to je hlavne pre Europanov, ktori by v rychlosti na neprehladnej ceste mohli stratit orientaciu, inak cesty su krasne, vyborne znacene, ale preplnene autami, lebo tu takmer vsetci jazdia autami, tu je auto nie luxus ale nevyhnutnost, preto je asi aj benzin taky lacny

jajka001_

plnim si svoje kazdodenne povinnosti, nakupujem a jem co mi chuti, praca ma bavi viac nez je slušné, ale je milion veci ktore by som chcela robit a nemozem a to ma stve. nepotrebujem mat drahsie veci kvoli susedom ci znamym, tuzim po sebarealizacii a zda sa to byt coraz tazsie a vzdialenejsie. ale zivot nie je len o tom aby sa mi splnilo vsetko po com tuzim. na druhej strane sa mi plni to, po com hrozne tuzia ini. mozno som len blazon ktory chce to co mat nemoze a nevazi si to co ma.

ta3

Beskyd, mozes prist do Australie, coby si nemohol, si mlady, vzdelany, mozes dostat trvale vizum ako kvalifikovana osoba (povodne som sa o take vizum usilovala, ale uz som nesplnala vekovu hranicu), ale ak by si si chcel uzivat svateho pokoja a krasnu prirodu na podpore, to by si sa sem musel prizenit, co tiez nie je nerealne, ked sa to podarilo mne, preco nie Tebe?

ta3

Living, priroda je presne o tom co pises, ja prirodu milujem, zijem na samote a okolita priroda ma nabija nesmiernou energiou

ta3

Living, ano, konecne zijem prijemny zivot a naozaj si ho uzivam, zijem v Australii, je to super krasna krajina, som nezamestnana, ale uz mam svoj vek a koli nemu a nie 100% anglictine (najma technickej, moja vekova kategoria sa ju v skole neucila) som nemohla najst pracu, koli anglictine som nehladala pracu adekvatnu mojmu vzdelaniu a na nizsie funkcie, o ktore som sa uchadzala sa ma bali prijat lebo som bola prilis mudra, takze ani z voza ani na voz, ale nestazujem si, lebo tu si zijem na podpore lepsie ako na Slovensku z inzinierskeho platu, ved po tych roznych peripetiach, ktore som prezila si uz konecne zasluzim trochu kludu a pohodlia

living

minuly tyzden som dostala mail s tymto linkom. tyka sa to sice mladych ludi v konkretnej krajine, ale bojim sa, ze to plati vsade. je to kratke,ten text ide trocha rychlo.
www.youtube.com

jeanny

living nie som az taka mlada :) ale zvlastna teoria, nieco natom bude kedze fakt vidim ako sa starsi ludia tesia z premna totalnych "hovadin" :) aj ked sama mam pocit ze ma bavi cim dalej tym menej veci...a radcej by som nasla zmysel v niecom zmysluplnejsom ako len civet na stromy, nechcem aby bol pre mna vrchol tyzdna ist sa v nedelu prejst do parku. zatial sa ale aj tak nikam neposuvam pretoze nemam motivaciu kedze ma nic nenadchle a nebavi

living

jeanny, priroda nie je len o tom, ako vyzera, ale aj o tej sile, ktora z nej sala. tu treba citit, inak to naozaj moze vyzerat len ako namalovany obraz ktory ti ani nebrnkne o dusu. mozno treba otvorit nejaky skryty senzor, neviem. ja sama v prirode vzdy pocitujem velku radost. mozno to raz pride aj k tebe. ked som mala 17 a mama ma stale upozornovala: pozri, ako je tu krasne, pozri na tie kvety, tu travu, tie stromy... a bla-bla, tak som prevracala oci ze co na tom vidi.mne to vtedy nic nehovorilo. to je asi prirodzene v mladom veku.