je zivot len obycajna marnost a programove uspokojovanie biologickych potrieb?

Príspevok v téme: je zivot len obycajna marnost a programove uspokojovanie biologickych potrieb?
beskyd

zdravim:) aku napln ma vas zivot? naco a cim zijete? alebo to neriesite a len tak ste, plniac si svoje kazdodenne povinnosti ktore vas v zasade nebavia, jete kurence a pastety z tesca, vecer pozriete panelak lebo nic lepsie nepoznate, sulozite partnera hoci chcete lepsieho, setrite na drahsie veci aby sa sa citili lepsi a dolezitejsi pred susedom/znamym? co vas dokaze emocionalne obohatit alebo vyznamnejsie motivovat, co vas tesi a aky tomu prikladate vyznam?:)

living

ta3, suhlasim s touto pasazou:
aby clovekk zil a mal radost z toho ze je na tomto svete, musi mat konkretny ciel
myslim ze zivot, ktory momentalne zijes, je velmi prijemny, len by ma akosi zaujimalo - ked mas odrazu tolko casu - z coho zijes? a co je to za tu krasnu krajinu, po ktorej sa premavas autom? nechcem byt samozrejme indiskretna, ale ved sa nepytam na intimnosti.

jeanny

podla mna to nieje o tom co kto robi alebo nerobi ale o povahe cloveka...niekto je jednoduchsi a stacia mu jednoduche veci ako panelak a pasteky z teska, niekto si vzdy najde zmysluplnu cinnost a tesi sa aj z pekneho pocasia a niekto moze aj zachranit svet a vzdy bude nestastny a bude mu nieco chybat
mna by napr nebavilo jazdit pookoli a obdivovat prirodu...stromy su zelene, trava tiez a co? co z toho ja mam? keby som si mala vybrat nejaku vec ktoru by som naozaj chcela teraz robit tak ma ani ziadna nenapadne. a to cestujem relativne dost, studujem, ucim sa jazyky, atd..nebavi ma nic z toho...co uz

ta3

Beskyd, ano je to ta kniha, mozno knihy, ktore chcem pisat, aka prospesna cinnost? citam, pocuvam hudbu, meditujem, prejdem sa so psom, idem na plavaren, spa a sauny, lustim krizovky, podiskutujem so zvieratmi, cize zveladujem ducha a telo, ale aj bohapusto zabijam cas pri pasianse, pocitaci

sweet_lolitta

Fuj, tak taky zivot by som nechcela, ja robim to co bavi, mam skveleho muza a maso moc nekonzumujem :-) taktiez nepozeram telku, nic v nej aj tak nie je, co chcem si kuknem na nete a pod. mojim zmyslom okrem zalozenia rodiny, mozno mensej komunity so spravnymi ludmi, je venovat sa strave a lieceniu :-)

hmmmmmmmmmmm

sqash to pekne vystihol/la!
a netreba uvazovat cierno bielo,lebo zivot nie je cierno biely!a kazdy ma zle dni obcas.treba sa tesit z malickosti a ak nas nieco trapi, tak skusim urobit nieco aby sa to zlepsilo.

squash

zivot je o naplnovani tuzob ktore ta robia stastnym a postupnom plneni snov. zivot je o neustalom uceni, ako ho zlepsit, ako sa tesit z malickosti

youki

beskyd: nechcel som to tu velmi rozoberat, ale ked sa pytas:
Vyvyjame learningovy system na podporu vzdelavania (strucne popisane). O urovni skolstva u nas sa hovorit neda (tak nizka uroven aka tu bude za par rokov sa ani neda zakreslit na grafe v porovnani s inymi statmi). Toto je moj zaujmovy projekt, ktory robime z volneho casu, neberiem to ako pracu.
Mozno sa to v nasej krajine ani neujme ale ktovie ...
Skor som ti chcel odpovedat moj zmysel zivota: nieco dosiahnut co ma vyznam, nie len sledovat TV, riadit sa tym, co robi vacsina ani drzat sa sucasnej sablony uspechu: kto umrie s najvacsim kontom vyhrava. Nechem skoncit tak, ze si o 40 rokov poviem, ze som vlastne nic uzitocne za svoj zivot nespravil.