Strasne sa bojim vodicaka

Príspevok v téme: Strasne sa bojim vodicaka
kajinka2121

ahoj,

nevie mi niekto prosim poradit ako mam prekonat strach a urobit si vodicak?

Uz trikrat som bola prihlasene do autoskoly a nakoniec som to vzdy vzdala. Vsetci z rodiny a priatelia maju vodicaky a tlacia na mna aby som si ho urobila i ja...
Ja sa strasne bojim, aj dnes som videla jednu babu v aute autoskoly vsetci na nu trubili... ja by som spanikarila, bojim sa, ze niekomu ublizim, ze nebudem vediet obist auto, parkovat, ze si pomylim brdzu s plynom, co sa mi uz raz stalo, ked ma ucil frajer soferovat.

Neviem ako prekonat svoj strach :(

kajinka2121

Dakujem velmi pekne za rady a povzbudenia, naozaj mi to velmi pomohlo. Tento tyzden zacina novy kurz - urobim obrovsky nadych vydych a pojdem do toho. Dufam, ze to bude konecne posledna autoskola do ktorej sa prihlasim, drzte mi palce:)

ViktorNagy

Keď urobila vodičák moja sestra, tak ho urobí každý. Ona je strašný bojko a stresovala najskôr pred tým ako sa tam vôbec prihlásila a potom pred každou jazdou. Myslím, že inštruktor si vydýchol keď skončila. Potom ešte rok sa bála jazdiť ale už frčí bez problémov. Zahoďte strach, bude tam inštruktor a ten vie ako vám pomôcť.

dobre

neboj, bude tam ucitel, ten vie ako na zaciatocnikov. vsetci sme zacinali a nikto z nas sa nenarodil s vodicakom. a nemusis sa bat ze niekoho prejdes alebo do niekoho naburas. za prve autoskola je na to poistena a za druhe ten ucitel ma na svojej strane nahradnu brzdu, takze reaguje ak ty robis nieco zle a zasiahne este predtym, ako naburas. bud bez obav, ber to skor ako srandu. povedz si, ze chces nieco zazit a ze to bude zabava. predstav si, ze by si mala vyskocit z padaka. z toho by som sa ja po-srala. a napr. ja neviem plavat, lebo sa bojim vody. kazdy mame nejaky strach. tak som si dala zavazok, ze toto leto sa plavat urcite musim naucit, hoci mam z toho uplnu paniku. a ty si povedz to iste s tym vodicakom. drzim palce! raz sa budes zo svojho strachu smiat, uvidis.

goccia

mam teraz dilemu, ktoru z dvoch rad ti napisat :)))

1. clovek sa boji toho, co nepozna, takze ked sa do toho pustis, aj strach zmizne

alebo

2. radsej sa na to vykasli, budeme my ostatni v bezpeci - je lepsie, ak taky vystresovany sofer radsej ani nesada za volant

tak si vyber...

dvvti

a nech trubia a co, nesmies si to vsimat. Ja som spravil vodicak v Blave az na 3. skusku. Pocas jazd sa mi dost casto zo zaciatku stavalo, ze mi to skapalo. Raz som z krizovatky startoval asi 3x, stale mi to skapalo a zostali sme s instruktorom trcat v krizovatke, cize vsetkych v mojom pruhu co stali za mnou som zdrzal a nikto pocas zelenej na semafore neodbocil (vratane mna). :D teraz sa na tom zabavam, ale vtedy mi to veru jedno nebolo.

kajinka2121

Maros diky:))

..neboj,tak skoro svoj strach asi neprekonam, ak ano a podari sa mi spravit skusky, slubujem ze, napisem.