Seborea

Príspevok v téme: Seborea
micky

Dobrý deň,
už asi od puberty ma trápia fľaky pri nose,ktoré sčerveňajú a koža sa neustále šúpe.Po návšteve istého homeopata a užívaní fytoterapeutických liekov som schudol asi 13 kg a fľaky sa mi ešte viac zväčšili / bol v tom, že to ke Candidóza v hrubom čreve /.Keďže pracujem s ľuďmi nie je to 2x príjemné a tak som navštíívil odborného lekára, ktorý stanovil diagnózu : seborea.Dal som si urobiť aj gastroskopiu / helikobakter negatívny /Momentálne čakám na výsledok mikologického vyšetrenia.Vie mi niekto poradiť ako zmierniť sčervenanie kože?Momentálne beriem kortikoid Afloderm.Ďakujem za radu.

sasa

VSETKYCH CO TRAPI SEBOREA ,,, ja ju mam tiez vo vlasoch a trocha na tvari,,, a viete co zabera ? HENNA farba na vlasy,,, sice az tak nefarbi, je to mierne koplikovanejsie nanasanie a tak,,, ale seborea zmizne,,, farbenie je vsak potrebne opakovat raz za mesiac alebo za 2 mesiace,,,, ja mam uz rok a pol pokoj odkedy pouzivam hennu na vlasy :D

lili222

ja mam seboreu uz niekolko rokov, navstevu koznej som uz asi pred dvoma rokmi zavrhla kedze som mala pocit ze ju viac moja pritomnost obtazuje ako by mi mala pomoct, potom som pochopila ze to je cisto vec cloveka ktory ju ma lebo najlepsie vie co mu prospieva a co nie, su obdobia ked vyzeram hrozne a obdobia kedy to na mne nie je ani vidiet, presla som cez niekolko samponov, vodiciek, kremov, masti a podobne, co sa mi osvedcilo je striedat sampony, najradsej mam obycajny zihlavovy a velmi mi pomaha kozmetika od cutishelp, je s konopnym olejom a asi na tom vazne neico bude, momentalne som sa zacala dopovat zinkom selenom a beckom :D a okrem toho ze sa mi zlepsila plet, zda sa mi ze aj vo vlasoch to vyzera ovela lepsie, takze zelam kazdemu nech si najde to svoje a nech sa s tym nauci zit :)

Winkyxx

Niektorym je tazke radit:) seborea je vnutorny problem, takze mozete si natierat a obkladat a umyvat bars aj zlatom .... pokial si nevycistite organizmus, tak sa vas seborea nepusti ... mozno len v letnych mesiacoch vplyvom slnka sa zmierni, ale potom to je neustaly kolotoc.
Vela pozitivnej energie a pevnej vole, vsetkym, ktori chcu bojovat.
Winkyxx

Damme

ja mam seboreu hlavne vo na pokozke hlavy vo vlasoch....pouzivam dechtovy sampon, robenu tinkturu proti svrbeniu a vypadavaniu vlasov a este kortikoidny gel...teraz uz len vsetko raz do tyzdna....momentalne je zima..a vidim mierne zhorsenie + cervenanie okolo nosnych dierok......v lete ani známky po tychto priznakoch aj hlava je v poriadku vtedy.
Winky...no hej...ale vyhybat sa tomu vsetkemu sa myslim nedá....sviatky, slavnosti a podobne....to by som musel mat vlastnu kuchynu :D
Kozná mi tiez odporucila teraz v zime probiotiká........nestresovat a pitny rezim je tiez dôlezité.

Winkyxx

Moja rada pre vsetkych, ktori sa chcu dostat zo seboroickej dermatitidy: zmente stravovanie,jedzte zasadite potraviny, lebo aj nase telo je zasadite,v tom je cesta k uzdraveniu ... mne osobne pomohol alkalicky zivotny styl(dajte do vyhladavaca)tam je vsetko :)drzim vam vsetkym palce.
Osobne som sa citila velmi zle, aj som tak vyzerala, unavene,bez energie, sama som si ju vypestovala (seboreu), tym ako som sa stravovala ... mavam ju na tvari- celo, spanky, krk, okolie nosa, cca pred mesiacom mi kozna odporucila Taninove obklady a kortik. mast Afloderm. Zabralo to na 4 dni a znovu som bola na zaciatku. Potom som si povedala dost. Toto nie je riesenie. Dakujem za internet:)kto hlada, najde. Zacala som velmi razne, vylucila som: bielu muku (aj struhanku,cize nic obalovane a vyprazane), sladkosti!!!, mlieko, ocot, omacky, kavu, colu, malinovky, kecup, instantne polievky, stravu z MCDonald, kukuricu, ... vsetko co mi prekyslovalo telo. Vyzeram a citim sa o 100% lepsie, seboreu mam trochu este na cele ale je to o 95% lepsie ako pred 5 dnami(vtedy som zacala)Pijem cistu vodu, alebo s citronom, zelene a bylinkove caje bez cukru, ovocne a zeleninove stavy (nie dzusy).
Len tak skuste si dat do 0,5 l vody, 1/2 lyzicky sody bicarbony a stavu z 1/2 citrona, zamiesat a popijat. Nazdravie.
Zelam vsetkym skore uzdravenie. Winkyxx

Tomáš

Ahojte

rad by som dal tiez jeden tip ako bojovat so seboreou. Mne sa osvedcilo umyt si postihnute miesto repikom a potom aplikovat dermalnu emulziu Excipial U Lipolotio. Je bezne dostupna v lekarnach bez lekar. predpisu.

had123

Co sa tyka potlacania tohoto ochorenia, mne velmi pomohla uprava zivotospravy. Cize ziadne zazracne masticky ani nic podobne. Zacal som uzivat probiotika, ktore pomahaju likvidovat nepriaznive ucinky \"zlych\" bakterii v crevach. Cize aj kvasiniek, ktore seborei znacne dopomahaju. Treba prestat pit nadmerne mnozstvo alkoholu a prestat fajcit. Jednoducho ked je clovek fit a bez stresu, tak aj prejavy seborei sa znacne obmedzia. Toto ochorenie sa neda vyliecit, ale urcite sa da potlacit. Samozrejme treba dbat na to aby bola pokozka stale premastena a cista. Treba ale pamatat na to, ze treba bojovat proti pricine tohoto ochorenia a nie potlacat jeho nasledky

ABRhpositive

Elocom,je vynikajúci krém na seboreu,ale má bieliace účinky,ktoré trvajú 24 hodin, so skvelým účinkom.ja ho často v lete použivam aj ked nemám žiadnu seboreu ale mám čistu plet odoberie prirodzuený pigment ak som lete príliš tmavá v pleti od slnka, je anozaj skvelý,lepší ako bieliace krémy.Mám nepatrnu seboreu, vo vlasatej časti hlavy pri čele a v okloli nosa a v obočí.ale len velmi jemnu,ako som vyšla z pubert yjemen sa objavila a ustupuje.každý rok si len predpíšem jeden krém.