Seborea

Príspevok v téme: Seborea
micky

Dobrý deň,
už asi od puberty ma trápia fľaky pri nose,ktoré sčerveňajú a koža sa neustále šúpe.Po návšteve istého homeopata a užívaní fytoterapeutických liekov som schudol asi 13 kg a fľaky sa mi ešte viac zväčšili / bol v tom, že to ke Candidóza v hrubom čreve /.Keďže pracujem s ľuďmi nie je to 2x príjemné a tak som navštíívil odborného lekára, ktorý stanovil diagnózu : seborea.Dal som si urobiť aj gastroskopiu / helikobakter negatívny /Momentálne čakám na výsledok mikologického vyšetrenia.Vie mi niekto poradiť ako zmierniť sčervenanie kože?Momentálne beriem kortikoid Afloderm.Ďakujem za radu.

ninka255

tiež mám problém so seboreou na tvári okolo nosa, lekárka skúša všetky možné mastičky,ale mne nič nezaberá, poradte niečo kto ste sa vyliečili

JeanPierre

Ak ma niekto dobre skusenosti s samponmy z konoopneho oleja mam doma jeden od firmy Cutis Help je priamo na Lupienku/seboreu. Mne nezaregoval dobre a musel som ho vysadit pouzil som ho 2 krat cize je uplne plny, povodna cena bola 15 EUR predam ho za 10 (dohoda mozna) ak mate zaujem ozvyte sa mi na jigga1411@gmail.com. som z BA najlepsie osobne prevzatie.

Konopa

Koho trapi seborea vo na hlave skuste Konopny sampon.Podla mna je fantasticky.

Skin cap, Kerium DS, Sebipro, nic z toho mi nepomohlo ani kortikoidy.
Priroda je najucinejsia

Dračica

Milá blondynkaaa7,asi fakt si "blondínka".Lepok sa nenachádza len v bielom pečive,ale aj v tmavom,grahamovom. . . . . .v akomkolvek pečive,chlebe.lepok sa nachádza aj v salame,šunke,údeninach,kečupe,jogurtoch,natierkach,keksikoch,lepok môžu obsahovať aj chipsy,cukríky,čokoláda,mäso,džúsy,pudingy,šľahačka,praskov.cukor. . . . . . Samozrejme ak su horeuvedené potraviny bezlepkové,tak logicky lepok neobsahujú,prípadne obsahujú len povolené množstvo lepku na kg potraviny.za to,že neješ biele pečivo,neznamená,že nekonzumuješ lepok.hm. Čo by som za to dala,keby lepok obsahovalo len biele pečivo.

masly

blondynkaaa7, precitajsi temu ortorexia, to je iste o tebe :-). a zrejme si aj distributorka chlorelly a mladeho jacmena, to je zas ina kapitola...

blondacik

cau blondynkaaa7 , chcem sa ťa opytať ten mlady zeleny jacmen a chlorella od Green Ways firmy, oni ťi uplne vyliečili seboreu alebo iba potlačili , lebo niekdy pišu že seborea sa nedá vyliečiť iba potlačiť, a niekey vekom ustupi.

blondynkaaa7

Ahojte, citam vase prispevky. Tiez trpim seboreotickou dermatitidou uz od 12tich rokov, zo zaciatku som chodievala stale po doktoroch, napchavala sa liekmi, chodila po vysetreniach, pouzivala vselijake masticky a nic mi poriadne nezaberalo. A ked aj ano, tak len na chvilu, hambila som sa chodit medzi ludi, zostavala som aj dva tyzdne doma...ale teraz je vsetkemu inak. Objavila som mlady zeleny jacmen a chlorellu od Green Ways firmy, nevyliecili mi len seboreu ale aj ine zdravotne problemy (chronicky zapal mocovych ciest, vajecnikov...)V prvom rade som upravila stravu: odstranila som mliecne vyrobky-mlieko, lepok-biele pecivo,kolace,vysmazene jedla..a aj maso, skusila som aj surovu stravu (ovocie, zelenina -vitarianstvo) najlepsie sa mi osvedcila mrkvovo-cviklovo-jabkova cerstvo odstavena stava, ktoru si robievam kazdy druhy den...pochopila som hlavnu vec, ktora mi otvorila oci : nepotrebujeme chodit lekarom a do lekarni pretoze : " ČLOVEK NOSÍ LEKÁRA V SEBE,
LEN MU JE TREBA POMOCŤ V JEHO PRÁCI "
Hippokrates - Nech sa strava stane nasim liekom a liek nasou stravou! Na prvom mieste je VYZIVA a preto sa skusme trosku zamysliet!!! Zmenme svoje navyky a tym prospejeme nasmu zdraviu...!!! Ak chcete viac info- kludne ma kontaktujte ..velmi rada pomozem!

nyk

Pomaha aj doplnok vyzivy MSM. Potlaca alergie, tak je mozne, ze to ma suvis s alergiou. Na konkretne potraviny, ale mozno aj napr. na plesen, ktora moze byt v potravinach. Preto moze nejaka potravina niekedy zhorsit stav a inokedy nie. Potraviny, ktore stav zhorsuju su prave typicke potraviny nachylne na plesne, napr. arasidy.

roxy455

ak este stale trpite saboreou, skuste mi zavolat, uvidime, co sa bude dat urobit 0911126805. volajte aj viackrat za den ak nezodvihnem.