rada tlmočnictvo alebo policajna akademia

katka...

Podla toho cim chce byt, to by uz mala vediet. Ak chce byt tlmocnicka, prekladatelka, tak jednoznacne to. V jazykovke sa jazyk nauci len na beznu komunikaciu. Tlmocnictvo je o niecom inom a je to narocne studium. Urcite sa jazykmi da uzivit, ale musi byt velmi sikovna. Moze uz pocas studia ucit v jazykovke alebo sukromne doucovat, robit preklady.
A policajna akademia je zas o niecom uplne inom. Cize rozhodnut sa musi len a len ona sama.

veves

nech ide na policajnu....jazyky si moze robit aj pomimo. navyse sa tam ucia kopu zbytocnych veci, ked pojde na jazykovku, alebo sukromne tak sa ten jazyk tak ci tak moze naucit, akurat to co sa tam vyuziva.

nerozhodna

jazyky jej idu anličtinu maturovala b2za jedna francuština tiež na gympli mala čiste len či sa uživi s jazykmi musi sa ohanat ak spravi policajnu ma istotu ak by niekto mal skusenosti but s jednym alebo druhym bola by som povdačna je šikovna štvalo by ma keby bola neštastna v živote s nespravneho rozhodnutia na policajnu pokial viem je problem sa dostat a ona ma šancu