Práca zubnej sestry

Príspevok v téme: Práca zubnej sestry
kafe

Viete mi poradiť nejaké stránky, kde sa môžem niečo odbornejšie dozvedieť? Alebo keby nejaká z.sestra mala chuť sa tu trochu rozpísať..
Nastupujem do zub. ambulancie a rada by som bola trochu v obraze. Ujo google mi veľmi nepomohol - zloženie zubu, označenie zubov, eliptický, parabolický oblúk a ende. Také niečo ako nástroje, pomôcky zubára, plomby a ich miešanie, zdr. dokumentácia..

známa

V zubnej ambulancii pri lekárovi zo zákona môže pracovať vyštudovaný zubný asistent, alebo zdravotná sestra - v skratke žiadny zdravotnicky asistent...Každý zdravotník môže robiť len to , čo vyštudoval.napr. sanitár len sanitára , To hovorí zákon!!!

kythos

Ahoj baby. Neviete mi poradit? skoncila som odbor Zdravotnicky asistent a mam moznost pracovat v zubnej ambulancii. V akej komore sa mam registrovat a je vobec mozne, aby som ako zdravotnicka asistentka pracovala ako zubna asistentka? Nie je to problem kvoli tym komoram?

Dakujem. Mozte kludne pisat na uvedeny email.

mimisek

Nie je to tazke, nemaj vobec obavy. Ja pracujem v zubnej ambulancii ako manazerka, ale zo zaciatku som pomahala aj ako dentalna asistentka. Co sa tyka miesania plomb, tak ja som nemiesala nic. Moja zubarka ma material na plomby vo vsetkych farbach v tubach...
Kody som mala po mesiaci v malicku a rada sa hram s poistovnami, ktore nerady platia...

jankaaaaaaaaa

lebo ja studujem na vyske mam taky technicko medicinsky odbor a rada by som sa zasmestnala ako sestra u zubara, no a nemam strednu zdravotnu, tka som nevedela ci sa to da.. ale v podstate sestra tam nema ziadnu taku pracu kde by potrebovala specialne vzdelanie ..

Spargelsuppe

No co sa tyka toho vzdelania, tak viem o jednej, co tuto pracu robila s trojrocnou obuvnickou ucnovkou bez akhokolvek zdravotnictva sa tykajuceho co i len kurzu, ci nadstavby. Takze na Slovensku je vsetko mozne. V Rakusku napriklad len pred par rokmi vznikol novy odbor - Zahnärztliche Assistentin. Je to trojrocna skola (Berufschule) a jej absolventky sa mozu zamestnat ako asistentky u zubara. Dovtedy bolo treba mat u zubara zdravotnu skolu. Ale zase tu zalezi len a len od samotneho zubara, ze koho si zamestna ako svoju asistentku.

kikula143

Ahoj ja som absolvovala študijny odbor zubny asistent a neboj prijdes do toho nastrojov nie je vela a materialy na plomby a podlozkove vyplne maju navod na pouzitie v krabickach je tam napisany presny pomer kolko a coho sa ma dat :) horsie to je s kodmy ktore sa udavaju kvoli poistovni.

talentmania

Ak ta prijali a neklamala si na pohovore a povedala si ze nemas ziadnu prax v zubnom tak sa nemas coho bat vsetko ti vysvetlia a zaskolia ta oni s tym uz rataju takze klud aj tak teoria a prax je uplny rozdiel.Zalezi aj na vybaveni ambulancii.