Otázka na RNG

RNG

A co sa tyka toho, co ti chyba, zialbohu na to pomoze len krystalova gula, lebo meranie mnozstva neurotransmiterov v mozgu sa zatial da len na mrtvych
Az 80% problemov depresie a podobne su z nedostatku serotoninu, zvysok je rozdeleny medzi ine neurotransmitery, ako melatonin, noradrenaline, dopamin, choliny, (vitaminy B, mineraly) , GABA a ine, pozri na
en.wikipedia.org
Mozno by ti pomohla aj obycajna ukludnujuca aminokyselina, L-theanine v davkach 2 x 200 mg.
Moja zena berie v case stresu a ocakavani konfliktnych situacii obcas SJW(saint johns wort ucinnost SSRI, tj na serotonin)) s obsahom 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. To su aktivne davky v tejto byline a ovela menej nepracuje a ovela viac vedie k problemu(serotoninovy syndrom)
Polovicka to berie ciste len ako narazovu davku jednorazove, ktora zacne pracovat asi za 2 hodiny a ucinok trva asi 8 hodin. Obvykle to nezopakuje niekolko dni takze ucinne latky zatial z tela uplne zmiznu
Neodporucam brat taku davku kazdodenne a vobec neodporucam brat nieco, co je treba len obcas, v case stresu, pravidelne.
Vyhoda je nenavykovost, skoro okamzity ucinok a v odporucenej davke ziadne postranne ucinky.

RNG

Nuz co dostat na Slovensku to ti velmi neporadim, kedze zijem v USA. Na Slovensko posiela napr iherb.com dost lacno a mnoho ludi si tam rozne vyrobky objednava zo Slovenska. Staci na to len kreditkarta
Hladanie na Slovensku spickovych vyrobkov je dost marny proces.Este aj ceny su tam privysoke.

aurorita

Dakujem za odpoved,ale ja by som chcela niečo čo zoženiem na Slovensku,beriem Seroxat a čítala som vela ludí píše že im pomáha aj Tyrosin,keby človek aspon vedel čo mu vlastne chýba..

RNG

Kompava ako, obvykle znacne prehana. Phenylalanine je sice potrebna aminokyselina pre telo, je spojena s vyrobou dopaminu, ale ked mas naozaj problemy vyvolane nedostatkom dopaminu, odporucam skor doplnok L-DOPA, aspon 250 mg denne a nie phenylalanine, z ktoreho si telo moze a nemusi vyrobit dopamin v dostatku
Pozri napr vyrobok firmy NOW, pod nazvom DOPA Mucuna, kde mas 120 mg L-dopy v kazdej kapsuli garantovane.
Mucuna pruriens je len obycajny africky bob, ktory moze mat velmi rozdielne obsahy L-DOPY, preto je dobre kupovat len extrakty s presne urcenou hodnotou ucinnej latky, vseobecne.
Konsky bob napr obsahuje 1 az 1.5% L DOPY, takze by si ho musel jest na kvante denne