Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Príjem a výdaj

Lenah

Pri príjme 1800 kcal je to individuálne od váhy, veku, pohlavia... Ak vážiš 120 kg, tak pri 1800 kcal schudneš. Ak máš 58 kg, tak možno priberieš. Použi vzorec, alebo ti pomôžem vypočítať, koľko potrebuješ denne prijať kcal. Napíš základné údaje: výška, váha, vek, pohlavie, náročnosť tvojej fyz.aktivity, t.j. pravidelný pohyb denne v hodinách. Výpočet tvojho bazálneho metabolizmu pošlem späť, covah@azet.sk

darkmother

ehm tym som chcela povedat ze podla mojho nazoru ked prijmes energiu vo vyske bazalneho metabolizmu a prelezis cely den tak nepriberies.

darkmother

Ahoj, to zavisi od toho, kolko energie prijmes a kolko naozaj potrebujes. Aj bez pohybu sa da nepribrat, dokonca pre tych, co ich sport nebavi a chcu schudnut, je lepsie upravit stravu a az ked si zvyknu pridat aj pohyb (Miro Vesely napisal, ja ako lemra od prirody potvrdzujem). Odporucam, aby si si vygooglila informacie o bazalnom metabolizme - to je taky, kolko kalorii potrebujes na existovanie, keby si cely den len lezala (=energii, ktoru minu tvoje organy:). zavisi od pohlavia, veku, vahy. ak mas 18 – 30 rokov, tak na nete sa najviac opakuje takyto vzorec:
[(0,062 x hmotnosť v kg) + 2,036] x 1000
ak 30 – 60 rokov:
[(0,034 x hmotnosť v kg) + 3,538] x 1000
Vysledok, ktory ti vyjde, sa este nasobi koeficientom 1,4 ak sa pohybujes len minimalne. Tolko kJ by si mala prijat kazdy den. Skus si to orientacne vypocitat, potom si vypocitaj kolko kJ si zjedla dnes a ak nepriberas, niekde medzi tym je tvoja dieta :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Príjem a výdaj - Fórum - ZDRAVIE.sk