z cervenych vlasov na povodnu

Príspevok v téme: z cervenych vlasov na povodnu
Kajka234

Ahote :) mam cervene asi rok pravidelne farbene vlasy, predtym som si davala tmavu hnedu a naposledy asi dvakrat som si dala hnedu pretoze som sa chcela cervenej zbavit ale ono to nejako nejde aj kadernicka povedala ze to ide velmi tazko.Ma niekto skusenost ako by som sa tej farby mohla zbavit?? okrem meliru! ten uz mam a len mi to zhorsil :/

jankaaaaaaaaa

no hej to viem ako henna funguje, uz som o nej davnejsie rozmyslala, len to ze tie odtiene su take prirodzene a nie take vyrazne ako po chem farbe , to ma odrzadzalo, ale ked vravis ze sa to da pouzit aj na chemicky farbene vlasy, tak to je super, vyskusam :)
este s amozem opytat, kde ju kupujes? tu hennu myslim

jenny33

Nie je zac:)
mne to islo, lebo ja som si tie vlasy tak casto nefarbila a ta henna bola vyzmyvana, to uvidis na tych vlasoch a takisto voda bude cira. Jedine pravidlo je tu ze ked sa pouzivaju cervene farby aj henna nemalo by sa ta no davat nic peroxidove, lebo by to mohlo byt do zelena (niektore polo- permanentne faby mozu obsahovat peroxid - vzdy si prestuduj co kupujes). Skus to, nemas co stratit, lebo henna ked sa nepouziva dlho tak nezafarbi vlasy "nastalo", takze to mozes vyskusat a uvidis ako to vyhovuje tebe. Samozrejme, ze vyslednu farbu zistis az ked to vyskusas,ale neboj je to zabava, aspon mna bavi experimentovat ( mala som uz vsetky skaly cervenej :) Co je este super - chem. cervena sa zahryzne do vlasu (preto je tak tazke sa jej zbavit ) ale henna vlas obali:)

jankaaaaaaaaa

jej dakujem :)
ked si si davala tu hennu a potom zasa si isla farbit chemickou farbou tak to slo bez problemu?

jenny33

ja som sa nikde nedocitala, ze by sa to nemalo, a robim to uz dlho a moje vlasy to len chrani. ine by bolo mozno zmixovat to dokopy (aj ked som sa docitala, ze aj to niektore robia a paci sa im to), alebo dat najprv hennu a potom chemicku farbu. Ale ked mas najprv chem. farbu a na to si raz za mesiac (cista henna) alebo po kazdom umyti (hennovy kondicioner), tak zo zdravotneho hladiska ti nic nehrozi, pretoze henna je prirodna bez chemie, ta len vlasom pomoze. Jedine to moze ovplivnit tvoju farbu, ale ked si vyberies primeranu hennu k tvojej farbe, nemas sa coho bat. Urcite zalezi aj ako casto si farbis chem. farbou vlasy, malo by to byt po nejakych tych 6 tyzdnoch (idealne), kedy sa henna postupne vymije. Ale mne sa prave na tom paci, ze korienky rychlo odrastu, tak po nejakych 2-3 tyzdnoch si tam dam tu hennu, co to ako tak prekyje a to odrastanie nie je tolko videt a nemusim sa hanbit kym si ich zasa odfarbim. Aj teraz to tak robim, ja som si nefarbila vlasy uz mesiac ale korienky mi neni vobec vidiet lebo som tam 2 tyzdne dozadu dala tu hennu. Ako som uz spominala ja uz nechcem cervenu farbu ale kym sa rozhodnem ako dalej, tak budem pouzivat len hennu. teraz mam vlasy take mahagonove cervene, ale tiez sa mi ta farba paci, hlavne na slnku. To je teda moj nazor:) ked som nemala moznost pouzivat hennu na nejaky cas kvoli cestovaniu, tak moje vlasy boli ako seno a nemohla som sa dockat kedy su ju dam. Henna je podla mna naj kondicioner aky moze byt. Samozrejme aj s ostatnymi prirodne namiesanymi kondicionermi bez chemikalii :))

jankaaaaaaaaa

janka22: rozmyslala som nadtym, lenze po henne nikdy niesu take vyrazne farby ako po chem farbe :(
si si davala normalne hennu na farbene vlasy chemickou farbou? ved vsade sa pise ze to by sa nemalo kombinovat

jenny33

no ja som v podstate myslela tiez Granier od L'orealu, tie sa aj mne pacia, take jasno-cervene, tie ostatne od L'orealu su dost tmave. No je to na nic, ked to tu nedostat:( Ale ta Garnier co si si kupila teraz sa mi paci, zacni si tym farbit a kup si aj tu hennu co som spominala (ja tiez pouzivam Lush, ako napisala aj Janka22). Ona obali ten vlas a ta farba vydrzi, nezmiva sa tolko, len ta henna potom, vlasy su krasne leskle, zdravsie a aj pekne vonaju.

www.lushcz.cz

Je troska drahsia, ale mne vystaci jedna tretina, takze tu tablicku miniem tak za 3 mesiace. Este sa skus pozriet ci nahodou sa tu nepredava, cerveny hennovy kondicioner, v anglicku ho mali, len tu asi nie:((

www.boots.com

Janka222

jankaaaa ked chces mat peknu cervenu farbu, zacni si farbit hennou.nenici vlasy a ma pekny odtien cervenej :) najlepsia henna je z lush.cz

jankaaaaaaaaa

presne tie pekne brillance u nas na slovensku niesu :D iba take tie nepekene tmavo cervene alebo hnedocerevene a XXl vobec niesu. mam to popozerane, lebo som aj pre schw. robila. skusala som od platte dve cerven falry tieto: img8.burak.pl
a nypassage.com
tu prvu v zelenej krabicke som mala uz viackrat, ta pekne chyta na vyraznu cervenu, lenze uz som s nou velakrat farbila tak uz mi z nej vlasy ztmavli, hlavne na koncoch , a ta druha sa rychlo vymyva a tiez je po case tmava..
potom su cerven od palette deluxe ale tie su skor take ruzovo fialove.. potom som skusala farby on Londy a welly, take lacnejsie, maju viacej peknych cervenych odtienov, ale rychlo sa vymyvaju a vysuju vlasy..
teraz som skusila garnier: www.bugy.sk
a tato je super, presne taky odtien ako chcem, vyrazna cervena mierne do oranzova.
od loreal som videla len jednu cervenu, ale ta je velmi tmava img.seznamzbozi.cz

jenny33

no ja som uz teraz tu, tak nemam moznost ju doniest:( tak skus nejeku z palety Scwarzkopf Brilliance, trebars tuto

www.thewarehouse.co.nz
alebo tuto

img.makeupalley.com

tie som tu videla, tak by si ich mala dostat kupit, ak nie tak pozri nejaku inu paletu od Schwarzkopfu (teda okrem Palette, ak nemas s tym dobre skusenosti, ja osobne nie, su dost slabe).:)
Ale mozno tato nebude zla, je sice viac do oranzova, ale na tmave alebo do tmavsich predtym cervenych vlasov bude akurat, ja som to vzdy tak robila, len ostru cerbevu, kt. potom vyzerala uzasne na slnku a bola aj tak o nieco tmavsia ako na obrazku.
COLOR XXL25 Phoeninx Fire

www.schwarzkopfpalette.com

Alebo skus od L'oreal, tie ich zmyvatelne cervene farby, pre mna su lepsie ako tie ich trvale, lebo tie su pre mna dost tmavo cervene- az vinovo bordove. :)