Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

svadba

gggg

ked bezne chodis casto svojim bratrancom a sesterniciam na svadby, preco sa ich nespytas, ze na kolko ich to vyslo? ved to nie je nic hrozne sa spytat

bibi123

juliana-ved si ani nenapisala, z ktoreho si mesta, od toho sa hlavne bude odvijat cena. Kedze ste velka rodina a predpokladam, ze chces co najviac usetrit, bolo by dobre vyuzit "rodinne sluzby", tzn. ze kolace a zakusky by bolo dobre napiect svojpomocne, lebo pri BA cene napr za jeden zakusok 1euro x 120 hlav x aspon 3 na osobu + vysluzka,zohnat si kadernicku z rodiny, aby si mala zadarmo aj skusku... saty si pozicat, najlepsi je DJ-nie ziva hudba, lebo vie obsiahnut viacero zanrov-okolo 200eur, treba kvalitneho fotografa a kameramana tiez okolo 200eur,... V prvom rade treba zajst do restauracii, ze kolko stoji menu, ci si mozete priniest vlastne nealko a alkohol(lebo pri takej priemernej cene 1,3 za nealko 3decovku a aspon 3 na hlavu x 120 hlav, Vam to moze velmi vyskocit)

lulu22

presne, treba si pozisťovať ceny, nebrať hneď prvú ponuku. kamoška bude mať make-up a účes dokopy za 15€!!!! od mladej šikovnej baby, ktorá má nielen v našom meste dobré meno a všetci si ju chvália:) a namiesto kapely-ktorá si každú chvíľu robí prestávky a moc zjedia :D bude mať DJ-a,ktorý zahrá hocičo, čo len chcú a má dobré ozvučenie, výjde ich lacno a prestávku môže mať hocikedy :D

Deee

Chápem, napr. na východe sú takéto svadby normálne, a podľa mna to má svoje čaro, to uz by som však ratala výdavky asi na 10 000 €, v týchto rodinách sa to však aj zvykne novomanzelom vrátiť
No musíš si to sama vykalkulovat
Napríklad.:
Šaty 200€, topánky 50€, šaty na prezlecenie a topánky 100€, kytica 40€, účes a make up 50€
Ženich oblek...topánky...
Ďalej prstienky... vyzdoba... auto (ak nepojdete svojim alebo rodinným)...
Menu na hosťa...krát počet hosti... a tiež rezervácia restiky (väčšinou je však v cene toho, že tam bude svadba), alkohol (svoj alebo účet v restike)...koláče...svadobný torta...
Oznámenia...vysluzka...
Hudba na svadbe...
Fotenie...kameraman...

Ceny sú rôzne, treba si to vybehat alebo vytelefonovat a az tak budeš vedieť na com si

juliana7

lenže u nás sa robia také veľké svadby, 150, 180. v podstate sme poriadne veľká rodina. ja chodím na svadbu každej sesternici, bratrancovi, tak bude blbé keď nepozvem aj ja ich.
Len by som chcela vedieť koľko ma taká svadba vyjde, nebudem vyberať tie najdrahšie šaty a najdrahšie menu, pôjdem takou strednou cestou.

smajliQa

ahoj... nasi mali 70 ludi na svatbe, a hovorili ze to bolo teda pekne dost. svatba sa vydarila, ale 120 ludi,, fuuu.. no pekne :D

ak chces pozvat 120 ludi, zrejme na to mas, tym padom neries kolko to vide...
ale ak na to nemas, pozvi napriklad polovicu, ale nech je svatba poriadna..

bibi...to je dobry napad :D

lulu22

uf, keď vidím ten počet, že 120ľudí.. no buď máte takú veľkú rodinu(i tak nie si povinná pozvať všetky tetičky z xtého kolena:D) abo sa chcete ukazovať, že na to máte(radšej by som investovala do poriadnej svadobnej cesty)? ako píše bibi123-mala by si okresať počet hostí, lebo tam bude chaos..ja idem v septembri na svadbu, kde bude 50hostí, nevesta chce mať kľud a takí tí ako kolegovia, či kamaráti prídu okolo tej polnoci.

bibi123

ja by som radila okresat pocet hosti, lebo robit hostinu pre 120ludi nie je vobec sranda, hlavne je tam zmatok, co sa tyka jedla, ozvucenia, miesta...(napr da sa na obrad pozvat vsetkych, na hostinu len niektorych-v podstate len rodinu a po polnoci kamaratov, kolegov)...treba si najprv najst priestory, zostavit menu a od toho sa odpichnut...
Co sa tyka navratnosti, to moze dopadnut akokolvek, niektore rodiny to pocitaju tak, ze Ti v obalke venuju primerane konzumne za vsetky hlavy a taky, co jazdi na najnovsom BMW Ti da bizuteriu, co nema hodnotu ani 3 eura;O)))sestra si ju odlozila a venuje to jeho manzelke k 30tke:O)))

Deee

Veeeeela, všetko závisí od tvojich požiadaviek, mozes mat šaty za 300€ ale aj za 700€, menu pre hosťa za 20€ ale aj za 50€, my sme mali 20 ľudí a vyšlo nás to okolo 5000€ so všetkým (ale to uz ratam od servitky az po prstene vsetko), ale zas veľká svadba znamená aj vyššiu návratnosť, nám šlo o pekný zážitok pre nás aj hostí, takze návratnosť sme neriešili, napriek tomu sa nám vrátila asi 1/5

sweater

nemam radu, chcem len vyjadrit city. ze pre 120 ludi????!!!!??? teda riaaadne :-). a zelam stastne a predlhe manzelstvo :-)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

svadba - Fórum - ZDRAVIE.sk