je akne nakazlive?

Príspevok v téme: je akne nakazlive?
jaaaaaaaaaaa

mam otazku avsak som laik a nevyznam sa preto mozno vyznie tato otazka trochu netradicne.... Mam priatela ktory ma uz 24 rokov a stale ma akne, mal ho aj v puberte a teda asi to uz nesuvisi s pubertou. Radi by sme to riesili len nemame vobec ani sajnu cim to moze byt. Odkedy sme spolu vsimla som si, ze sa mi zacinaju trosku tvorit podobne vyrazky ktore ma dovtedy takto velmi netrapili. Preto sa chcem spytat, ci je akne chytlave (pri vymene telesnych tekutin pri bozkavani napr), ci to ma nejaky vplyv..dakujem :)

fenestraria

nakazlive akne nie je. a treba zmenit komplet strasovanie ako pisala janka. vylucit vyprazane mastne jedla, prijat vela tekutin a hlavne zeleninu a ovocie. pit nejake precistovacie cajiky. ak ho akne trapi ( co si myslim, ze ano ) tak to podstupi.
mala som kamarata, co vedel vyrevovat, ze ma akne, ale ku koznej nechodil, lebo vraj bol raz a nepomohla mu a jedol same zle vec, vyprazane a zelelinu nenavidel. takych ludi asi nenavidim, ked chcu zmenu ale nic preto nerobia, tak nech ten tvoj sa nakopne a za zmenu zabojuje, ked chce :)

jankaaaaaaaaa

uplne od zakladov treba zmenit stravovanie, treba sa stravovat zdravo a vyvazene - najdes na nete vela info
a jazvy nezmiznu

jankaaaaaaaaa

akne nieje nakazlive. iba ak pricina akne. ak ma tvoj priatel nejaky virus ktory mu sposobuje akne (to asi tazko) tak ten by mohol na teba preniest.... to akne mal iresit uz davno

bibi123

udajne sa da zapal z akne preniest v ramci jedneho cloveka, preto sa pri osetrovani akne ma postupovat od menej zapalenych casti po najviac zapalene. Ci sa da preniest dotykom aj na niekoho ineho netuzim, ale nie je to vylucene, aj ked sii myslim, ze k tomu musi mat clovek predispozicie