mononukleoza

Tamto

Zdravím ..zarazilo ma čo hovoríte o mononukleóze pred pár dňami mi doktor oznámil ze ju mam nemám teploty necítim sa zle mam stále chuť jesť (samozrejme musela som obmedziť :( ) som fajčiarska a priznám sa ze nemám problém pri tomto ochorení fajčiť síce si kupujem R1 aby som si nijako neublížila ale cítim sa tal či tak skvelo

trala

každý mononukleozu prežíva inak...ja som ju mala síce pred pol rokom ale nemala som teploty ani dietu som nedržala a už ju mám skoro v norme...takže nevidím dôvod prečo by si nemohla ak sa na to cítiš...ale máš oslabenú imunitu tak si dávaj pozor na zápal močových ciest...proste to nepodceňuj...a ešte na záver môj priateľ mononukleozu nedostal ak má dobrú imunitu, tak ani nedostane

lulu22

tiež sa čudujem, že s mononukleozou chceš ísť k moru, že sa cítiš fit.. kamarát to mal dva roky dozadu, bol v nemocnici, ešte dlho musel jesť dietnu stravu, cítil sa zle.. a ty sa ešte pýtaš na cigarety.. :D

RNG

Nuz dnes ma v USA virus EBV sposobujuci mononukleozu na nervovych spojoch 98% ludi v USA, tj nie je to nejaky vzacny virus , hoci velka vacsina to dostala bez akychkolvek priznakov mononukleozy. Zrejme EBV je nebezpecne len pre ludi so znizenou viralnou imunitou alebo prenesene v masovej davke.

chloeee

neviem si predstaviť ako chceš ísť s mononuklozou k moru :)) Ja som ju mala pred pol rokom a dva týždne som ležala so 40kami v posteli a ďalšie 2 týždne som sa dávala dokopy :)) Prenáša sa slinami, takžeak chceš nakaziť ďalších ľudí tak prosim :)

kamkamama

Mononukleoza je vírusové ochorenie,pečeň,slezina a uzliny dostanú zabrať,a okrem toho dosť oslabuje imunitu.Dietna strava,nemastná,mliečna,a podporiť imunitu.Slnko neviem,ale oddych určite áno, ale pozor je infekčná!!!!Tak aby priateľ neodchádzal s mononukleózou od mora.