Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

potraviny

Príspevok v téme: potraviny
smajliQa

ahojte...
ak si najdete chvilku casu, mozte mi prosim Vas napisat, co nakupujete ak sa vyberiete napriklad do lidlu, ci Bille, kauflandu, tesca???

mam namysli vyrobky s nizkou energetickou hodnotou, teda take, z ktorych sa nepribera... mne uz totiz dochadzaju napady, stale kupujem to iste..
tie iste nizkotucne jogurty, ten isty nizkotucny tvaroh, zeleninu,ovocie... a dalej? jem len kuracie maso, som bezradna.. neviem co varit.. jest....

smajliQa

stanley... PPP je poruchy prijmu potravy, alebo anorexia.

majka.. dakujem....
inak vsetkym dakujem za napadiky...

majkaaaa

A dodám,že viac ako na percento tuku pozerám pri nákupe "éčka",umeliny,u mäsových výrobkov percento čistého mäsa.V dnešnej dobe už nič nechutí tak,ako si to pamätám z detstva.Tak sa sanžím nakupovať také veci,ktoré mi tú chuť čo najviac priblížia. Melón,jahody,rajčiny v zime nikdy nebudú také,ako uprostred leta či na jar. A sú raz tak drahé ako v období naozajstného dozrievania. A nevyhýbam sa ani kvalitnej čokoláde s vysokým obsahom kakaa. Z lídla je veľmi dobrá a cenovo prístupná.

majkaaaa

Na výber je veľa,cottage cheese,tvaroh,zakysané mlieka neochutené,jogurty,tie kupujem zásadne smotanové. A najlepšie sú tie naše slovenské. Takisto ani u syrov nevyberám light. Mäso akékoľvek,ale chudé. Všetko je to v úprave. Robievam na prírodno,nevyprážam,prílohy sa dajú "ošidiť",miesto hranolkov varené,či opečené zemiaky bez tuku,ryža bez zbytočného tuku,k tomu čerstvá zelenina,nie kompóty a pod. A často nakupujem aj zmrzlinu,je teraz leto,prečo nie? Ak má človek dostatok pohybu,dá sa teraz von,bicykel,plávanie,tak si môže s mierou dovoliť hocičo a bez výčitiek. Myslím si,čím viac sa človek stráži a sleduje, vyčíta si každé sústo, počíta kalórie,tým má väčší pocit,že priberá aj z vody. Treba miesto toho viac žiť,smiať sa,pohybovať a potom sa jedlo riešiť nemusí.

pastelkaa

tá kuracia šunka o ktorej písala sisi, je naozaj dobrá, ja chodím len na ňu a na zeleninu do lidla..
inak veľa nakupujem v dorgérke - sušené ovocie(je drahšie, ale má uplne inú chuť a jediné, čo mi chutí), celozrnné výrobky ak mám návštevu alebo veľkú chuť tak si myslím, že je to lepšia alternatíva- tyčinky, praclíky, sušienky, ale aj knacabroty, kuskus, celozrnnú múku.

Sisi135

Ja zásadne pozerám obsah mäsa a obsah tuku. Ja považujem za fajn také nad tých cca 85 % mäsa a 2 - 3% tuku. Inak mliečne výrobky rozhodne nie nízkotučné, jedine ak tak syry (tvrdé tie tavené sú plné taviacich solí bez ohľadu na to či sú normál alebo light)

StanleyH

pocuj, poviem ti to tak ako to je, nizkotucne vyrobky si uz vobec nekupuj, vyvola to uplne opadny efekt. vyrobca odoberie potrebny prirodzeny tuk a nahradi ho nahradnymi sladidlami ktore sa potom ukladaju vo forme tuku. Tieto sladidla ako glukozofruktozovy sirup je niekedy horsi ako rafinovany cukor. Potrebujes zredukovat hmotnost?

smajliQa

vevericka,
hej hej, mam moznost tam nakupovat... zrovna to niekto spominal z mojho okolia ze pojde na nakupy, tusim sa pridam.. dakujem :)

inak, prosim vas, ako su na tom s kcal slimaky?

vevericka

smiliqa ty si tusim pisala, kdesi, ze si z Ba? ak hej a mas moznost nakupovat v Rakusku jednoznacne tam. napr. ich lidl a nas sa neda ani porovnat,

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

potraviny - Fórum - ZDRAVIE.sk