Mačička

Príspevok v téme: Mačička
Scotch

viem, ze vela ludi neznasa macky :) ale ti, co k nim mate pozitivny vztah a naahodou nejaku tu cicu doma mate, chcem sa opytat, ci sa da macicka vycvicit... ci bude posluchat, pocuvat na meno, ci ak je macka v bytovke, je okrem vencenia nutne ju vypustat von, napriklad na noc a rano sa vrati... a vlastne celkovo, co obnasa starostlivost o macku? pocula som aj take reci, ze macku sa neda vycvicit, ze to si stale bude robit, co chce..

Deria

A co takto macicku z utulka? Urcite hladaju viacere novy domov. Tam ti aj poradia, ktora sa hodi do bytu. Take zvierata su vdacne.

geekygirl7

Nesuhlasim celkom s nazorom, ze macka do bytu nie. Vonkajsie macky nemaju prave dlhy zivot. Moze ich zrazit auto, zastrelit horlivy polovnik, chytia nejaku infekcnu chorobu, otravia ich susedia, nekastrovany kocur zapasi o samice...
Nie kazda macka ma rovnaku povahu. Niektore stiahnute z ulice su v byte stastne a nechcu chodit von. A potom su tu rozne zachranene hendikepovane macky vhodne len do bytu.

Scotch

no skoda tych horiacich obruci... :) ved toho sa bojim, ze cicuska nebude stastna v byte... a zas tie ,,male tvory", co sa skoro ani nepodobaju na psa, ja osobne velmi neoblubujem.. ked uz psika tak velkeho, ale to do bytu urcite nie... no tak este to prehodnotim..

veves

tzv. obyčky, mačka domáca.
neviem ako myslíš vycvičiť, cez horiace obruče ti skákať nebude:) ale na meno samozrejme reaguje, poslúchať...ono to nie je o poslúchaní ale o zvyku..moje kočky napr. nevstúpia do špajze, čakajú predo dvermi presne tam kam im vždy položím misku.najskôr som ich vždy posúvala preč.
no v byte mačka... mačka nie je pes, je to slobodné zviera ktoré potrebuje priestor a byť odkázaný len na vyvenčenie to nie je zrovna mačací život.. v podstate zo života nič vtedy nemá. v noci by som sa ju bála pustiť kedže je naučená len doma cez deň a navyše medzi bytovkami...v meste by som mačku vôbec nepúšťala. do bytu skôr niakeho krpatého psa, tie malé tvory čo je teraz moda mat.

geekygirl7

Bytovú mačku určite nevypúšťať na noc von. A čo myslíš tým venčením?
Dobré články o mačkách a kopec mačičiek na výber: www.mackysos.sk

Scotch

nemam zatial ziadnu :) len nad tym rozmyslam a chcem vediet do coho idem.. v tych plemenach sa nejak nevyznam, ale paci sa mi taka normalna cica, europska alebo ako sa to vola :D