Mám si ho vziať alebo nie ?

Príspevok v téme: Mám si ho vziať alebo nie ?
natusa42

dobrý den ,chcela by som sa s Vami poradiť v jednej osobnej veci.Som s mojím priateľom dosť dlho,on ma požiadal o ruku,chce si ma vziať,ja ho ľúbim ,on mna tiež ,sme síce mladí ,ale plánujeme si spoločnú budúcnosť ,sme zasnúbení ...náš vek nie je podstatný....lenže som trošku na pochybách ,teda resp dosť a ničí mi to zdravý rozum ....on je charakterný ,zodpovedný človek ,ktorý je rodinne založený ,je ku mne dobrý ,milý,nežný ,naozaj aj inteligentný človek ...vidno naozaj ,že ma miluje ,lenže je tu jedna vec ,má psychické problémy ,nervové,nespáva ,trhá mu s viečkami ,už teraz v mladosti má veľké zdravotné problémy ako napríklad vysoký krvý tlak,je workoholik ,ale nedá si povedať ..zažili ste niečo podobné ?chcela by som sa s niekým porozprávať ,kto zažil niečo podobné ,alebo rovnaké ...kto si vzal takéhoto partnera ...či to veľmi ovplyvnuje dobré manželstvo ,alebo ako to je ?čaká ma vôbec s takýmto človekom budúcnosť ?????chcela by som radu,možno podeliť sa o vaše príbehy,ak ste niečo takéto zažili ..lebo ja si naozaj bojím raz vziať človeka ,ktorý už teraz je tak veľmi poznačený životom a mal hrozne ťažký život (kvôli svojej rodine) ...mám od neho utekať ,alebo ?

butlava vrba

❱❱ MÁTE SVOJU BÚTLAVÚ VŔBU? ❱❱ CÍTITE SA NEVYPOČUTÝ? ❱❱ POTREBUJETE SA VYROZPRÁVAŤ?
❱❱ Pomáham uvoľňovať nahromadený stres tým, že hovorím s ľuďmi, ktorí cítia nedostatok ľudskej konverzácie vo svojom živote, ​alebo nemajú s kým hovoriť o svojich problémoch a tažkých životných situáciach. Som ochotný počúvať Váš citový výlev.
❱❱ Špecializujem sa na klientov, ktorý sa potrebujú IBA vyrozprávať a tým odstrániť stres a negatívnu energiu, ktorú pocitujú.​​
❱❱ butlava-vrba.weebly.com

natusa42

slniečko ako sa máš ?chodíš vobec sem ?? veľmi dlho som už o tebe nepočula ...a vy ostatné baby ?veľmi rada by som vedela,ako žijete

natusa42

slniecko nadherne si to napisala,dakujem :)a ten smajlík :)normalne som sa usmiala :)len ja chcem takeho ziveho :):)
prepac,ze ti neodpisujem na maily,ak mi pises,ale nejdu mi odoslat :( enchapem,co sa djee s tym azetom :( asi nieco ,ako si ty mala :(
ale k veci --ano ,moje problemy spolu suvisia,avsak ..vies..ja viem,v com je problem,je toho na mna vela,stale ..a neviem,ci on je povodcom vsetkeho zla u mna,skor asi nie tak ani on,ako to,co sa mi stalo s nim vo vztahu,chapes ma ?ze som sa sklamala,tie nadeje a sny opadli zo mna,ktore som mala pocas zivota ..o laske..jednoducho vsetko sa vytratilo,ale ja ani nechcem nikoho ineho,ani jeho vsak nechcem ..uvedomujem si,ze som uplne sama,kebyze ho nemam,a nechcem ostat sama..vies,niekedy ma napadne aj taka myslienka,ze co ak je on pre mna stvoreny ?co ak Boh to tak zariadil,aby som takto trpela po cely zivot s nim ?teda urcitym sposobom pre nieco trpela ( ty vies preco),co ak on je moj osud ?lebo vies vsetko tomu nasvedcuje,mame vela spolocneho,mame telepatiu,sme si ako rodina uz pomaly,je to nieco neskutocne,,ja chcem nieco povedat,on to povie za mna..je ku mne vzdy mily,laskavy,a obetavy ..az prilis mozno,a vzdy tak nehorazne starostlivy...niekedy si mylsim,.ze sme si nejakym zvlastnym sposobom sudeni,ze sme nejako prepojeni vies..." idem mu napr napisat sms ,schytim mobil a v tom mi pride od neho sms " presne v tej sekunde...a mnozstvo inych nevysvetlitelnych veci okolo nas dvoch a bolo to tak od zaciatku ..a nechapem teda....mozno on mi je sudeny,mozno ano...mozno nie,..lenze zatial nevidim nikoho ineho v mojom okolí,viem,že vztah s nim ma nici..a ani tak nie on samotny,ako moje vedomie,ktore stale mi vravi,aby som z toho vztahu odisla ..nedokazem s tym vsak zit...vies na jednej strane by som ho mozno aj chcela,vsetko dat znova dokopy poriadne,zalubit sa nanovo do neho,ale na druhej rozum mi vravi nieco ine ...mam teda posluchat rozum,alebo nejaky hlas zvnutra ?je to velmi tazke ,slniecko ...ja uz totiz neviem,co citim,neviem co v skutocnosti chcem,zase viem,kebyze nie som s nim v kontakte tak by mi nehorazne chybal,uzt som sa o to dva mesiace snazila a bolo mi rovnako ako mi je teraz,mozno este horsie..chapes ma,ved ty to najlepsie vies..takze neviem,co je " mensie zlo " ,ak da Boh mozno sa to nejako samo vyriesi,bud nas niecoi navzdy spoji,alebo rozdeli ...alebo som uz ja mimo :(
a co sa tyka psychologicky,.,ano,odhodlala som sa,ale na druhej strane mi nijako nepomohla,len ma doplietla,domiesala,je tam len na to,aby ma vypocula,je to taka o nicom praca ,podla mna ..nechcem nikoho urazat,ale vypocut mozem aj ja,a prikyvnut,ze chapem...ale proste ja chcem riesenie pre mna,pomoct ,podat pomocnu ruku,vypocut ma moze aj plysovy macik ..zakyvem mu hlavou a bude to ako psycholog ...ale ja potrebujem,aby ma ktosi viedol za rucku ...aby strazil moje kroky...aby ...:(:(chapes ma ??potrebujem oporu,potrebujem sa nejako dostat z tej neriesitelnej situacie ,v ktorej som sa ocitla...lebo stale som v kruhu uz vyse pol roka,a neviem ako z neho von ...:(:(slniecko ...neviem,co robit ..ja sa s nim nedokazem definitivne rozist,mozno vyska mi pomoze,ak sa dostanbem do ineho mesta,nebudem ani domov chodit,nebudem mat cas,mozno to ..ktovie ..a mozno ma to zrovna s nim este viac spojí :(:(:(:/ ale ja uz vazne neviem...vcyriesil by to treti clovek medzi nami ,ci uz z jednej alebo druhej strany,ale to sa nestane ..to uz teraz viem...

*slniecko*

ahoj dievca krasne :) nechodim sem uz moc a nahodou dnes som zabludila a pozeram,ze si temu obnovila... hmmm Natuska... tak po prve,je super, ze si sa odhodlala chodit psychologicke, aspon mas pocit, ze si nieco pre seba spravila,aj ked si myslim, ze ti to nic neda.teda nechap ma zle,ale podla mna su psychologovia plateni len za to, aby ta vypoculi,v podstate pokial sa mas komu vyrozpravat,tak to ti najviac pomoze,lebo prides mozno na nove riesenia, ktore ta nenapadli..v podstate ulohu psychologa podla mna supluje aj tak trochu forum a este k tomu dostanes aj viacero nazorov od roznych ludi...ale v jednom ma pravdu a to hovorim aj ja...musis si to sama v sebe urovnat :) viem, ze je to neskutocn tazke ale jedine ak sa ty s tym nejako vnutorne vysporiadas, budes naozaj stastna a schopna spravit dalsie kroky...necakaj, ze ti niekto povie co mas spravit,ono v konecnom dosledku to musis ajtak spravit ty...ved predsa keby ti niekto povedal napriklad,hned dnes sa vydaj a vydaj sa za neho, spravila by si to? predpokladam, ze nie...lebo vies, ze to nechces (teda usudzujem podla toho co pises :) ). a to je zaklad aspon vediet co nechces.potom vylucovacou metodou mozno prides aj na to co chces...je to velmi vycerpavajuce, ale musis si v sebe urobit poriadok...velmi dolezite je to pre tvoju psychiku a potom aj maturity a prijimacky a vsetko...zdravotne problemy sa odvijaju od psychiky.ta ked je na tom zle ,je uz potom vsetko zle....Natuska ten vztah s nim ta nici...nie on ta nici ale to ze robis nieco, co nechces...musis sa jednoducho vzopriet, lebo to nedovedies nikam...neboj sa toho ze budes sama..nech si akokolvek stavana na partnersky vztah a potrebujes mat stale niekoho pri sebe, tak ver tomu ze lepsie je byt sama ,ako byt s niekym co ta nici...povedz mu ,ze ak mu na tebe zalezi nech ta nekontaktuje,ze potrebujes cas na to, aby si sa dala do kopy a potom uvidite...to ze potom uvidite,mu da nadej, ze musi urcitu dobu vydrzat a potom to mozno bude fajn...ty potom budes dostatocne silna na to, aby si si vedela stat za svojim...naozaj ta neskutocne vycerpava.a tym ked budete spolu ,napriek tomu, ze s nim nie si stastna to len zhorsite cele...:/ taha sa to uz strasne dlho,celkom chapem ze sa vytratila ta laska co bola,teraz je to uz len nejake kamaratstvo,zvyk ,spomienky ako si to opisala ,ale ked to bude takto dalej pokracovat,tak budes nanho alergicka a bude to len hnev a odpor...a na spomienky sa zabudne..:( musis sa naucit mat rada samu seba,tvoj najlepsi priatel na ktoreho sa vzdy mozes spolahnut si ty sama!! ty jedina sa nikdy nesklames..nerozmyslaj nad vasim vztahom,jedine o co sa snaz je dat si svoje vnutro (psychiku) do poriadku a potom budes aj fyzicky zdrava...:) opakuj si som zdrava a stasta,som zdrava a stastna....sila sugescie na zaciatok funguje :) naozaj,potom tomu zacnes verit a jednoducho to tak bude :) a ked sa nema kto na teba usmiat a nikto ta nechape,nakresli si malilinkeho smajlika na ruku a stale, ked ti bude tazko sa nanho pozri a usmej :) to si ty sama :) takze Natuska,netrap sa tym ze veci nechapes...proste tak su...raz ich pochopis,neskor...ale teraz sa to asi neda :) vela stastia a drzim palce.....:) :) :)

natusa42

deria som rada,e si sa aspon ty ozvala ..kludne si mohla napisat,aj keby som nebola ja napisala :)

krok dozadu hm ..vies potrebovali sme ja aj on niekoho,a nikoho ineho na ruke sme nemali..ja nedokazem byt sama v tomto obdobi,mam vaznejsie problemy,a neviem si s tym dat sama rady,takze asi preto ,hladam marne utechu v nom,ja sama neviem --ale vyplakavam sa mu na hrudi,on ma chape,resp snazi sa atd ..ale tazke obdobie mam,asi najhorsie v zivote ...:(vsetko sa mi ruca,ale pravidelne...
ja sama dobre viem,ze to nema zmysel s nim,on to mozno v podvedomi tiez ma,lenze ..spaja nas VELA,my sami najlepsie vieme,co to je,ale skor spomienky ,dva roky odzite denno denne spolu,radosti ,starosti a pohodlnost hladat niekoho noveho,to nam brani sa nadobro rozist,a u mna to nie je pohodlnost,ale nemam cas hladat si partnera..a z netu nechcem...proste ja si teraz po svojom boku neviem predstavit nikoho z chalanov ,co poznam..prosate jedine ON,viem,ze s nim som v bezpeci,viewm,ze on ma vzdy ochrani,viem,ze mozem naplno prejavit pred nim city,atd ...je to taky vztah,skor ho beriema ko braceka :( ktoreho mi Boh nedoprial bohuzial ...
a fyzicke prejavy,ktore mu davam,objatia,bozky atd,tak to len zo zvyku ..ale uz sa mi to ktovieako nepaci ,ako kedysi..nie som zneho uz vobec taka " hotova " ,ako kedysi ,pred tym rokom a pol ..chapete to ?

ano,deria...citim sa ako mys v pasci,lebo neviem,co mam robit,nechapem,kde sa stala chyba,co sa preboha udialo,preco som stale medzi dvoma mlynskymi kamnemi-ba dokonca viac ...nechapem samu seba,nechapem jeho ,nechapem cely nas vztah,nechapem nasich,nechapem uz NIC v zivote ,psychologicka mi nevie nijako s tym pomoct/ chodim uz na sedenia -uz som to nezvladla-len aby ste vedeli/ ...ona ma len vypocuje,ale absolutne mi nepomaha,neporadi mi,nevie mi dat radu,vraj to si ja musim sama v hlave zrovnat,co chcem a co nie ..takze som uz totalne zufala,lebo mne nevie nikto ,nedokaze mi pomoct ..nedokaze ma naviest na tu spravnu cestu v zivote ...
ja potrebujem niekoho pri sebe ,kto mi poradi,co mam robit,bude stat pri mne,komu mozem doverovat atd ,ale nie uplne ,ze ma len vypocuje a NIC ,ziadna odozva ,ja nedokazem nic spravit,mam akoby zviazane ruky..neviem ako riesit svoju situaciu absolutne,je cela absurdna :(:(
na jednej strane by som mozno cchela s nim aj ostat,ale kebyze sa zmenia veci okolo neho,rodina a spol,ale viem,ze to sa nikdy nezmení,cize nemozem s nim,ja si uvedomujem vsetko,ale predsa len mam zmiesane pocity z toho...a neviem ako dalej :( a teraz mam strasne tazke obdobie ..a neviem ako dalej ,vazne netusim,ale som na tom tak psychicky zle,ze mam PP kazdy den prakticky ..kazdu noc,aj ran ..rano len tak placem ,clee hodiny ,az pokym nepridem do skoly...som na dne ..ja nevydrzim tuto situaciu dalej,napriklad pred par dnami som mala kolaps organizmu...ja uz vazne nevladzem ,dievcata moje :(:(:( prosim,kricim o pomoc,ale nikto ma nepocuj / nevidi

Deria

Oh je, Natusa, to ti nezavidim, urcite sa citis ako chytena mys v pasci. Ono sa hovori, ze krok dozadu sa uz nema robit. Vystala si si uz vela a myslim, ze obnovit tento vztah nebolo stastnym riesenim, hodilo ta to dozadu a obavam sa, ze to neskonci dobre, ak sa od neho neoslobodis. Ale myslim, ze to vies aj sama. A este sa hovori aj to, ze vsetko zle je na nieco dobre. Mozno si si az uvedomila, ze ta laska z teba uz nejako vyprchala a doda ti to odvahy, ukoncit to raz a navzdy.

natusa42

baby ..az viete ..nejdu mi vobec maily na azete ..cize nemozem sa s vami nijako spojit,ale rada by som ,najma s tebou slniecko a dewbery ...

ale v kratkosti o mne nove info,ak sem este niekedy zabludite :)
o mne a mojom vztahu s NIM,co tu rozoberame uz mesiace...

odpustila som mu vsetko,co mi spravil posledne mesiace,snazim sa pochopit jeho konanie v kazdom ohlade ...neviem,ci je to tak dobre,ale odpustila som mu a dala som sa s nim znova dokopy ,asi som spravola velku chybu,ale stale pevne stoji pri mne,v kazdej tazkej chvilki v zivote,pomaha mi,beha so mnou po Mudr atd ( lebo mam teraz vazne problemy zdravotne) ,je vzdy pri mne ..a tak mi je luto,ze by som ho "odkopila a ignorovala " ,nedokazem to proste ..a scasti ho aj mam rada ..lenze mam knemu uz uplne iny vztah,som k nemu horsia,som nervoznejsia pri nom,neviem mu povedat vela mileho,ani nic,stale by som sa s nim hadala,ale on to "ukludnuje ",mame ine nazory na vela veci,a ja sa uz nebojim dat svoje nazory najavo !! a tak sa hadame casto,ale sme spolu ..chodime spolu znova ..uz dva tyzdne ..je to take cele divne,neviem dobre,co mam robit ...,lebo viem,ze s nim do buducna byt nehccem vobec,chcem si jednoznacne najst niekoho ineho,a nechcem sa nikdy zanho vydat ..aj ked on po tom velmi tuzi ..on samozrejme vie o mojich myslienkach ,vie vsetko ....som k nemu uprimna,priama ,niekedy az kruta,napriklad minule povedal,ze .." zostaneme spolu navzdy laska moja " ,ja som mu na to odvrkla " to si len ty myslis " a tak podobne ,dokazete si predstavit,.niekedy mi ide na nervy hrozne,tym aky je ..a sama seba sa pytam,ze ci " je normalne,ze som bola donnho taka zblaznena a zamilovana :O" ,lebo teraz uz absolutne...viazu ma k nemu len spomnienky,blizksot ,odzite nieco,a platonicky cit,nenaplnena laska k nemu,v srdci ho lubim,ale ...viem,ze nedokazem byt s nim nikdy uz stastna ,ani nie som,toto je len hnusne trapenie ..napriklad,niekedy sa mi aj "hnusí " ,co povie ...napriklad minule si klakol predo mnou a silno ma stisol v pase a povedal nieco v zmysle ,ze " ja ta nikdy nenecham,aj keby si utekala,ja by som ta nepustil od seba,to si pamataj " ,povedal to takym hnusnym tonom,ze som sa az zlakla,..proste akoby si ma chcel privlastnit,akoby som nebola slobodny clovek,akoby som bola jeho otrok...viem,ze mi nikdy neda pokoj,pokym sa neodstahujem az na Mars,a preto som sa s nim "akoze dala dokopy naspat " ,lebo teraz maturujem,mam toho z kazdej strany vela a ja nestiham riesit este aj jeho a nas vztah,proste som ostala s nim,ale preto,lebo sa mi to nechce absolutne riesit,co je medzi nami ...niekedy ho nemozem vidiet ,mam "nervy " nanho,ziarlim strasne ..som k nemu fakticky zla niekedy,sama si to uvedomuzjem a kedysi by som mu bola zniesla modre z neba ,a nepovedala som mu pol kriveho slovka,ani len nic ,..proste som bola jemnost sama o sebe,a teraz mam problem byt vobec mila k nemu ..lebo mi lezie na nervy ..ale no stara sa o mna,dava mi vela,podrzi ma vzdy,miluje ma,sice strasne (az nechutne )sebecky,ale miluje ma ...
a ja stale neviem co mam trobit ..mame tera priserne blby vztah ...taky "nijaky !" caka sa prakticky len na to,kedy budeme mat chuit nejako ho riesit ..a zase sa rozist ..je to katastrofa ..ja nedokazem sa povzniest nad niektore veci ,co sa tyka jeho --rodina a spol ..a teraz momentalne uz aj jeho povaha ....ale on to nechape,on jednoducho mi nerozumie,on si stale hudie svoje,ze my sa vezmeme a pod ..je uz ako vysinuty niekedy...a niekedy mam az strach,ze coho vsetkeho je kvoli mne schopny :(:(lebo niekedy sa sprava divne ..az "nepricetne " ..neskutocne az tak dotieravo sa sprava ...a ja to uz nemozem zniest ..ako jeho dotyky ,pohladenia,bozky,sa mi nehnusia,to nie ...vzdy bol je a aj bude mojou velkou laskou,ale na druhej strane uz k nemu necitim to,co predtym,kedysi ..a som z toho taka velmi znechutena ,.aj zo vsetkeho ..moj rozum uz ipustil nas vztah ,uz ostalo len srdce a nejaka "povinnost " ...ale neviem,co s tym absolutne,neviem co si pocat :( ale uz teraz viem,ze on je mnou psoadnuty a nikdy ma nenecha na pokoji ,mnozem byt aj vystrelena na venusi

natusa42

lucka ja som to neprijala,a ani nikdy jeho ponuku na sobáš neprijmem,lebo si ho nechcema a nemôžem vziať ,kvôli jeho rodine a časti jeho povahy,smutné jhe však,že som ešte stále s ním

Lucka1000

veď jasné že to príjmi ak je takýto potrebuje oporu :) a však ho miluješ tak mu ju s radosťou dáš no nie?

natusa42

ľudia ..slniečko ..ale aj iní ,zdá sa vám normálne,že ma on vôbec nerešpektuje ...a je ako blbý ?lebo ja mu poviem,že my už nemáme viac šancu,(/on sám vidí,že nemá to šancí) a stále sa mi vnucuje ?vypisuje mi ?chodieva za mnou a tak ???zdá sa Vám to hodné muža ??? čo vážne nevie pochopiť,aby ma raz a navždy nechal na pokoji ?????:(::( bože,ja sa asi vážne nikdy neoslobodím od neho ,môžem robiť ,čo chcem :( toto je katastrofálna situácia..týžm pádom mi bráni začať si niečo nové s niekým takýto stav ..a som z toho na zrútenie .neviem,ako už vážne,čo mám robiť ...:( kedy sa oslobdím od neho,asi až ked zomriem alebo sa odstahujem na Mars