Mám si ho vziať alebo nie ?

Príspevok v téme: Mám si ho vziať alebo nie ?
natusa42

dobrý den ,chcela by som sa s Vami poradiť v jednej osobnej veci.Som s mojím priateľom dosť dlho,on ma požiadal o ruku,chce si ma vziať,ja ho ľúbim ,on mna tiež ,sme síce mladí ,ale plánujeme si spoločnú budúcnosť ,sme zasnúbení ...náš vek nie je podstatný....lenže som trošku na pochybách ,teda resp dosť a ničí mi to zdravý rozum ....on je charakterný ,zodpovedný človek ,ktorý je rodinne založený ,je ku mne dobrý ,milý,nežný ,naozaj aj inteligentný človek ...vidno naozaj ,že ma miluje ,lenže je tu jedna vec ,má psychické problémy ,nervové,nespáva ,trhá mu s viečkami ,už teraz v mladosti má veľké zdravotné problémy ako napríklad vysoký krvý tlak,je workoholik ,ale nedá si povedať ..zažili ste niečo podobné ?chcela by som sa s niekým porozprávať ,kto zažil niečo podobné ,alebo rovnaké ...kto si vzal takéhoto partnera ...či to veľmi ovplyvnuje dobré manželstvo ,alebo ako to je ?čaká ma vôbec s takýmto človekom budúcnosť ?????chcela by som radu,možno podeliť sa o vaše príbehy,ak ste niečo takéto zažili ..lebo ja si naozaj bojím raz vziať človeka ,ktorý už teraz je tak veľmi poznačený životom a mal hrozne ťažký život (kvôli svojej rodine) ...mám od neho utekať ,alebo ?

*slniecko*

waaau :) tak gratulujem opat k pokroku...:) Ty uz v tom mas uplne jasno a dostanes sa z toho o chvilu uplne :) hoci verim, ze to stoji kopec namahy...ale ver, ze bude opat dobre :) on to pochopi a prekusne tiez...to ze dni plynu pomaly uplne chapem,mne tiez :D ale to je v pohode,akurat ze vtedy kedy by nemuseli ,utekaju zas strasne rychlo...co uz. ved skola zacina o nejke dva tyzdne nie? ci tyzden,to budes celkom v pohode uz snad...a stuzkovu neries absolutne,ved to je jedno s kym pojdes,zober nejakeho spoluziaka :) on to prekusne urcite,nic ine mu nezostava :D nooo neviem uz co povedat k tomu :) len to, ze sa super drzias a len tak dalej...inak a si tak vnutorne spokojna teraz,ked vies, ze je to nadobro, ze ste sa uz rozisli? taky ten vnutorny pokoj myslim,ci mas pochybnosti ,ci si spravila spravne, ked si odmyslis ,ze Ti chyba a ked spominas na vsetko krasne co bolo...:)hm ono je to super pocit mat taky ten vnutorny klud,spokojnost..ja som ho mala, ked som bola sama :D a odkedy mam frajera ten pokoj niekam vymizol,ale musim povedat, ze opat sa vracia..sice niekedy len na chvilu,ale verim ze pride na trvalo :) ked odidu vsetky pochybnosti a bude klud..alebo to je znak, ze nieco neni v pohode? neviem...som z toho jelen miestami :D ale inak sa mam fajn, raz je vsetko nadherne a krasne a v zapati mam pocit, ze je vsetko na figu..strieda sa to prilis rychlo teraz, ale verim, ze sa to vsetko ustali a bude tak ,ako byt ma :) nestazujem si, som spokojna a stastna :)

natusa42

och baby ---som dnes s nim bola von ,musim sa vam pochvalit ,sice umieram v kutiku duse,ale dne ssme spolu boli asi dve hodky na prechadzke a ani raz som sa nedotkla jeho ruky,ani som sa ho perami nedotkla !!!! a on ma chcel pobozkat a ja som sa odtiahla ,sice mi to dalo vela namahy ...ale dokazala som to !!!!! a povedala som mu jasne (trosku uz s hnevom),ze ho nechcem ,ze uz nemame sancu,ze nemame nic spolocne uz ,ziadnu buducnost atd ,a on na to,ze sa vzda pre mna vsetkeho ,ale ja som to nepriala ,povedala som ,ze mna to uz nezaujima :(:( a viem aj tak -ze by to nedokazal ..cize ...ale mam zly pocit z toho,ale zaroven aj dobry ..neviem uf,vsetko tak velmi komplikovane

natusa42

slniecko och ,ahojky :)uz si mi tu chybala :)
ved jasne,nic sa nedeje,ze ti nejdu maily :)v pohodicke ...ani ja uz velmi nechodim tam ,nemam akosi dovod a ved piseme tu,ale ked ti opravia,tak potom daj vediet :)velmi rada s tebou kecam :)

a ty sa mas ako ?:)

dni mi plynu strasne pomaly,ale zaroven aj rychlo,vies pomaly preto,lebo stale mylsim nanho,szale ten isty stereotyp,stale to iste a preto pomaly,ale rychlo,co sa tyka zaciatku skoly :(:(takato ubolena ,nezdrava (mam rozne zdravotne problemy)tam musim ist a tak ,vies :(citim sa velmi zle zdravotne i psychicky a nikto ma nechape :(
ja viem,ze vsetko co mi on vravi ,ako sa citi,co preziva atd,tak to mylsi vazne uplne,to ho zase poznam ,inak by to nehovoril,viem to ,lenze hra mi na city ,neskutocne ma tym rani,co robi,lebo ja ho predsa len stale mam velmi rada,lubim ho svojim sposobom ,a on si neuvedomuje ako strasne ma tym depta a deprimuje :(ani netusi ...lebo tomu vsetkemu musim odolavat ,velmi odolavat :(:(ale uz mam toho pokrk ,uplne pokrk ,mam velke problemy ,viem ,ze uz mi zalezi v prvom rade na sebe ,kedze som sa s nim rozisla a odolavam uz tyzden a pol jeho "peknym natlakom " ,.stojim si za svojim,neviem si s nim predstavit buducnost a uz ani pritomnost,patri do minulosti ,lebo to co mi spravil ,to co som si pri nom prezila,to nevie ani on ani nikto,len JA,kolko bezsennych preplakanych noci,to viem len ja :(:(a ak zacne byt nasilnicky po tychto sladskych reciach (lebo teraz sa to moze stat -ako si povedala)tak potom sa zlozim asi,potom fakt neviem ,co budem robit,musim sa lenm modlit,aby to co najskor pochopil,ze ho uz nechcem ,ze si neviem predstavit s nim buducnost ,musi to proste chapat,ale sice toto mozes vysvetlit normalnemu cloveku,nie psychopatovi ako je on -vcera som sa s nim telefonicky pohadala,skoro ma porazilo,ake nezmysly mi trepal ,bolo to strasne ,strasne si ma proti sebe stve :(ja uz s nim nechcem mat nic docinenia ,lebo zbytocne len strasne trpím,ale on to nechape,nerozumie,a ja uz som vycerpala vsetky moznosti ,ako mu to mam povedat,ze mi ublizuje ...uz som uplne v koncoch ,uplne ...:(on stale nechape ,nechape,nechape ,ze je KONIEC medzi nami,vravim keby som mohla vypnem si mobil,idem rpec aspon na apr dni,uplne prec ,nech o nom nci neviem ,nech ho nevidim ,ale -neda sa to to !!:(:(nejde to vobec ....nemozem to spravit ,lebo to nejde ...tak ja uz neviem ,ignorovat ho zase nechcem ,lebo by mi prisiel urobit vystup domov ..tak uz fakt neviem ..
no nasi -ti su radi,ze som s nim skoncila vztah ,su stastni,ale predsa len boja sa ,co bude teraz ,boja sa aj o neho ,ale najma o mna ..ale su spokojni teraz ,ale nechcu o nom ani slovko pocut ,radsej im ani nevravim ,ekd sa s nim stretnem,alebo s nim volam lebo by som mala vystupy :(:(a to naozaj nechcem ,nemam naladu

*slniecko*

Ahoj Ntuska :)
ja sem chodim citat co nove, len teraz som par dni bola zaneprazdnena...;) mail sa zblaznil, nechce mi nic odoslat a ja uz nemam nervy na to, aby sa mi v kuse vsetko co som napisala vymazalo :D neviem ako to poriesim :D to neni vyhovorka ale fakt,ze proste ten mail mi nefunguje...:(
a ako citam , tak sa mi zda ze to plynie pomaly, ale isto dopredu a vsetko bude fajn...ozaj staci len vydrzat ,nech je to akokolvek tazke...on sa s tym zmieri..skor ci neskor urcite.teraz skusa vsetky mozne prostriedky, ako Ta ziskat spat.len Ti to robi ovela tazsim,ako to mas,lebo ako vravis,ked stale pre Teba este velmi vela znamena,je velmi tazke mu odolavat.ale jednoducho musis byt teraz sebec,ide tu uz o Teba,nemozes len z lutosti opat zacat jeho hru,kde je vsetko ruzove.on to pochopi a prestane raz.len sa bojim, ze ci neprejde z tychto romantickch pozornosti k nasilnym, vydieracim veciam...ked zisti, ze po peknom sa to neda, skusi aj po zlom.a vtedy to bude ozaj blbe...:/ ale snad sa spamata skor,ako ho takato moznost napadne.mozne je aj to, ze sa fakt uplne zruti, ale to uz nebude Tvoja vina.aj ked to teraz mozno tak beries,ale ved on je zodopvedny sam za seba a musi riesit svoje zivotne situacie sam...podla mna to zvladas uplne super :) ked Ti po tyzdni este stale trochu chyba a myslis nanho, je to uplne normalne, ved predsalen to bol rocny vztah...uz si ale inde a on to tiez pochopi, skor ci neskor urcite...snaz sa nad tym co najmenej rozmyslat a nepripustaj si to tak velmi, hra Ti na city.aj ked vravi mozno pravdu, vo vsetkom, co k Tebe citi a co prenho znamenas, tak musi pochopit,ze Ty uz buducnost s nim neplanujes a je pre teba minulost...inak a Tvoji rodicia co na to teraz, ako to beru?

natusa42

baby ,škoda,že sem už nechodievate,dúfam,že sa Vám nič neprihodilo ...ked sem nechodíte ..a najmä ty slniečko ,nemám od teb a žiadne maily ešte stále ...

môj život je ako čudná špirála ,ktorá sa stále točí ,ja som na mieste a prešľapujem a nejde z nej vybočiť,neviem ako z toho von ,napríklad dnes v noci som nespala vôbec,teraz som akoby mi niekto dal po hlave niečím ,som nespala vôbec,stále som len nad ním rozmýšľala,on mi písal sms o štvrtej ráno zase,že nespal ani sekundu ,že stále len plakal ,že nemôže bezo mna žiť,a včera sme sa zhovárali cez icq ..a písali sme proste ..večer ..a pochopila som jednu vec: on absolútne odmieta pravdu,on si neuvedomuje,že sa to už skončilo,ja mu XY krát môžem povedať,že sa všetko skončilo,ale to nechce akceptovať ,on sa s tým enchce zmieriť ,normálne jeho mozog odmieta niečo také,dokonca ma stále pozýva von na prechádzku,dokonca mi píše stále básničky,píše vkuse ,vyvoláva,smskuje, aj za den 5 sms (čo niekedy mi nenapísal ani jednu,ked sme spolu chodili -to je irónia,že ?):(:(:(
a teraz,ked si ma chce získať znovu,tak vypisuje,ako ma miluje ,zbožnuje,ako som dokonalá žena jeho života atd,neviem ako sa mám zbaviť tých zlých myšlienok,ktoré ma opantávajú,nechodím s ním,už vyše týždna som opúť slobodná,mala by som sa tešiť,že som sa ho "zbavila ",kedže je taký aký je,ale mne nenormálne chýba,úplne hrozne ,nedokážem si bez neho predstaviť život,čudné je to celé,viem ,že ho už nechcem -žiaľbohu on to nechápe ...:(a myslím ,že nikdy nepochopí ...je to taký ťažký prípad,on by mal ísť minimálne k psychiatrovi na Adčká ,aj som mu to povedala,ale on nechce o ntom ani počuť,ale asi bude musieť,kedže už týžden nespal ,a žije len na liekoch na spanie a káve ..bojím sa nenormálne onho,neviem už čo mám robiť,len je pokojný vraj vtedy,ked sa stretneme,alebo aspon vidíme,alebo si telefonujeme,ale inak nespí ...neviem,čo si mám počať ...je to chudák chalan v konečnom dôsledku a cítim sa ako tá najhoršia svina pod slnkom ,že som ho nechala,bojím sa o jeho zdravie teraz

natusa42

deee vnimam ho uz trosku inak,len ...neviem ako dalej ,v noci mi poslal zase smsky,ze nespava ,ze sa ide zblaznit bezo mna (ani sa mu ndecudujem ,ale preboha preco to robi ,ved tak strasne mi to ublizuje ,keby si vedela )ja mavam zase zle sny s nim ,nocne more :(ktore nejdu precv z mysle,stale na to myslim jednostaj ..neviem si pomoct,vies chcem pomoct jemu ,lebo sa strasne kvoli nemu trapim ,ze ako sa on trapi :(zoziera ma to,ked ho vidim,aky je bledy,ako chradne na vidomoci,neviem ,co robit,som uz zufala z toho celeho :(predtym som s nim mala len krasne sny s nim,uplne ruzove ..a teraz len nocne mory,ako sa hadame...:(boze moj ..je to pre mna najstrasnejsie pbdobie v mojom zivote ..partnera na stuzkovu nemam este a ani nebudem mat asi nikoho,lebo on bol jediny ,koho som tam chcela a ja nemam kamaratov,len kamosky...tazko nadvazujem kamaratstva s chlapcami,cize nemam a z rodiny nemam ,starsi o hodne su vsetci ,cize asi budem sama ,alebo len s nejakou kamoskou :(alebo co ,ale on tam ist nemoze lebo po prve kamosky uz vedia,ze je s nim koniec a po druhe nasi by ho tam nechceli ...ale samozrejme ja by som ho tam chcela,kebyze je to na mne :(:(:(lenze ..nejde to tak ..ako chcem ja :(samozrejme ,nikdy ..ale no nerobilo by to ani dobrotu ..
ved hej ,obaja ja aj on mame pred sebou tazky rok ,hrozny ,plny len ucenia,a preto musime sa dat do toho,ale oddychnuti silni a nie toto,aki sme teraz ,uplne polození ,vycerpani :(:( tak strasne ma vsetko boli,ja s nim chcem ostat kamaratka..udrziavat nejaky ten kontakt,styk ..atd ,ale asi sa to nebude dat,lebo on je taky na mna naviazany ,ze on by si vzdy ais predstavcoval viac,mozem mu ja XY krat vraviet ,ze to tak nejde atd.ze uz nas vztah nie je mozny ,stale mi oponuje :(:(a co sa tyka jeho-ja ho lubim,je mi luto,co som mu spravila,ako strasne som mu ublizila,mam pocit,ze on sa z toho zblaznie :(a teraz musim zit s takym vedomim ,pripadam si ako ta najhorsia mrcha aku tuto zem nosí :(:(:(:(:(

Deee

Chápem a myslím, že si na dobrej ceste, uz ho zacinas vnímať inak, ten rok pomaly prejde, budeš mat toho veľa v škole, nebudeš sa mu toľko stíhať venovať, myšlienky pôjdu tiež viac škole, len si včas zabezpec partnera na stuzkovu s nejakým rozumným odovodnenim prečo s ním nie, podľa mna očakáva, že pojdes s ním a to tiež nerobi dobrotu, teraz ked uz ho vnimas inak sa budeš vedieť na vás vzťah pozerať realnejsie, myslím, že si budeš vedieť udržať aj zdravý odstup a možno postupne mu to všetko dôjde, že tá bud strati úplne alebo moze byt tvoj kamarát, aj ked to kamaratstvo sa moze postupne ešte viac vytratit az zmiznúť úplne...každý si uz budete hľadať nového partnera a časom možno úplne prerusite kontakt, ved to sa ukáže, len sa nevzdaj

natusa42

deee ahoj teda :)skoda,ze sa uz nevyjadrujes :)ale dakujem,ze si napisala teraz :)
no neviem ,ci bude "volny " vztah tym najvhodnejsim ,dnes som s nim bola a on ..proste ,ked ma objal ,tak okamzite zacal plakat ako ma hrozne miluje atd ,mi stale hovoril,ze ma miluje ..ale ja jeho uz pomalicky prestavam lubit ,ako som nanho poriadne naviazana to je jasne ,lebo mi brutalne chyba ,ked ho nevidim ,ale ...snazim sa "odvykat " :(len neviem ako na to ,vies ...ked nepomoze taketo "odcudzovanie " postupne raz do tyzdna stretavky,potom raz za dva tyzdne atd...tak potom odstrihnutie,to je jasne ..ale pojde to velmi tazko ,skusim nieco take ,jednoducho obmedzovat s nim komunikaciu,ja sa postupnevyrovnam s tym ,ze ho stracam ,resp,ze som ho uz stratila ,vies neda sa rocny vztah intenzivny a krasny len tak "odstrihnut " ,to u nas dvoch nejde a este ked zijeme prakticky blizko pri sebe ..mne pomoze velmi nabuduci rok vysoka skola,ked odidem odtialto z nasho mesta a on ostane tu,to bude ten zlomovy bod ...ktory nas uplne odluci,istotne ,ale rok este vydrzat toto -to odvykanie...obcasne stretka atd...a on potom ,ked pojdem na vysku prec,istotne na mne aj pozabudne,bude uz pracovat a bude lepsie pre nas oboch,ale chapes-teraz zijeme vedla seba ...a neda sa nevidat ho,neda sa nehovorit s nim ,nebyt v kontakte ,nejde to ..mne pomoze az ked odidem z oci jeho...a on z mojich ,ale vravim ,uz som na velmi dobrej ceste ,abgsolutne uz k nemu necitim to ,co predtym ,uz dokonca ani dnes som si ho obzerala a nechapem ,co som na nom vyse roka videla :(je to smutne ,ale uz ma prestal akosi pritahovat fyzicky ,neviem preco ,ale uz to chladne vo mne ,moznoé aj preto,ze moj mozog si uvedomuje ,ze uz s nim nic nemam ,ze je to len "aby bolo " ...chápeš ma ?

Deee

Ahoj Natusa, som tu cely cas, len som akurát nepisala, skús to vydržať, tie prve tyzdne - mesiace budu ťažké, lebo ti zrazu chybat niečo čo bolo dovtedy úplne prirodzene, blízkost toho druhého,
Držím ti palce, aby sa ti podarilo udržať voľný vzťah ako ho vnimas ty, teda to postupne odvykanie, hoci neviem, či sa to podarí, mne vždy pomohlo iba úplne odstrihnutie, zide z oči zide z mysle, šlo to aspoň pre mna takto jednoduchšie, ak by tam ďalej ostali nejake tie objatia je obrovský ťažké to udržať v tejto rovine ak nie aj nemožné, ale mozes to vyskúšať, ak uvidis, že to nejde tak sa stále mozes odstrihnut

natusa42

och slniecko ani si nevieš predstaviť ,ako ma prekvapil-úplne úžasne,ale veľa z toho prekvapka nebolo,lebo som tak plakala,že som nemohla ani slovo povedať ani nič..a strašne ma to skôr zabolelo ako potešilo -strašne to bolelo-kiežby si vedela ,ako strašne :(:(že už to všetko je preč ,ma nehorázne bolelo ,a že sa to už nevráti do takej formy ako to bolo ,to je asi to najhoršie ..:(:(a ten list .och bože ---:(:(:(v nom mi také veci napísal,že ...že som proti nemu,proti nášľmu vzťahu,dohováral mi do duše ,že nech sa spamäám ,nech nezahadzujem to pekné,čo je medzi nami atd ..atd ...strašne som sa cítila,hrozne :(ako tá posledná chudera ,ktorá mu ublížila ako nikdy na svete ...a ešte dal PS :že ."dúfam ,že tie ruže nevyhodíš a nezahubíš,ako si to urobila so mnou a s mojím srdcom a životom " ,skoro som umrela,ked som to čítala ..umierala som,nehorázne plakala,dostalo ma to -už už už som sa k nemu chcela vrátiť ,ale nakoniec som to vzdala ,už to nejde ,a chápeš ?ja by som s ním aj tak dlho neostala a zase len by som sa trápila a to nechcem v žiadnom prípade ,možno by bolo dobre opäť mesiac ,dva ..atd,ale viac nie ..a zase by to spadlo tam ,kde to je teraz a mna by to zabilo a zase len by som ho opustila a on by ešte viac trpel :(to nie ..už sa ho vzdávam nadobro...aj ked mi to srdce trhá na kúsky,ale nemôžem sama sebe ubližovať ,nemôžem ...to nejde tak

motám sa v kruhu ,je to zacyklené,ako raz povedala Deee inak kde je ona ?už sem nechodí ,čí ?rada by som bola,keby sa vyjadrila :)

volny vztah-ja si to tak predstavujem,ze dvaja ludia po rozchode ,ked su,uz vedia ,ze spolu nechcu byt,ale stale sa pritahuju,tak budui mat volny vztah pokym to neopadne uplne ,budu sa aj bozkavat ,objimat ,ale uz klazdy z nich ma uplne iny zivot bez toho druheho,ze sa stretavaju len sem tam ,raz (dvakrat za mesiac ..povedia si ,co noveho atd ..a nic viacv ,ziadne viazanie sa do buducna ...lenze on s takym niecim nebude suhlasit,lebo on nie je taky typ ...a mne by to tiez bolo proti srsti-.--
inak pocula som aj o inych volnych vztahoch ---ze chodili spolu dva orky ,potom sa rozisli a ostali spolu spavat ,obcasny sex atd ,ale to zase neuznavam ,ale ..chapes ,co ja myslim ..proste si pomalicky odvykat ...az nakoniec uplne "stratit kontakt " alebo si najst ineho partnera